جستجو در پارس ناز

فرق موس مو و کرم مو چیست | کدام یک بهتر و موثرتر است؟

فرق موس مو و کرم مو چیست | کدام یک بهتر و موثرتر است؟

کرم مو و موس مو چه تفاوتی با هم دارند؟ کرم مو و موس مو هر دو از محصولات حالت‌دهنده مو هستند که هر کدام طرفداران خودشان را دارند. برای این‌که بدانیم فرق کرم مو و موس مو چیست و چه تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارند.

 

و البته کدام یک برای حالت‌ دادن به موها بهتر است ابتدا بد نیست به این بپردازیم که اصلا کرم مو و موس مو چیست و سپس به بررسی فرق کرم مو و موس مو بپردازیم و در نهایت به این سوال پاسخ دهیم که کرم مو بهتر است یا موس مو.

 

کرم مو چیست؟

« کرم مو » یکی از انواع محصولات درمانی مو است که علاوه بر خاصیت حالت‌دهندگی برای ترمیم موهای خشک و آسیب‌دیده جزو محصولات مراقبتی محسوب می‌شود. کرم مو در اصل یک مرطوب کننده قوی برای موهای موهای خشک و آسیب‌دیده و یک «وز گیر مو» عالی است که علاوه بر ترمیم موها با آبرسانی به موها حالتی درخشان، براق و خوش‌حالت به موها می‌بخشد.

 

در مقایسه کرم مو با ماسک مو، کرم مو غلظت کمتری دارد و در صورت استفاده در حمام یا روی موهای مرطوب نیاز به آبکشی ندارد.

کرم مو

بهترین روش استفاده از کرم مو چیست؟

بهترین طریقه استفاده از کرم مو مالیدن کرم به موهای مرطوب (دو نم) و آغشته کردن ساقه موها به کرم مو است. یک طرز استفاده دیگر از کرم مو این است که قبل از حمام ساقه موهای خشک را به کرم مو آغشته کنید. چند دقیقه صبر کنید و سپس دوش بگیرید.

 

بعد از حمام هم وقتی موها را خشک کردید و موها کمی مرطوب و نم‌دار هستند (از موها آب نچکد) یک بار دیگر ساقه موها را با نوک انگشتان به کرم مو آغشته کنید و به آرامی ماساژ دهید و سپس شانه کنید.

 

انواع کرم مو کدام‌اند؟

اینکه کرم مو کدام شرکت بهتر است چندان فرقی ندارد. در مجموع سه نوع کرم مو وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 

 • کرم مو روغنی (مناسب برای موهای خشک، وز، موخوره‌دار و کم آب، آسیب‌دیده توسط دکلره مو و فر است)

 

 • کرم مو آبرسان (مناسب برای موهای خشک و کم آب است)

 

 • کرم مو اسپری‌مانند (مناسب برای موهای نازک که چندان آسیب‌دیده نیستند. این کرم مو را می‌توانید روی موهای مرطوب اسپری کنید).

 

موس مو چیست؟

« موس مو » یا «فوم حالت‌دهنده مو» یکی دیگر محصولات آرایشی و حالت‌دهنده مو است که علاوه بر حالت دادن به موها به آن‌ها حجم هم می‌دهد. برای خرید موس مو توجه کنید که حتما موس مو را با توجه به جنس موهای خود (چرب، خشک، کم حجم، فر یا صاف) انتخاب کنید.

انواع کرم مو ,موس مو

برخی از کارکردهای موس مو برای انواع موهای صاف و فر عبارتند از:

 

 • افزایش دادن به حجم مو به خصوص برای افرادی که موهای نازک دارند؛

 

 • گرفتن وز موها برای افرادی که موهای فر و مجعد دارند؛

 

 • براق کردن موها برای کسانی که موهای کدر و مات دارند؛

 

 • آبرسانی مو و برطرف کردن خشکی مو؛

 

 • به‌خاطر ساختار فوم‌مانند، موس یک ماده مناسب برای حالت دادن به مو با ساختاری سبک و بدون احساس سنگینی برای کسانی است که موهای بی‌حالت دارند.

 

بهترین روش استفاده از موس مو چیست؟

 

 • برای استفاده از موس مو ابتدا باید موهای خود را بشویید، چون اگر موها تمیز نباشند با موس هم حجم و حالت دلخواه را نمی‌گیرند. بهتر است از شامپو یا کاندیشنر حجم‌دهنده استفاده کنید تا بعد از استفاده از موس موها حجم بیشتری بگیرند.

 

 • ترجیحا با یک پارچه نخی آب موها را بگیرید (حوله معمولی منجر به شکستن ساقه مو به‌مرور زمان می‌شود.)

 

 • قوطی موس را تکان دهید و مقداری از موس را به‌اندازه یک تخم مرغ روی موهای مرطوب با انگشتان خود بزنید. سپس موس مو را با انگشتان خود یا با استفاده از شانه‌ای با دندانه‌های پهن و درشت، به‌طور یکنواخت بر روی موهای خود پخش کنید. یک روش این است که اجازه دهید موس به همین صورت در جریان هوا خشک شود و به موهای شما حالتی حجیم و طبیعی بدهد، یا اینکه با استفاده از باد سشوار به موها حالت بیشتری بدهید.

