پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

قوی ترین کودک دنیا کیست؟ 

دراین پست با قوی‌ترین کودک دنیا آشنا میشویم. کیان رشیدی پسر بچه 6 ساله لرستانی لقب قوی‌ترین کودک جهان را ازآن خود کرده اسـت. او متولد شهر خرم آباد اسـت و از سن 2 سالگی استعداد خودرا در رشته وزنه برداری نشان داده اسـت. پدر و مادر این کودک از زمانی کـه متوجه استعداد وی شده اند، تمام تلاش شان رابه کار گرفته تا بتوانند امکانات مناسبی را برای کیان فراهم کنند. در ادامه با مـا همراه باشید.

 

دنیای کودکی تعداد زیادی از بچه‌هاي کم سن و سال خلاصه میشود در بازی کردن. دختر کـه باشی بـه سراغ عروسک میروی و با نوازش ودر آغوش گرفتنش رسم مادری کردن می‌آموزی. پسر هم کـه باشی بیشتر بـه سراغ تانک و تفنگ و هواپیما می روی و از همان کودکی رویای خلبانی و پلیس شدن در سر می‌پرورانی. کیان رشیدی اما سه سالش کـه میشود، ناخودآگاه سمت ۲ کیسه‌ ۱۰ کیلویی برنج گوشه خانه‌شان می رود.

 

او دریک ضرب بلندشان می کند، اهل خانه انگشت در دهان از این توانایی، اسپند دود کرده و همان‌جا پی بـه استعدادی ذاتی در کودکشان می برند. آغاز طی کردن ره صد ساله دریک شب از همان روز برای کیان شروع می شود. آوازه قدرت بدنی کودکی سه ساله از بیرانشهر در شهر می‌پیچد. همین کـه بـه گوش استاد می رسد برای دیدن این کودک راهی منزلشان میشود.

 

کیان رشیدی قویترین کودک جهان کیست؟

کیان رشیدی پسربچه لرستانی اسـت کـه با استعداد فراوانش در ورزش وزنه برداری توانسته لقب قوی‌ترین کودک دنیا را ازآن خود سازد. وی میـــخواهد یک روز رکورد حسین رضازاده را هم بشکند. او کـه حالا ۶ سال دارد و مهرماه امسال بـه کلاس اول خواهد رفت، متولد سال ۹۴ در شهر خرم آباد در استان لرستان اسـت. پدر کیان یک کشاورز خرم آبادی متولد سال ۵۶ اسـت کـه علاوه بر کیان، یک دختر هم دارد.

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

خواهر کیان یکسال و نیمی از وی بزرگتر اسـت. استعداد ذاتی کیان در ۳ سالگی کشف شد. یک روز کـه خودجوش بـه سمت ۲ کیسه برنج ۱۰ کیلویی در گوشه ي خانه شان می رود و یک ضرب انها را بلند می کند. یکی از اقوام خانواده ي کیان شاهد این اتفاق بود. وی چند روزبعد محمدرضا سپهوند، از قهرمانان پاورلیفتینگ و رئیس ورزش‌ هاي دانشگاهی لرستان رابه دیدن کیان می‌برد.

 

سپهوند آن روز تنها بـه دست هاي کیان نگاه می کند و بی هیچ حرف دیگری خانه ي آنها را ترک می کند. بعد ها وقتی کیان ۶ ساله شد، سپهوند از او برای شرکت در مسابقات دعوت می کند. سپهوند بـه خانواده ي کیان میگوید نگران بود اگر از قدرت پسرشان مطلع شوند وی را بـه انجام کارهای سنگینی وا دارند چون سنش برای شروع ورزش سنگینی مثل پاورلیفتینگ کم بود، بهمین دلیل منتظر شد تا کیان ۶ ساله شود.

 

استعداد کیان چگونه کشف شد؟

پدر کیان میگوید او و همسرش از همان روزی کـه متوجه استعداد کیان شدند با خود عهد کردند کـه کیان را هرگز درگیر دنیای بزرگترها نکنند و اجازه دهند پسرشان بچگی کند. حتی گاهی کـه نزدیکان از کیان می‌خواستند بازی را رها کند و برایشان مثلا جسمی را بلند کند، اجازه ي چنین کاری را نمی‌ دادند.

