پارس ناز پورتال

عیب یابی لباسشویی اسنوا (معرفی بهترین راه تعمیر)

عیب یابی لباسشویی اسنوا (معرفی بهترین راه تعمیر)

با توجه به استفاده زیاد از ماشین‌های لباسشویی اسنوا ماشین لباسشویی ممکن است به هر دلیلی پس از مدتی دچار نقص و خرابی شود که این شرایط می‌تواند دردسرهای زیادی را برای شما به وجود بیاورد.یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی اسنوا است که با تولید محصولات باکیفیت جایگاه خوبی را در بازار کسب کرده است.

 

برخی از مشکلات و خرابی‌ها در ماشین‌های لباسشویی متداول هستند که در صورت آشنایی با آن‌ها می‌توان عیب‌ یابی ماشین لباسشویی اسنوا را به راحتی انجام داده و اقدام مناسب جهت رفع ایرادات را نیز به کار گرفت.

 

ما در گروه تعمیرات تخصصی لباسشویی کاریزما سرویس تمامی مشکلات رایج انواع لباسشویی را در تهران و اطراف آن برایتان رفع خواهیم کرد.در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین مشکل ماشین لباسشویی اسنوا را بررسی و معرفی کنیم.

 

خطاهای رایج ماشین لباسشویی اسنوا

 

۱- آب لباسشویی تخلیه نمی‌شود، علت چیست؟

 

اگر بعد از شستشو شما ماندید و یک دیگ پر از آب که خیال تخلیه شدن ندارد؛ خوب است که اول از همه مسیر تخلیه شامل شلنگ خروجی آب، فیلتر و لوله‌ی‌ فاضلاب را بررسی کنید تا مسدود نباشند. اگر این مسیر مشکلی نداشت به احتمال زیاد پمپ سوخته است و می توانید برای تعویض یا تعمیر آن با نمایندگی تعمیرات اسنوا در شهرری، اسلامشهر، ورامین، پاکدشت و تهران تماس بگیرید تا بهترین کارشناسان کاریزما سرویس در محل حاضر شده و لباسشویی شما را تعمیر کنند.

 

۲- چرا ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود؟

 

دکمه‌ها را می‌زنید و ماشین لباسشویی هیچ علائمی از حیات نشان نمی‌دهد؟ خب بهتر است همین اول جریان برق را از پریز تا دوشاخه، کابل انتقال برق و سیم‌ها بررسی کنید.(قبلش مطمئن بشوید اصلا برق شهری وصل است یا خیر).

 

بعد از آن اگر حس کردید ماشین یک صدای وزوز کوچکی دارد اما همچنان روشن نمی‌شود؛ خب موتور ماشین احتمالا سوخته‌است. ممکن است مشکل ساده‌تر باشد و فقط در ماشین خوب بسته نشده‌باشد(سوییچ بالای در را کنترل کنید). استهلاک تایمر و یا ولوم هم می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی باشد.

 

۳- علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

 

لباس‌های کثیف در ماشین هستند و آب ازآاب تکان نمی‌خورد؟ خب برای شروع مسیر ورودی آب مثل شیر آب ورودی، شیر برقی یا الکتریکی(شیر کوچک پشت ماشین)، شلنگ ورودی آب و البته جاپودری را بررسی کنید.

 

بعد هم به سراغ در ماشین بروید چون اگر خوب بسته نشود، آبی وارد ماشین نمی‌شود. در نهایت با یک تعمیرکار تماس بگیرید چون ممکن است ماشین در بخش‌های فنی‌ای مثل مسیر سیم‌های رابط بین هیدرواستات، تایمر و شیر دچار مشکل شده‌باشد یا حتی هیدرواستات سوخته باشد.

 

۴- چرا ماشین لباسشویی بعد از آبگیری وارد مرحله‌ی بعدی شستشو نمی‌شود؟

 

مشکل شروع نشدن شستشو بعد ازآبگیری مشکلی نیست که بتوانید بعد از خواندن یک مقاله با عنوان عیب یابی ماشین لباسشویی و نحوه رفع مشکل آن خودتان حلش کنید. اما خوب است بدانید خرابی قطعاتی مثل سوکت موتور، خازن راه‌انداز، برد تنظیم دور می‌توانند باعث این مشکل بشوند. سوختن موتور، خارج شدن پولی یا تسمه از جای اصلی خود و هنچینین از بین رفتن سیم‌های رابط بین تایمر و موتور هم می‌تواند علت کار نکردن ماشین لباسشویی باشد.

