پارس ناز پورتال

قیمت تدریس خصوصی ریاضی در تهران از ابتدایی تا دانشگاه

قیمت تدریس خصوصی ریاضی در تهران از ابتدایی تا دانشگاه

چکیده : در این بخش قیمت تدریس خصوصی ریاضی در تهران از ابتدایی تا دانشگاه و همچنین در رابطه با هزینه معلم خصوصی ریاضی در منزل و آنلاین توضیح داده شده است.

 

در این بخش در رابطه با قیمت تدریس خصوصی ریاضی در تهران از ابتدایی تا دانشگاه توضیحاتی ارائه می گردد. اگر می خواهید در زمینه هزینه معلم خصوصی ریاضی در منزل و آنلاین اطلاعات خوبی را بدست بیاورید ادامه این مطلب را بخوانید.

 

تعداد جلسات و تاثیر آن بر قیمت تدریس خصوصی ریاضی

 

اگر در جستجوی یک معلم ریاضی خوب و با تجربه با قیمت مناسب هستید ادامه این مطلب را بخوانید. مسلما اگر شما تعداد جلسات بالایی لازم داشته باشید اساتید تدریس خصوصی سر قیمت ها با شما راه خواهند آمد و برای هر جلسه قیمت کمتری را در نظر می گیرند و در مجموع به شما تخفیف خواهند داد.

 

البته اگر در یک درس اشکالات زیادی دارید و تعداد جلسات بالایی لازم می شود بهتر است زودتر کلاس ها را شروع نموده و برگزاری کلاس ها را به ایام امتحانات موکول ننمائید. در ایام امتحانات پیدا کردن استاد خوب کار سختی است.

 

اساتید خوب و با تجربه چون معمولا شاگردهایی هم از قبل دارند از اواسط ترم معمولا وقتشان پر می شود. در عین حال در ایام امتحانات هزینه کلاس های خصوصی بالاتر می رود. بنابراین اگر می خواهید از تخفیف ها استفاده نمائید و با قیمت خوبی کلاس داشته باشید بهتر است از اوایل ترم شروع نمائید. در این حالت، هزینه کلاس ها کمتر شده و احتمال نتیجه گرفتن شما هم افزایش می یابد.

 

بعضی از مدرسین ریاضی برای قیمت کلاس های تدریس ریاضی دانشگاه و سایر دروس در بخش هزینه تدریس عبارت “توافقی” را ذکر کرده اند. این اساتید سر نرخ کلاس های خصوصی ریاضی با شما کنار خواهند آمد و کافی است که با ایشان تماس بگیرید و هزینه ای که برای کلاس ها به صورت ساعتی و یا جلسه ای در نظر دارند را از ایشان بپرسید. اساتید با تجربه و با سابقه معمولا به صورت توافقی کار می کنند و با شما سر نرخ کلاس ها کنار خواهند آمد.

 

مطالعه نمائید: قیمت تدریس خصوصی ریاضی در منزل

 

عوامل موثر بر قیمت تدریس خصوصی ریاضی در منزل، ساعتی یا جلسه ای

 

قیمت تدریس خصوصی ریاضی در منزل، ساعتی یا جلسه ای، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر فاصله محل سکونت مدرس با منزل شما زیاد باشد هزینه ها را بالاتر می گویند. پس با استادی کلاسها را هماهنگ کنید که به لحاظ مکانی و موقعیتی به شما نزدیکتر باشد.

 

در نهایت ارزان هماهنگ کردن کلاسها خوب است ولی مهمتر از آن این است که نتیجه بگیرید. بنابراین با یک مدرس و استاد خوب کلاسها را برگزار کنید هر چند قیمت کلاسهای ایشان کمی بیشتر باشد. باید قیمتی که هر مدرس و استاد برای کلاسهای خودش در نظر دارد را در کنار رزومه و سوابق تدریس ایشان ببینید و با هم مقایسه کنید.

 

در نهایت اگر دیدید که قیمت ساعتی درخواستی استاد متناسب با رزومه ایشان است و اگر کلاسها را با ایشان بردارید به احتمال زیاد می توانید نتیجه خوبی بگیرید، می توانید با معلم ریاضی مورد نظرتان تماس گرفته و کلاسها را هماهنگ نمائید.

