پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

مجموعه : اخبار سینما
همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی 

غزل شاکری بازیگر سینمای کشور ایران که بازی او را اکثر در سریال شهرزاد به دلیل داریم در دنیای هنر توانسته به خوبی خود را نشان دهد. غزل شاکری متولد 22 اسفند 1357 در استان تهران هست

 

پیشه بازیگر – طراح صحنه و لباس – خواننده – غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی هست. غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال 1366 با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز کرد

 

بیوگرافی غزل شاکری

غزل شاکری متولد ۲۲ اسفند ۱۳۵۷ در استان تهران بازیگر و طراح هست.فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی طراحی صنعتی هست و در حال حاضر مشغول انجام طراحی صحنه، طراحی داخلی، آواز و موسیقی و گرچه برخی اوقات، بازیگری استغزال شاکری دختری فرشته طائرپور تهیه‌ کننده، مدیر ساخت، مجری طرح و فیلم‌نامه‌ نویس هست.

 

غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال 1366 با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز کرد. او اکثر به دلیل بازی در نقش گلنار در فیلمی به همین نام شناخته مي‌شود. غزل شاکری این فیلم را در ده سالگی خود نقش بازی کرده‌هست.از جمله سوابق هنری غزل شاکری مي‌توان به ایفای نقش در فیلم‌هایي نظیر “ماهی” «کامبوزیا پرتوی ۱۳۶۶»

 

“گلنار” «کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۷» “وقتی همۀ خواب بودند” «فریدون حسن پور، ۱۳۸۴» ” آینه هاي روبه رو” « نگار آذربایجانی » و طراحی صحنه و لباس فیلم‌هاي “وقتی همه ي خواب بودند” و “آینه‌هاي روبرو” هست. غزل شاکری با درخشش سریال شهرزاد «حسن فتحی» موفقیت سال‌هاي پیشین خود را مجدداً تکرار کرد.

 

از فعالیت هاي موسیقیایی غزل شاکری مي‌توان به بازخوانی تصنیف حدیث آشنایی اثر حبیب الله بدیعی و با خوانندگی زنده یاد پوران و تک خوانی ریتمیک با عنوان قلک اشاره کرد.

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی هست

 

غزل شاکری چگونه به شهرت رسید؟

گفتگو با غزل شاکری

 

شعرهایش، دستمال آبی و کلوچه هایش و… برای خیلی ها هنوز هم پر از خاطرات شیرین و ماندگار هست. حالا چند سال از آن سال ها قبل اما باز هم اگر گلنار را اکران کنند پای اثبات تماشای آن خواهیم بود. گلنار قصه آن سال ها همین حالا برای خودش خانمی شده هست. غزل شاکری، دختر 10 ساله اي که بعد از خواندن طراحی صنعتی،

 

مشغول انجام طراحی صحنه، طراحی داخلی، آواز و موسیقی و برخی اوقات هم بازیگری هست. با این حال باز هم به بهانه گلنار بودنش به سراغش رفتیم تا بار دیگر ما را ببرد به آن سال هاي دور و خاطرات را هم برای خودش و هم برای ما تازه کند

 

چه شد که برای نقش اول فیلم سینمایی گلنار گزینه شدي؟

 

آقای پرتوی سر یکی دو پروژه با خانم طائرپور، مادرم همکاری داشت. در یک بخشی از فیلم «ماهی» هم برای آقای پرتوی بازی کردم. من از همان ابتدا که ایشان فیلمنامه گلنار را مي نوشت در کنارش بودم و بعد از آن متوجه شدم من را برای نقش گلنار گزینش کرده هست. در ابتدا خانواده عمده موافق نبودند اما به هر حال ماجرا طوری پیش رفت که من تبدیل به گلنار قصه شدم.

