پارس ناز پورتال

قاصدک 24

فهمیدن سلامت مو با این آزمایش ساده

مجموعه : نکات سلامت مو
فهمیدن سلامت مو با این آزمایش ساده

فهمیدن سلامت مو با این آزمایش ساده 

نگران سلامت موهای خود هستید؟ نگران نباشید،با یک آزمایش ساده می تواند از سلامت موها با خبر شد و اطلاع یافت. پوست و مو, مقالاتacb rارسال به دوستانtجوش ها دقیقا چه چیزی به ما می گویند؟sشکست، موفقیت

 

آیا می دانید موهای سرتان چقدر سالم هستند؟ شاید جواب این سوال از آنچه فکرش را می کنید به شما نزدیکتر باشد. می خواهیم آزمایشی را به شما آموزش دهیم که با انجام آن متوجه می شوید موهای سرتان در بهترین حالت قرار دارند یا باید مراقبت بیشتری از آنها بکنید. این کار 10 ثانیه بیشتر وقتتان را نمی گیرد.

 

یک تار موی تمیز از سر خود بکنید و در یک لیوان آب بیندازید. اگر موی سرتان روی آب شناور ماند بدان معناست که موهای شما در شرایط خوبی قرار دارند. اما اگر مو در آب فرو رفت و غرق شد مشکل پر منفذی مو دارید. دلیل فرو رفتن مو در آب این است که آب توانسته به داخل پوشش مو نفوذ کند.

 

در این حالت مو سریع حالت جعدی به خود می گیرد و رنگش به سرعت محو می شود ( مولکوهای رنگ از موهایی که منافذ زیادی دارند سریعتر خارج می شوند ). برای مقابله با چنین مشکلی به صورت هفتگی از ماسک مو آبرسان حاوی لیپید های چرب و آمینو ها استفاده کنید. این ماسک ها می توانند لایه بیرونی موی سرتان را تقویت کنند تا موها نرمتر و با دوام تر شوند.