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

شروع رسمی مسابقات کیان از ۶ سالگی بود، زمانی کـه محمدرضا سپهوند از او دعوت می کند بـه دانشگاه آزاد خرم‌ آباد برود ودر مسابقات پاورلیفتینگ شرکت کند. پس از ۴ جلسه تمرین راهی مسابقات می شود. در آنجا برای نخستین بار وزنه ۸۲ کیلویی میزند. مهراب فاطمی، یکی از قوی‌ ترین مردان ایران، وقتی عکسهای وزنه برداری کیان را می‌ بیند، وی را بـه تهران دعوت می کند و کیان در آنجا وزنه ۹۰ کیلویی می‌زند.

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

چند روزبعد، کیان در حضور حمید قلی‌ زاده، بنیانگذار و رئیس سازمان جهانی ثبت رکورد هـای ورزشی جهان «ایمارو» وزنه ۹۵ کیلویی می‌زند. قلی زاده این رکورد را ثبت می کند و از آنجا لقب قوی‌ ترین کودک دنیا بـه کیان تعلق میگیرد. پدر کیان میگوید تا قبل از پسرش کسی چنین رکوردی را ثبت نکرده بود. بـه گفته ي او، پیش از این یک کودک ۷ ساله ي ایلامی بود کـه قرار بود وزنه ۷۰ کیلویی بزند اما پرچم قرمز دریافت کرد.

 

رکورد شکنی کودک وزنه بردار لرستانی

تا کنون در دنیا کسی نتوانسته رکوردی مشابه و یا کمتر و بیشتر از کیان را بزند. وی درباره ي نگرانی ها درباره ي سلامت پسرش و آسیب دیدن او میگوید این ترس را داشتند. اما کارشناسان و ورزشکاران این حوزه بـه او خاطرجمعی دادند اگر ورزش اصولی انجام شود و تکنیک‌ ها رعایت شود، هیچ گونه مشکلی برای کیان پیش نخواهد آمد. برای خاطرجمعی از وضعیت سلامتی کیان، تست‌ هاي زیادی هم از بدنش گرفته شده اسـت.

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

در نتیجه او مشکلی برای ادامه دادن این ورزش نداشته اسـت. کیان فعلا تحت نظر پدرش آموزش میبیند کـه با مشاوره گرفتن از اساتید ورزشی، سعی می کند برخی تکنیک ها رابه او بیاموزد. پدر کیان کـه چند وزنه برایش خریده و با او در خانه تمرین می کند، میگوید باشگاه‌ بزرگسالان برای سن کیان مناسب نیست. او نیاز بـه یک باشگاه خصوصی دارد تا بتواند هم تغذیه ي درستی داشته باشد و هم اصولی تمرین کند.

 

آرزوی شکستن رکورد رضازاده

پدر کیان درباره ي تداخل درس و ورزش پسرش می‌گوید نه قصد دارند استعداد کیان را نادیده بگیرند، نه بخود اجازه می‌دهند مانع پیشرفت فرزندشان در حوزه هاي دیگر شوند. کیان حالا درکنار تمرینات وزنه برداری اش، دوچرخه سواری و شنا هم می کند. گاهی همراه پدر خود سر زمین کشاورزی می رود ودر آنجا بـه او کمک می کند.

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

پدر کیان درباره ي برنامه هاي آینده ي پسرش می‌گوید قصد دارند وقتی کیان ۸ ساله شد تمرینات وزنه برداری اش رابه طور حرفه اي شروع کنند. او با اشاره بـه این کـه یک کشاورز اجاره نشین اسـت کـه هزینه هاي زندگی خانواده ي خود رابه سختی تأمین می کند گفت پولی برای راه اندازی یک باشگاه خصوصی برای فرزندش ندارد. اما بنظر کارشناسان، کیان یک اعجوبه با آینده اي درخشان اسـت.

قوی ترین کودک دنیا در لرستان که تنها 6 سال دارد!

بهمین دلیل، شایستگی بهره مندی از یک باشگاه اختصاصی را دارد. او امیدوار اسـت حامی خوبی برای پسرش پیدا شود. او تأکید کرد کیان برای پرورش استعداد و ادامه ي تمرینات تخصصی خود نیازمند حمایت هاي مادی و معنوی اسـت. آقا کیان خود می‌گوید مهدی و مهراب فاطمی را خیلی دوست دارد و الگویش مهدی فاطمی اسـت. او هم چنین می‌گوید دوست دارد روزی قهرمان المپیک شود و رکورد رضازاده را بشکند.