 

شاید بتوان گفت هزینه متوسط یک جلسه کلاس خصوصی ریاضی در سال 1402 حدود 400 هزار تومان برای یک جلسه یک ساعت و نیمه است ولی باز هم این مبلغ قطعی نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

می توانید کلاسها را نیمه خصوصی برگزار کرده و هزینه را تقسیم کنید، با مدرسی کلاس را هماهنگ کنید که به شما به لحاظ موقعیت مکانی نزدیکتر است، برگزاری کلاسها را به ایام امتحانات که هزینه ها بالاتر است موکول نکنید،

 

در کنار شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی خودتان هم درس بخوانید تا تعداد جلسات کمتری لازم باشد، به مدرس ریاضی خودتان شاگردهای دیگری را معرفی کنید و در عوض برای کلاسهای خودتان از ایشان تخفیف بگیرید.

 

سایر عوامل موثر بر قیمت معلم خصوصی ریاضی

نکته دیگری که باید در رابطه با نرخ کلاس های خصوصی ریاضی در منزل توضیح داده شود این است که هزینه این کلاس ها به سابقه مدرس و استادی که تدریس می کند، مدرک و رشته تحصیلی ایشان، دانشگاه محل تحصیل استاد و پارامترهای دیگری هم بستگی دارد.

 

به عنوان مثال اساتیدی که از دانشگاههای معتبر مانند دانشکده ریاضی دانشگاه تهران https://ut.ac.ir/fa، دانشگاه شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی https://kntu.ac.ir/، تربیت مدرس و … فارغ التحصیل شده اند و سابقه تدریس بالایی دارند مسلما هزینه کلاس های بالاتری هم دارند.

 

البته با مشاهده لیست مدرسین در سایت تدریس ریاضی www.Tadris-Riazi.com می توانید سوابق کاری و رزومه تدریس معلم ها را مشاهده نمائید و در نهایت یک معلم خوب با شرایط مناسب برای خودتان پیدا کنید. به هر حال واضح است که اساتید با سابقه و مجرب هزینه بیشتری را برای کلاس ها درخواست می کنند و همواره کلاس داشتن با یک استاد خوب هم در نهایت نتیجه بهتری را برای شما خواهد داشت.

 

نحوه هماهنگ کردن کلاسهای ریاضی ابتدایی با قیمت مناسب

 

اگر می خواهید کلاسهای ریاضی را با قیمت مناسبتری هماهنگ کنید سعی کنید برگزاری این کلاسها برای خودتان یا فرزندتان را به ایام امتحانات موکول نکنید. به هر حال در ایام امتحانات هم پیدا کردن مدرس و معلم خوب سخت می شود و هم ممکن است هزینه های درخواستی مدرسین کمی افزایش یابد.

 

در طول ترم شرکت در کلاسهای ریاضی بازدهی بیشتری دارد چرا که در طول ترم فرصت بیشتری برای مرور درس و حل تمرین و مسئله هم وجود دارد. می توان از کلاسهای نیمه خصوصی هم استفاده کرد که به نسبت کلاسهای خصوصی هزینه پایینتری دارد.

 

مقایسه قیمت کلاس خصوصی و نیمه خصوصی ریاضی

 

معمولا نرخ کلاسهای نیمه خصوصی به نسبت کلاسهای خصوصی ارزانتر است. مثلا اگر یک استاد ریاضی کلاس های خصوصی خودش را با قیمت 700 هزار تومان به ازای هر جلسه برگزار نماید، اگر دو نفره در کلاسهای ایشان شرکت کنید به احتمال زیاد با 900 هزار تومان کلاس را برای شما برگزار خواهد نمود.

 

در نتیجه هر نفر 450 هزار تومان پرداخت می کنید. اگر دو نفری که در کلاس خصوصی ریاضی شرکت می کنید سطح درسی و تحصیلی یکسانی داشته باشید کلاسهای نیمه خصوصی هم می تواند تقریبا به اندازه کلاسهای خصوصی مفید باشد.

