پارس ناز پورتال

فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد؟ کهنه نمای خاص!

مجموعه : دکوراسیون
فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد؟ کهنه نمای خاص!

امروزه در بسیاری از خانه ها در هنگام تغییر دکوراسیون و چیدن دکوراسیون جدید به طرح و رنگ فرش نیز دقت بسیاری می کنند. فرش وینتیج راه حلی است که توانسته است با بسیاری از دکوراسیون های جدید رابطه مکملی داشته باشد. در این مقاله به توضیح درباره خصوصیات فرش وینتیج و اینکه چرا فرش کهنه نما به فرشی خاص تبدیل شده است پرداختیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

خصوصیات فرش وینتیج

 

فرش وینتیج دارای خصوصیاتی مانند طرح های متنوع و خلاقانه است، همچنین به کار رفتن نخ های طبیعی در این فرش ها که از چوب بامبو تهیه شده است باعث شده است که لطافت بسیار بالا داشته باشد و فرشی نرم و لطیف است. فرش های وینتیج دارای خصوصیات زیاد دیگری هستند که در زیر نیز به هریک می پردازیم.

 

* نخ طبیعی بامبو

* طرح کهنه نما خلاقانه

* بافت ریزبافت 1200 شانه

* تولید در انواع ابعاد سفارشی

* مکمل دکوراسیون منازل

 

الیاف و نخ

الیاف و نخ های به کار رفته در فرش وینتیج یا فرش کهنه نما از نوع درجه یک و از نوع طبیعی است. در شست و شوی فرش نخ طبیعی باید دقت کنید که از شوینده های حاوی آنزیم استفاده نکنید و از شامپو فرش برای شستن آن استفاده نمایید. الیاف طبیعی به کار رفته در این فرش ها باعث شده است که علاوه بر زیبایی دوچندانی که پیدا کرده اند از لطافت و نرمی بالایی نیز برخوردار شوند.

 

طراحی خلاقانه

فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد؟ کهنه نمای خاص!

در طراحی فرش کهنه نما دیگر اثری از طرح های تکراری و یا متقارن دیده نمیشود و طرح فرش نامتقارن، خلاقانه و حرفه ای و چشم نواز است. دیگر از دیدن فرش خسته نمیشود زیرا الگوی خاص دقیقی طرح فرش ندارد و از هر زاویه که به فرش نگاه کنید طرح فرش متفاوت است و همیشه جذاب باقی می ماند.

 

ریزبافت متراکم

تراکم بالا در فرش نشانه کیفیت بالای بافت آن است. فرش هایی که با تراکم هایی مانند تراکم 3600 گره 1200 شانه بافته میشوند از جزو فرش های متراکم و ریزبافت محسوب میشوند و زیبایی خاص خود را دارند که در فرش 700 شانه نمیتوانید پیدا کنید. تراکم و ریزبافتی فرش 1200 شانه در کنار گل برجسته بودن دیگر زیبایی بی بدیل به این فرش ها میدهد و با لمس فرش لذتی دوچندان را تجربه خواهید کرد.

 

ابعاد سفارشی

ابعاد سفارشی فرش وینتیج دیگر خصوصیات آن است که بدان اشاره می کنیم. فرش کهنه نما یا فرش وینتیج به دلیل اینکه به تازگی چندسالی است که مد روز شده اند در ابعاد و سایز های متفاوتی بافته میشوند و از این نظر مشکلی نخواهید داشت.

 

در ابعاد سفارشی فرش شما میتوانید از ابعاد قالیچه کوچک تا ابعاد هایی مانند 6 متری، 9 متری، 12 متری، فرش طویل و یا فرش پادری یا کناره سفارش دهید و خرید خود را انجام دهید.