 

تو در خانواده اي هنرمند بزرگ شده اي. خودت چقدر به بازیگری علاقمند بودی؟

 

فضای سینما، فضای جذابی هست و وقتی به من توصیه بازیگری داده شد خیلی شاد شدم. اما در آن سن «10 سالگی» آدم نمی‌داند دقیقا چه چیزی مي خواهد. برای من آن زمان فضا خوشگل و خوشایند بود؛ همین

 

در آن زمان ها هیچ وقت با مادرت درمورد این موضوع که دوست داری در آینده بازیگر یا نویسنده شوی حرف نزدی؟

 

من 10 سالم بود. این سن خیلی سن زیادی نیست که بخواهم درمورد این موضوع به شکل جدی با خانواده ام صحبت کنم. ولی در کل این حرفه را دوست داشتم. مثلا در مدرسه تئاتر بازی مي کردیم. انشاهایم همۀ وقت} مفید بود و دوست داشتم. اما این که من تصمیم گیرنده باشم که مي خواهم این نقش را بازی کم؛ خیر در جریان نبودم و بزرگ ترها

 

خودشان بریده و دوخته بودند. ولی طوری نبود که وقتی به من گفتند بازی کن دوست نداشته باشم. خیلی هم دوست داشتم و استقبال کردم.

 

زمانی که مي خواستی مقابل دوربین بازیکنی تصورت درباه بازی و بازیگری تغییر نکرد؟ یا قبل از آن هم به واسطه مادرت با بازیگری آشنا بودی؟

 

من تا حدی با سینما آشنا بودم و پشت صحنه یک سری از کارها حضور داشتم. واقعیت این هست وقتی بعنوان بازیگر جلوی دوربین مي روی خیلی چیزها برایت تازه هست. ضمن این که در عالم بچگی اکثر از این که تو بازی کنی ازت بازی مي گیرند. در بچگی این تیم هست که مي تواند از تو بازی بگیرد. آن قدر سکانس ها خرد شده میباشند که بازیگر کودک قدرت تشخیص و حفظ کردن تداوم این سکانس ها را ندارد و برای همین بار آن بر دوش کارگردان هست.
همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز کرد.

 

برای بار اول که گلنار را دیدی چه حسی داشتی؟

 

زمانی که برای بار اول عکس خودم را در مقابل دوربین دیدم برایم خیلی عجیب بود. نمی دانستم دوست دارم یا نه و حتی قایم مي شدم. اما همین حالا که فیلم را مي بینم آن را دوست دارم. یعنی بعنوان بیننده دوست دارم و به این فکر نمیکنم که من همین حالا گلنار فیلم هستم. وقتی خودم گلنار را مونتاژ شده، دوبله شده و با موسیقی دیدم،

 

نمیتوان بگویم که کم تر از بقیه تحت تاثیر قرار گرفتم. من هم مانند بقیه بچه ها درگیر داستان شده بودم. حتی وقتی فیلم را برای نخستین بار دیدم و در پایان فیلم، جمله هاي خداحافظی گلنار و خانم خرسه را شنیدم، خیلی ناراحت شدم و گریه کردم.

 

تا هم اکنون چند بار فیلم گلنار را دیده اي؟

 

خیلی عمده. آن زمان هرکس مي خواست فیلم گلنار را ببیند من با او مي رفتم. ولی سال ها بود ندیده بودم و هم اکنون که یک خواهرزاده کوچک دارم به بهانه او فیلم را دوباره مي بینم.

 

از گلنار بعد از گذشت چند سال چه خاطراتی به یاد داری؟

 

اکثر از خاطره هاي دوران فیلم برداری، خاطره هایي بعد از نمایش فیلم به یادم مانده… آدم هاي بزرگ با وجود همه ي جدیت شان وقتی مرا مي دیدند و مي شناختند، شروع مي کردند به خواندن آوازهای خاله قورباغه یا آقاخرسه! خاطرات زیادی مانند پاره شدن دامن بلند و چین دار، از درخت بالا رفتن، گردو چیدن، کنار رودخانه با قلاب ماهی گرفتن و… دارم.

 

چیزی هم از دوران به یادگاری داری؟

 

لباسهای گلنار و دستمال آبی و عروسک ها «به جز انها که در موزه سینما میباشند» در دفترخانه ادبیات نگه داری مي شوند… من هم به جز چند عکس قاب شده در اتاقم، ضبط صوتی راکه بعنوان دستمزد گرفته بودم و چند وقت پیش آن را به دختری هم سن همان روزهای خودم هدیه دادم چیز دیگری ندارم.
همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

غزل شاکری اکثر به دلیل بازی در نقش گلنار در فیلمی به همین نام شناخته مي‌شود

 

مردم در خیابان تو را مي شناسند؟

 

در یک دوره اي دیگر کسی مرا نمی شناخت. اما همین حالا گاهی من را مي شناسند. فکر مي کنم یک نسلی بچه هایشان دارند این فیلم را مي بینند و برای همین وقتی من را مي بینند مي شناسند. گرچه آدم هاي باهوش آن هم در موقعیت هاي خیلی عجیب غریبی ناگهان مي گویند من همان گلنارم. آن هم به این دلیل که فرزندشان به تازگی آن فیلم را دیده هست.