 

در سایت تدریس ریاضی در زمینه قیمت و هزینه کلاسهای خصوصی ریاضی توضیحات کاملی در قالب مقالات ارائه شده است. به عنوان مثال مقاله کلاسهای خصوصی تدریس ریاضی با قیمت ارزان را در این زمینه مطالعه نمائید. قیمت کلاسهای ریاضی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

البته باید در نظر داشته باشید که مدرسین مجرب و با سابقه و دبیران رسمی آموزش و پرورش https://medu.gov.ir/fa/ و همچنین اساتید دانشگاه و در کل اساتیدی که به صورت تخصصی و در سطح بالا و بعضا به صورت تضمینی کار می کنند قیمتهای پایینی برای کلاسهای ریاضی خودشان در نظر نمی گیرند. به هر حال خدمات با کیفیت بالا همیشه هزینه بالایی دارد. البته در هر حال می توانید کلاسها را به گونه ای برگزار نمائید که قیمت مناسب تری داشته باشد.

 قیمت تدریس خصوصی ریاضی در منزل ،مقایسه قیمت کلاس خصوصی و نیمه خصوصی ریاضی

چگونه با قیمت مناسب کلاسهای ریاضی را هماهنگ کنیم؟

 

قبل از آنکه سراغ این بحث برویم که چگونه می توان کلاسهای خصوصی را با قیمت مناسب و ارزان هماهنگ نمود بد نیست مطلبی را یادآوری کنیم. مدرسین با سابقه و با تجربه و اساتیدی که ریاضی را خوب درس می دهند خیلی با قیمت کم و پایین کار نمی کنند.

 

معمولا در هیچ کالا و خدماتی ارزانی و کیفیت با هم در یک جا جمع نمی شوند. بنابراین اگر می خواهید کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای شما مفید و موثر باشد باید تا حدی راضی باشید که برای این کلاسها هزینه کنید. اما به هر حال می توان با در نظر گرفتن نکاتی کلاسهای ریاضی را با قیمت مناسبتری برگزار نمود.

 

برای اینکه کلاسهای ریاضی با هزینه پایینتری برای شما هماهنگ شود سعی کنید برگزاری این کلاسها را به ایام امتحانات موکول نکنید. در ایام امتحانات هم پیدا کردن مدرس خوب سخت می شود و هم قیمت کلاسها کمی افزایش پیدا می کند.

 

نکته دوم اینکه سعی کنید با مدرس و استادی کلاس را هماهنگ کنید که به لحاظ مکانی به شما نزدیک تر باشد. به عنوان مثال اگر شما ساکن غرب تهران باشید و بخواهید با مدرسی که خوش ساکن پیروزی است کلاس داشته باشید، مدرس شما باید دو برابر زمان کلاس در راه باشد و در نتیجه هزینه بالایی را برای کلاسها در نظر خواهد گرفت.

 

در صورت امکان از کلاسهای نیمه خصوصی استفاده کنید. کلاسهای نیمه خصوصی به لحاظ قیمتی به نسبت کلاسهای خصوصی ارزان تر است. می توانید برای معلم خصوصی خودتان شاگردهای دیگری را هماهنگ کنید و برای کلاس خودتان از ایشان تخفیف بگیرید.

 

مثلا کارت ایشان را در کلاس توزیع کنید و یا به دوستان و فامیل خودتان ایشان را معرفی نمائید. با در نظر گرفتن نکاتی که ذکر شد می توان کلاسهای تدریس ریاضی را با قیمت مناسبتری هماهنگ کرد و هزینه کمتری را پرداخت نمود.

 

در سایت های معتبر تدریس خصوصی مانند سایت تدریس خصوصی https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php معلم های خصوصی و اساتید تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس مدرک تحصیلی خودشان را هم قرار داده اند و دانشگاه محل تحصیل خودشان را هم ذکر نموده اند.

