پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

اگر لاستیک ماشینتان ترکید این کارها را انجام دهید

اگر لاستیک ماشینتان ترکید این کارها را انجام دهید

اگر لاستیک ماشینتان ترکید این کارها را انجام دهید 

اگر در مسیری در حال حرکت بودید و لاستیک ماشین شما ترکید باید کاری انجام دهید که جان شما حفظ شود و همچنین خطر تصادف با خودروهای دیگر را نیز کاهش دهید. ترکیدن لاستیک درحین رانندگی به شدت خطرناک است پس اگر دچار این حادثه شدیم باید حواسمان به چند نکته باشد.در هنگام رانندگی خطرات گوناگونی راننده خودرو و سرنشینان آن را تهدید میکند.

 

یکی از این مخاطرات و سوانح می‌تواند ترکیدگی لاستیک خودرو باشد که در این موضوع عوامل متعددی نقش دارد.برای مثال عمر لاستیک و استفاده بیش از حد از آن، استاندارد نبودن آن، عبور از یک جسم تیز و برنده برخی از عوامل تأثیرگذار در ترکیدن لاستیک ماشین است.

 

 به گزارش پارس ناز حالا با توجه به اینکه ترکیدن لاستیک درحین رانندگی به شدت خطرناک است پس اگر دچار این حادثه شدیم باید حواسمان به چند نکته باشد.

 

۱- حفظ آرامش اولین قدم است راننده خودرو در کسری از ثانیه باید آرامش ماشین به دست بیاورد و نگذارد ترکیدگی لاستیک حواس او را پرت کند.

 

۲- هرگز فرمان را به طور ناگهانی به سمت خاصی نچرخانیم و یک‌ مرتبه ترمز نکنیم و اجازه ندهیم خودرو از مسیر اصلی منحرف شود.

 

۳- پایمان را از روی پدال گاز برنداریم و به آرامی به آن ضربه بزنیم؛ اگر ترافیک اجازه می‌داد، سعی کنیم خودرو را به آرامی به کنار خیابان ببریم.

 

۴- وقتی خودرو را در نقطه امنی متوقف کردیم، ترمز دستی را بکشیم و چراغ هشداردهنده را روشن بگذاریم و به تعویض چرخ بپردازیم.