پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهان

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهان

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهان 

مردم جهان برخی غذاها را می خوردن کـه اگر نام آن را بشنوید شاید حالتان بد شود. مردم چین اخبار بیشترین غذا هـای عجیب و غریب را دارند. جهان گسترده است حتی اگر پای غذا بـه میان بیاید. در این پست می خواهیم بـه غذا هـای شگفت انگیزی بپردازیم کـه ممکن است عده ای از آن ها بـه نظرتان زشت، چندش آور و پلید بیاید اما شما را با فکر بـه پیدا کردن این غذاها در بعیدترین مکان ها تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

دورین در اندونزی و مالزی
این میوه بدبو با نام دورین می گوید: “مرا نخور!”

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهان

البته گفته این میوه مطابق با نظر اکثریت مردم است. اغلب بر این باورند کـه بوی این میوه شبیه “جسد مرده” یا “فاضلاب” است.اگر چـه عده ای از دیگر مردم بر این اعتقاد هستند کـه این میوه بوی شیرین دارد.هنگامی کـه مشاهده میکنیم بعضی افراد ساقه خمیری این میوه را می خورند، بـه این درک می رسیم کـه نظرات بـه طور افراطی متنوع است.

 

جالب است بدانید بخش هایی از آسیای جنوب شرقی دورین را بـه دلیل رایحه ناراحت کننده آن در هتل ها و حمل و نقل عمومی ممنوع کرده است.

 

سر گوسفند در مراکش

خوردن سر بره یا گوسفند در مراسم جشن قربان نرمال است. پس از سلاخی سر بره یا گوسفند را روی زغال کز می‌دهند تا موی آن از بین برود و آماده سرو شود. سپس آن را با پیاز، نمک، فلفل و زیره بخارپز می کنند.

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهانسر گوسفند معمولاً در خیابان ها بدون چشم و مغز فروخته می شود.

 

موریانه ها در نامیبیا

تپه موریانه ها در نامیبیا بسیار بلند است. بـه طوریکه بلندی تپه ها بـه بیش از ۲۰ فوت می رسد، تا چند فوت بـه زیرزمین ادامه پیدا میکند.

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهان

این در حالی است کـه مردم نامیبیا از موریانه ها تغذیه میکنند و از این کار لذت می‌برند. انها موریانه ها را کمی بو داده و در عین این‌کـه طعم این غذا شبیه کره بادام زمینی می‌شود، آن را می خورند.

 

خون برشته شده در ایرلند

این پودینگ سیاه و سفید بـه ظاهر جذاب چیزی نیست جز خون منجمد سرخ شده!

غذاهای عجیب و غریب سراسر جهان

این غذا یک صبحانه سنتی ایرلندی است کـه متشکل از خون خوک، چربی، بلغور جو «غلات یا حبوبات»، ادویه و کمی گوشت خوک کـه بـه صورت یک سوسیس خونی راه راه در آمده است.ایرلندی ها این صبحانه را بـه همراه نان قهوه ای، نیمرو، لوبیای پخته شده، گوجه فرنگی سرخ شده و بیکن سرو میکنند.

 

دریشین، غذای سنتی ایرلندی دیگر است کـه از مخلوط خون «گوسفند، گاو و خوک»، چربی، سبزی و شیر در گوشت خوک یا روده گوسفند تشکیل شده است. این پودینگ سیاه و سفید بیشتر حالت ژلاتینی دارد.