 

۵- بدنه‌ی ماشین لباسشویی برق دارد؛ علت چیست؟

 

اگ احساس می کنید بدنه ماشین لباسشویی شما برق دارد، ابتدا سیم ارت و سایر اتصالات برقی ماشین را با احتیاط بررسی کنید. بعد از آن از سالم بودن موتور ماشین مطمئن بشوید چون موتور سوخته، برق اضافه تولید می‌کند.

 

در نهایت هم خوب است نگاهی به خازن پارازیت‌گیر ماشین و لولای در بیندازید چون خرابی هر یک از آن‌ها باعث اتصال بدنه‌ی ماشین می‌شود. اگر از پس رفع مشکل برنیامدید از کنار مشکل ساده رد نشوید و با کارشناسان نمایندگی تعمیرات اسنوا در ورامین پاکدشت و اسلامشهر گروه کاریزما سرویس تماس بگیرید تا دراوین فرصت در محل حاضر شده و مشکل را رفع نمایند.

 

۶- علت نچرخیدن ماشین لباسشویی چیست؟

 

در این مواقع اول از همه به قفل در، سیستم قفل و چفت در نگاهی بیندازید؛ چون خرابی آن‌ها می‌تواند علت اصلی نچرخیدن باشد. علت‌های دیگر نچرخیدن ماشین لباسشویی که باید به وسیله‌ی تعمیرکار بررسی بشوند شامل خرابی قطعاتی مثل برد کنترل موتور ماشین لباسشویی، رتو و استاتور، کلاچ، کوپلینگ موتور، بیرینگ، موتور تسمه و یا پاره شدن تسمه است.

 

۷- علت صدا و لرزش زیاد ماشین لباسشویی چیست؟

 

این مورد یکی از خطاهای رایج تمام ماشین لباسشویی های اسنوا است که برعکس ظاهر ساده‌‌اش، راه‌حل آسانی ندارد. خراب شدن یاتاقان‌ها، شکستن نگه‌دارنده‌های دیگ، خارج شدن لاستیک دور در از جایگاه اصلی خود، پاره شدن تسمه، قرار نگرفتن هیتر در جای اصلی از دلایل اصلی سر و صدای ماشین هستند.

 

همتراز نبودن ماشین، بار نامتعادل، از بین رفتن یا پوسیدن فنرها و کمک فنرها و مشکل در تسمه و … هم می‌توانند باعث لرزش زیاد ماشین لباسشویی بشوند.

از ماشین لباسشویی آب نشت می‌کند؛ علت چیست؟

۸- از ماشین لباسشویی آب نشت می‌کند؛ علت چیست؟

 

نشت آب از ماشین لباسشویی دلایل زیادی دارد. ممکن است هر یک از مسیرهای ورودی و یا خروجی آب مثل شلنگ ورودی یا شلنگ تخلیه، جاپودری، دریچه‌ی ورود آب و … آسیب دیده‌باشند.گاهی هم به خاطر استفاده‌ی زیاد از مواد شوینده آب ماشین نشت می‌کند. آسیب دیدن لاستیک دور در ورودی، پمپ تخلیه، دیگ ماشین لباسشویی، بلبرینگ و کاسه نمد هم میتواند یکی از علت‌های نشت آب از ماشین باشند.

 

9- ماشین لباسشویی آبگیری را متوقف نمی‌کند؛ علت چیست؟

 

برای حل این مشکل خوب است که به شیر آب ورودی ماشین لباسشویی، تایمر ماشین، سوییچ ماشین نگاهی بیندازید؛ چرا که خرابی هر یک از این قطعات می‌تواند علت اصلی باشد

 

10- علت کار نکردن خشک‌کن لباسشویی چیست؟

 

گاهی سیم‌های دور تند ماشین می‌سوزند و در نتیجه ماشین نمی‌تواند با دور زیاد لباس‌ها را خشک کند. نکته‌ی بعدی نرسیدن ولتاژ ماشین به دور تند است که می‌تواند یکی از دلایل خشک نکردن لباس‌ها توسط ماشین باشد.

