پارس ناز پورتال

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر به علت کم تهاجمی بودن آن، از پرطرفدارترین انواع جراحی های زیبایی واژن به حساب می آید. در واقع در این روش، پزشک با برداشتن بافت اضافی لابیا با کمک لیزر، اندازه لابیاها را کاهش داده و آن ها را کوچک و متقارن می سازد. در لابیاپلاستی با لیزر، احساس درد و ناراحتی و همچنین خونریزی افراد کمتر خواهد بود.

 

چرا که در این روش، نیازی به بیهوشی فرد نبوده و پزشک ابتدا، ناحیه درمانی را بی حس می کند. همچنین استفاده از لیزر موجب انعقاد بافت در محل برش شده و خونریزی را به کمترین میزان می رساند، پس نیاز به بخیه نیز وجود ندارد.

 

لابیاپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود؟

انجام لابیاپلاستی با لیزر در مطب پزشک و یا کلینیک صورت می گیرد و عموما این روش نیازی به بیهوشی نخواهد داشت. در ابتدا پزشک بخش های اضافی لابیا را علامت گذاری کرده و ناحیه مورد نظر را با استفاده از پماد و یا با تزریق موضعی، بی حس می کند.

 

سپس بافت لابیا به وسیله یک پنس گرفته شده و قسمت علامت گذاری شده برش داده می شود. به علت عدم خونریزی یا میزان بسیار کم خونریزی، به طور معمول نیازی به بخیه نمی باشد.

 

البته در مواردی نیز یک یا دو بخیه کوچک در محل درمان انجام می شود. انجام این پروسه در مطب پزشک در کوتاه ترین زمان ممکن و حداکثر یک ساعت صورت می گیرد و پس از انجام این امر، فرد متقاضی به راحتی مطب پزشک را ترک می کند. از لیزر جهت انجام سایر خدمات زیبایی مانند روشن کردن واژن نیز استفاده می شود.

 

دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر

با توجه به عدم نیاز به بخیه در این عمل، روند بهبودی افراد پس از آن، بسیار سریع انجام می پذیرد. به صورت معمول دوره نقاهت در این روش حدود دو هفته به طول می انجامد.البته افراد پس از گذراندن دو ماه می توانند فعالیت های سنگین و رابطه جنسی داشته باشد.

 

مراقبت های لابیاپلاستی با لیزر

لازم است پس از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر، فرد داوطلب به انجام مراقبت هایی بپردازد که در ادامه به مهم ترین آن ها، اشاره می شود:

 

  • بهتر است جهت رعایت بهداشت و نیز جذب لکه ‌ها تا مدت چند روز از نوار بهداشتی استفاده کنید و تا یک ماه نباید از کاپ یا تامپون استفاده شود.

 

  • تا دو ماه از پوشیدن شلوار های تنگ اجتناب نمایید.

 

  • جهت آرام شدن درد و کاهش ورم و کبودی، از داروهای مسکن و کمپرس یخ کمک بگیرید.

 

  • به مدت یک هفته از دوش آب گرم و نیز دو هفته از رفتن به استخر بپرهیزید.

 

  • از خاراندن ناحیه درمانی اجتناب کنید، چرا که ممکن است سبب کنده شدن زخم و عفونت آن شود.

 

  • از انجام فعالیت‌ های ورزشی سنگین و نیز انجام رابطه جنسی تا دو ماه خودداری نمایید.

 

  • تا یک هفته باید استراحت کرده و بهتر است که از نشستن و رفتن به محل کار خود، اجتناب کنید.

 

  • توصیه می شود فعالیت ‌های کششی را به دلیل کش آمدن آن ناحیه انجام ندهید، تا زخم باز نشده و عفونت نکند.

 

  • ناحیه درمان شده را با صابون مخصوص تجویزی شستشو دهید.

عوارض عمل لابیاپلاستی با لیزر

عوارض عمل لابیاپلاستی با لیزر

به طور معمول، افراد پس از انجام هر نوع درمانی، با عوارضی نیز مواجه می شود که مستلزم تحمل آن خواهند بود. لابیاپلاستی با لیزر نیز از این قاعده جدا نمی باشد. البته این عوارض، روند طبیعی هر عملی می باشد ولی استفاده از دستگاه مناسب و مراجعه به یک پزشک با تجربه و متخصص می تواند باعث کاهش عوارض پس از لابیاپلاستی شود. عوارض احتمالی پس از انجام این عمل عبارتند از:

 

1- خارش رایج و شایع در ناحیه درمان شده در هفته اول که به تدریج بهبود می یابد.

 

2- تورم تا مدت ۳ روز پس از انجام لابیاپلاستی به اوج خود رسیده و سپس کاهش پیدا می کند.

 

3- کبودی و قرمزی ناحیه مورد نظر و اطراف آن که با گذشت چند روز برطرف می شود.

 

4- درد در ناحیه درمانی که در مدت یک هفته به تدریج بهبود می یابد.

 

عمل لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

 

هر دو روش عمل لابیاپلاستی با لیزر و یا لابیاپلاستی با جراحی ، جهت کوچک و زیبا نمودن لابیا ها استفاده می شود. اما به علت مزایای فراوانی که در روش لیزر وجود دارد، این روش نسبت به جراحی برتر بوده و طرفداران بیشتری را دارد. تفاوت های این دو روش لابیاپلاستی در زیر عنوان شده است:

 

میزان خونریزی

به علت بسته و منعقد شدن انتهای عروق خونی همزمان با برش لیزر مونالیزا، خونریزی بسیار کم و در حد دو قطره است ولی در روش جراحی خونریزی به مراتب بیشتر می باشد.

 

دوره نقاهت

با استفاده از لیزر مونالیزا جهت برش لابیاها، خونرسانی بیشتری در لابیاها صورت گرفته شده و افزایش قدرت تکثیر سلولی را به همراه دارد. بنابراین بهبودی بعد از آن، سریعتر از روش جراحی بوده و دوره نقاهت کمتری را دارد.

 

کیفیت برش

برش های انجام شده با لیزر، در مقایسه با روش جراحی، صاف تر هستند و در نتیجه فرم لابیاها طبیعی تر خواهد بود.

 

تعداد بخیه

تعداد بخیه ها در روش لیزر خیلی کمتر از جراحی است و حتی گاهی برای برخی از افراد بدون بخیه انجام می شود. بنابراین پوست اضافه و جای زخمی ایجاد نخواهد شد.

عمل لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

زمان عمل

لابیاپلاستی با لیزر نیاز به بیهوشی نداشته و مدت انجام عمل آن حدود ۳۰ دقیقه است. اما این مدت در جراحی حدود ۱ ساعت خواهد بود.

 

هزینه عمل

لابیاپلاستی با لیزر هزینه تفاوتی در مقایسه با جراحی دارد.

 

نتیجه گیری

علاوه بر اینکه انجام لابیاپلاستی با لیزر، مشکلی را برای بانوان ایجاد نمی کند، بلکه موجب رفع بسیاری از اختلالات در آنان خواهد شد. البته این عمل باید توسط معتبر ترین و بهترین متخصصین در این امر انجام پذیرد تا فرد بتواند نتیجه مطلوب و دلخواه خود را با کمترین عوارض به دست آورد.

 

از نمونه شناخته شده ترین پزشکان متخصص در جراحی زیبایی زنان، می توان به دکتر مهرنوش امیری اشاره نمود که سابقه بسیار درخشانی در این زمینه دارد. این پزشک متعهد و متخصص با تکیه بر علم، دانش و تجربه خود در انجام عمل لابیاپلاستی بانوان، می تواند نتایج مثبتی را در این امر رقم بزند.