 

 • اگر می‌خواهید از سشوار برای حالت دادن به موها با موس استفاده کنید گرمای سشوار را روی حالت ملایم تنظیم کنید. برای حالت‌دار کردن موهای صاف از سری کانسنتریتور سشوار (متمرکزکننده گرما) استفاده کنید. با استفاده از یک برس گرد به‌آرامی موها را را به‌صورت عمودی و به سمت بالا سشوار بکشید تا حجم موها زیاد شود. شانه کردن موها به سمت بالا در حالت عمودی باعث می‌شود ریشه به سمت بالا حالت بگیرد و موها حجیم‌تر به‌نظر برسند.

 

 • بعد از اتمام کار با یک برس دانه درشت موها را به‌آرامی شانه بزنید. شانه دانه‌ریز یا سیمی حالت موها و حجم آن‌ها را از بین می‌برد.

 

نکته: برای موهای فر و مجعد یا سایر انواع مو پس از زدن موس به موها با دست موها را جمع کنید و باز کنید تا حالت حجیم‌تری بگیرند (البته از موهای صاف در این حالت انتظار فرفری شدن نداشته باشید اما موها به هر حال حجم بیشتری می‌گیرند). چند بار این کار را تکرار کنید، سپس با شانه دندانه درشت موها را شانه کنید.

 

تفاوت کرم مو با موس مو چیست؟

با این توضیحات به سوال اصلی این مقاله می‌رسیم که تفاوت کرم مو با موس مو چیست؟ یک تفاوت کرم مو با موس مو در این است که برای استفاده از موس مو باید حتما موها مرطوب باشند اما کرم مو(به خصوص در مورد کرم مو که اسپری‌مانند است) را هم روی موهای خشک و هم موهای مرطوب می‌توانید استفاده کنید.

 

تفاوت دوم کرم مو با موس مو این است که قدرت حجم‌دهندگی موس مو بیشتر از کرم مو است و قدرت درمانی کرم مو بیشتر از خاصیت حالت‌دهندگی آن است.

 

از سوی دیگر انواع کرم مو اغلب با روغن‌ها، مواد طبیعی، همراه با امولسیون آبرسان فرموله می‌شوند و خاصیت آبرسانی بیشتری نسبت به موس مو دارند. پس در مورد موهای خشک و آسیب‌دیده کرم مو کارایی بیشتری دارد.

 

از سوی دیگر اگر بخواهیم خاصیت حالت‌دهندگی به مو را در نظر بگیریم موس مو برای افرادی که موهای نازک و کم‌حجم دارند، انتخاب بهتری است زیرا مو‌ها را پر پشت‌تر و حجیم‌تر نشان می‌دهد.

 

کرم مو بهتر است یا موس مو؟

حالا که متوجه شدیم کرم مو و موس مو چه کارایی و چه تفاوت‌هایی دارند به این سوال می‌رسیم که کرم مو بهتر است یا موس مو. برای افرادی که موهای خشک و شکننده دارند کرم مو بهتر از موس مو است. کرم مو برای درخشندگی فوق‌العاده است و بسیار بیشتر از ژل و موس، موها را مرطوب و تغذیه می‌کند.

 

از سوی دیگر از آنجایی‌که موس از نظر قوام کف‌دار است، هم به موها حجم می‌دهد و هم آن‌ها را تقویت می‌کند و در‌عین‌حال مثل ژل مو موها را خشک و سنگین نمی‌کند و حالت سفیدک و چسبندگی روی موها باقی نمی‌گذارد.

 

فقط مراقب باشید که از حجم زیادی از موس مو استفاده نکنید؛ مقدار مناسب استفاده از موس به اندازه یک تخم مرغ است چون در غیر این‌صورت موس اثر معکوس خواهد داشت و می‌تواند موهای شما را سنگین کند.

 

برای موهای فر کرم مو بهتر است یا موس مو؟

 

کرم مو و موس مو، اگرچه فرمولاسیون متفاوتی دارند اما در یک نکته مشترکند. هر دوی آنها بافت طبیعی موهای فر و موج‌دار را مشخص و تقویت می‌کنند. کرم مو معمولاً موها را نرم‌تر می‌کند، رطوبت بهتری به مو می‌رساند و از موخوره زدن موها پیشگیری می‌کند.

 

از طرف دیگر، موس مو بافت سبک‌تر و مطبوع‌تری دارد. هدف استفاده از موس مو افزایش حجم موها در عین حفظ انعطاف‌پذیری موهاست. در مجموع قدرت حالت‌دهندگی موس مو از کرم مو بیشتر است و استفاده از آن‌ها بستگی به ویژگی‌های موهای شما دارد.

برای موهای فر کرم مو بهتر است یا موس مو؟

از کرم مو و موس مو با هم می‌توانم استفاده کنم؟

 

واقعیت این است که استفاده از کرم مو و موس مو به‌طور همزمان برای موهای فر و موج‌دار ایده خوبی است و حالتی زیبا به موها می‌بخشد. برای این کار ابتدا با کرم مو شروع کنید تا پایه موج موها مشخص شود. سپس برای حجم دادن به موها و ثبیت فر موها از موس استفاده کنید. این استفاده همزمان مزایای آبرسانی کرم مو و حالت‌دهی موس مو را به حداکثر میزان خود می‌رساند.