 

11- علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی چیست؟

 

یکی از خطاهای رایج تمام ماشین لباسشویی ها خواموش شدن ناگهان آن‌هاست. برای این‌که دلیلش را پیدا کنید خوب است که به دوشاخه و سایر اتصالات برقی ماشین سری بزنید؛ ممکن بخشی از مسیر ورود برق آسیب دیده‌باشد و هنگام کار جریان برق قطع بشود.

 

قطعات دیگری که خرابی یا سوختنشان باعث خواموش شدن ناگهانی ماشین می‌شود شامل سوییچ، تایمر، برد کنترل اصلی، موتور قفل در یا زبانه اصلی، میکروسوییچ در و خازن پارازیت‌گیر هستند که خوب است بررسیشان کنید و در صورت نیاز با کمک تعمیرکار تعویضشان کنید.

 

۱۲- چرا آب ماشین لباسشویی گرم نمی‌شود؟

 

اگر از ماشین لباسشویی‌تان آبی گرم نمی‌شود؛ بهتر است اول از همه ببینید هیتر ماشین درست کار می‌کند یا نه؟ گاهی هیتر سالم است و برق به آن نمی‌رسد پس خوب است که برق و هیتر را جداگانه تست کنید.

 

بعد از آن باید به سراغ تایمر و صفحه کلیدش بروید تا مطمئن بشوید درست کارشان را انجام می‌دهند؟ گاهی هم همه‌ی قطعات سالم هستند و فقط جرم‌گرفتگی هیتر مانع از فعالیت بهینه‌ی سیستم می‌شود که بایک جرم‌گیری ساده مشکل شما حل خواهد شد.

 

با راهنمای جامع خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا همراه با علت ارور آن به پیش بروید.خب حالا که با بیشتر خطاهای رایج تمام ماشین لباسشویی ها آشنا شدید؛ حتما شما هم به این نکته پی بردید که یک مشکل کوچک می‌تواند هزار و یک علت داشته‌باشد.

 

از طرف دیگر برای رفع برخی از این مشکلات باید علاوه بر هزینه‌ی زیاد زمان و انرژی بسیاری را هم صرف کنید. این وسط ممکن است با یک تعمیرکار مبتدی هم مواجه و مجبور بشوید به جای یک تعویض تسمه‌ی ساده کل موتور ماشین را عوض کنید.

 

اما این روزها هر ماشین لباسشویی اسنوا یک تعمیرکارکوچک و خودکار در دل خودش دارد. وظیفه‌ی این سیستم، پیدا کردن مشکل و بیان آن است. به این ترتیب به محض این‌که بخشی از ماشین لباسشویی سر ناسازگاری داشته‌باشد؛ سیستم آن را شناسایی می‌کند و به شما ارور می‌دهد.

 

در این بخش به برخی از ارورهای پرکاربرد اسنوا نگاهی می‌اندازیم!

 

  • ارور IE: این ارور نشان می‌دهد ورود آب به سیستم با مشکل مواجه شده‌است. بنابراین شاید بد نباشد به مسیرهای ورودی آب مثل شلنگ ورودی، شیر آب الکتریکی و جاپودری نگاهی بندازید.

 

  • ارور OE: اگر تخلیه‌ی آب ماشین مشکل داشته‌باشد این ارور را دریافت می‌کنید. خوب است که بعد از دیدن این ارور پمپ و شلنگ تخلیه را بررسی کنید.

 

  • ارور UE: این ارور یعنی ماشین لباسشویی شما همتراز نیست و موقع شستشو یک سر و صدای حسابی راه می‌اندازد. برای خلاصی از این ارور کافی است در ماشین را باز کنید و لباس‌ها را دوباره در ماشین بریزید این‌بار حواستان باشد که حجم لباس‌ها را در دیگ به طور یسکان پخش کنید.

 

  • ارور LE: در باز ماشین لباسشویی باعث ظاهر شدن این ارور روی نمایشگر می‌شود. اگر در ازنظر ظاهر مشکل ندارد بهتر است که قفل در و یا برد الکتریکی را بررسی کنید.

 

  • ارور E4: اگر آب از ماشین‌لباسشویی نشت پیدا کند، احتمالا بلافاصله این ارور را خواهید دید. برای این‌که اوضاع را رو‌به راه کنید باید از سالم بودن قطعاتی مثل لوله تخلیه و درام یا دیگ مطمئن شوید.

 

  • ارور E9: خرابی هیدرواستات می‌تواند این ارور را ایجاد کند.