 

مثلا یکجا مي روم آب میوه بخورم کسی که دارد آب میوه مي گیرد سرش را بالا مي گیرد و مي گوید شما گلنار هستید؟ یا صندوق دار یک فروشگاه یا یک نفر در راهروی بیمارستان و… مکان هایي که اتفاقا آدم ها خیلی حضور ذهن ندارند این اتفاق میوفتد.

 

بازیگرهایی که در دوران کودکی در فیلمهای ماندگار بازی کردند به ویژه در دوره تو عمده بودند اما اغلب وقتی بزرگ شدند نتوانستند در این عرصه پیروز باشند یا اصلا دوباره در عکس حضور داشته باشند به نظرت دلیلش چیست؟

 

برای این که در دوران کودکی؛ نویسنده، کارگردان و تیم فیلم ساز میباشند که کسی را براساس فیلمنامه و کاراکتری که دارد گزینش مي کنند و الزاما آن کودک بازیگری را گزینش نکرده هست. بعد هم این که تجربه بازی یک بخش هست و این که بخواهی آن را ادامه بدهی و واقعا بازیگر باشی یک بخش دیگر. برای خود من اینجور شد که بعد از بازی در فیلم گلنار آن قدر شناخته شده بودم که حتی اذیت مي شدم.

 

برای همین دوره اي از بازی و بازیگری فاصله گرفتم. هم اکنون بعد از چند سال با گزینش خودم دوباره برگشتم. گرچه پرکار نیستم و قبل از گزینش به این فکر مي کنم که کار مي تواند برایم ویژه باشد یا این که بهترجبه اش مي ارزد؟ یک سری از دوستانم که در کودکی بازی کردند شاید فقط برای همان نقش مناسب بودند و بعدها عمده مناسب بازیگری نبودند

 

یا موقعیتش را نداشتند یا اصلا پیگیری و پشتکار برای ادامه دادن نداشتند. اما بر مي گردم به همان حرف قبلم که این بازیگرهای کودک، گزینه شده بودند برای همان نقش و خودشان بازیگری را گزینه نکردند.

 

بین بازیگرهایی که هم دوره تو در کودکی شان نقش داشته اند بازی کدام را دوست داشتی؟

 

یادم هست علی کوچولو را خیلی دوست داشتم. بازیگرهای فیلم پاتال و آرزوهای کوچک و پسری را هم که در مدرسه پیرمردها بازی مي کرد دوست داشتم. در عالم بچگی وقتی فیلمی پیروز مي شود آدم دوست دارد جای شخصیت محبوب آن باشد. حتی فرقی نمی‌کند آن فیلم ایرانی هست یا خارجی.

 

در حال حاضر مشغول چه کارهایی هستی؟

 

من مهندسی طراحی صنعتی خوانده ام و کارم طراحی داخلی و طراحی صحنه هست. گاهی هم بازی مي کنم و در اساس موسیقی هم در بخش آواز آن فعالیت دارم. هم چنین روی یک سری پروژه هاي شخصی ام کار مي کنم و مي نویسم طراحی هم مي کنم و با یک سری از مستندسازان نیز همکاری دارم.

 

عکسهای غزل شاکری

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

غزل شاکری

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

تصاویر اینستاگرام غزل شاکری

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

جدید ترین عکسهای غزل شاکری

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

عکسهای اخیر از غزل شاکری،اینستاگرام غزل شاکری،درمورد غزل شاکری

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

عکسهای اخیر از غزل شاکری،عکسهای غزل شاکری،بیوگرافی غزل شاکری،

همراه با غزل شاکری در بازیگری و زندگی شخصی

غزل شاکری بازیگر،عکسهای غزل شاکری،