 

از سایت های تدریس خصوصی خارجی می توان به www.tutor.com و www.tutorhunt.com اشاره کرد. دقت کنید که نرخ کلاس های خصوصی ریاضی در ایران بسیار مناسب است و در خارج از کشور هزینه هر ساعت تدریس خصوصی به صورت متوسط ۴۰ دلار است که با در نظر گرفتن قیمت ۴۵۰۰۰ تومان برای دلار، هر ساعت یک میلیون و هشتصد هزار تومان خواهد شد.

 

توضیحات بیشتر در رابطه با پارامترهای موثر بر نرخ تدریس خصوصی ریاضی

 

قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی به شهر محل تدریس، زمان برگزاری کلاسها، مقطع تحصیلی، تعداد جلسات، تضمینی و یا غیر تضمینی بودن کلاسها و عوامل مختلف دیگری بستگی دارد. ممکن است برای کلاسهای ریاضی یک مدرس که به تازگی کار خودش را شروع کرده است حتی با جلسه ای 50 هزار تومان هم کلاسها را برگزار نماید.

 

ولی به هر حال اگر می خواهید از خدمات تدریس ریاضی و کلاسهای ریاضی که توسط مدرسین با سابقه و با تجربه برگزار می شود استفاده کنید، مسلما باید هزینه بالاتری را پرداخت نمائید.

 

قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی از 50 هزار تومان به ازای یک جلسه تا 1 میلیون تومان و بیشتر متغیر است. حتی قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کنکور ممکن است بیشتر از 1 میلیون تومان به ازای یک جلسه باشد.

 

مدرسین تازه کار و دانشجویان که ریاضی را به صورت پاره وقت تدریس می کنند قیمت کلاسهای خودشان را پایین در نظر می گیرند. البته بعضی از همین مدرسین تازه کار بسیار خوب هم تدریس می کنند و ارزان بودن کلاسهای آن لزوما به معنی کم فایده بودن این کلاسها نیست.

 

به هر حال، اگر بخواهید کلاسهای ریاضی را با مدرسین با سابقه ریاضی، دبیران رسمی و معلمان رسمی ریاضی و یا اساتید ریاضی داشته باشید برای برگزاری کلاسهای ریاضی باید هزینه بالاتری پرداخت نمائید.

 

همانطور که گفته شد، قیمت کلاسهای ریاضی و جلسات تدریس خصوصی ریاضی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مدرسینی که سابقه کاری بالاتری دارند برای کلاسهای خصوصی ریاضی قیمت بالاتری هم در نظر می گیرند. قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی به عوامل مختلفی بستگی دارد که تعدادی از آنها در ادامه ارائه شده است:

– شهر محل تدریس: هزینه کلاسهای خصوصی ریاضی در شهرهای بزرگتر معمولا بیشتر است.

 

– سابقه مدرس ریاضی: مدرسینی که سابقه تدریس بالاتری دارند معمولا هزینه بالاتری برای کلاسهای خصوصی درخواست می کنند.

 

– درس تدریسی: ممکن است هزینه تدریس جبر و احتمال به نسبت ریاضی اول متوسطه بالاتر باشد.

 

– مقطع تحصیلی: تدریس ریاضی در مقاطع بالاتر سخت تر است و در نتیجه قیمت بالاتری هم دارد.

 

– تعداد جلسات تدریس ریاضی: هر چه تعداد جلسات تدریس بیشتر شود معمولا مدرسین قیمت کمتری برای هر جلسه در نظر می گیرند.

 

– کنکوری بودن یا نبودن کلاسها: قیمت کلاسهای تدریس ریاضی کنکور به نسبت ریاضی ابتدایی، متوسطه و دانشگاه بالاتر است.

 

– تضمینی بودن کلاسهای ریاضی: هزینه کلاسهای تضمینی ریاضی به نسبت کلاسهای معمولی بیشتر است.

 

در پایان توصیه می کنیم کلاس های خصوصی ریاضی را حتما با بهترین مدرسین برگزار نمایید. درست است که قیمت هر ساعت تدریس ایشان بالاتر می باشد اما این مدرسین برجسته در مدت زمان کمتر و با کیفیت بالاتری شما را به نتیجه می رسانند و در نتیجه در نهایت به نفع شما خواهد بود.

 

منبع: سایت معرفی معلم ریاضی http://www.tadris-riazi.com/