پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

برای لباس ما چه زیورآلاتی مناسب و زیبا است

برای لباس ما چه زیورآلاتی مناسب و زیبا است

برای لباس ما چه زیورآلاتی مناسب و زیبا است

زیورآلات برترین راه برای روح بخشیدن به لباس‌ها و افزایش زیبایی‌هاي شماست. این زیورآلات است که زیبایی شما را تکمیل می کند، پس چه چیزی بهتر از انتخاب زیورآلات مناسب که هم با لباستان هماهنگ باشد و هم سلیقه خودتان باشد. دراین مقاله نکاتی را ذکر می کنیم تا شما را در انتخاب برترین زیورآلات رهنمونی کنیم.

 

یک زیور مناسب این قابلیت را دارد که حتی فقط با یک تکه، مثلاً یک گردنبند، ظاهر کلی شما را زیر و رو کند و شما را برازنده‌تر و زیباتر از همیشه نشان دهد. کلید این زیبایی چیزی جز هماهنگی زیورآلات با لباس نیست.

 

این هماهنگی و هارمونی لباس و زیورآلات شماست که ظاهر شما را جذاب می کند و شما را در بین جمعی، برجسته و متفاوت خواهد کرد. پس مضمون اول، برای انتخاب لباس و زیورآلاتتان وقت بگذارید و آن‌ها را هماهنگ با هم انتخاب کنید.

 

از ترکیب النگوهای مختلف درکنار هم نترسید

برای لباس‌هاي آستین بلند یا آستین حلقه‌اي شما میتوانید از انواع دستبند و النگوهای زنانه پهن درکنار هم استفاده کنید. ما نمیگوییم که تمام دستبندهای خودرا برای رفتن به یک قرار دوستانه، یا یک دعوت شام به دستتان بیاندازید، بلکه با دقت به مدل لباستان از النگوها و دستبندهایی استفاده کنید که الزاماً شبیه هم نیستند اما یک دیگر را کامل می کنند.

 

برای مهمانی‌ها و یا مناسبت ناب، مثلاً اگر یک پیراهن مشکی به تن دارید می توانید از چند النگوی طلایی درکنار دستبند مروارید درشت استفاده کنید. ترکیب طلا با مروارید، بر زمینه مشکی پیراهنتان، بسیار ناب و چشمگیر خواهد بود.

 

 یا مثلااگر یک لباس آبی بلند به تن دارید می توانید از چند دستبند با رنگ مخالف مثل نارنجی و زرد استفاده کنید تا کمی رنگ‌هاي گرم به لباس‌هایتان اضافه کنید. با ترکیب رنگ‌هاي سرد و گرم در لباستان شما یک ترکیب بصری جذاب ساخته‌اید که شاید هیج کس نتواند چشم از شما بردارد.

برای لباس ما چه زیورآلاتی مناسب و زیبا است

پس از ترکیب النگوها با رنگ‌ها و جنس‌هاي مختلف درکنار هم نترسید، چرا که النگوها درکنار هم ترکیب مدرن و جذابی به ظاهر بانو‌هاي جوان میدهد.النگوها و دستبندهای باریک و ظریف هم برای لباس‌هاي آستین‌ کوتاه مناسب است که دست شما به خوبی مشخص است و ظرافت دستبند یا النگو روی دست کاملا مشهود است.

 

همینطور میتوانید دستبند یا النگوی ظریف خودرا درکنار ساعت‌تان هم استفاده کنید که بسیار شیک خواهد شد. خیلی از برندهای ساخت کننده ساعت در جهان، انواع دستبند یا النگو را طراحی کرده‌اند که با ساعت‌هاي آن برندها ترکیب بسیار جذابی خواهد ساخت.

 

تعادل را فراموش نکنیم

دراین حال که خلاق هستیم باید تعادل را هم برقرار کنیم. تعادل وقتی برقرار میشود که تک تک اعضای لباس و زیورآلات ما با هم هماهنگ باشد. فرقی نمی کند، از النگو طلا گرفته تا انگشترهای بزرگ و گوشواره هاي فانتزی، تعادل را می توان با هر شکل و فرمی ایجاد کرد، مهم این است که در چه چیزهایی را درکنار هم استفاده میکنیم، پس خودتان را محدود نکنید. میتوانید از همه ی زیورآلات ته کمدتان استفاده کنید. هر کدام ازآن‌ها میتوانند به لباس ساده شما زرق و برق شگفت انگیزی بدهند و دقت همه ی رابه سوی شما جلب کنند.

 

استفاده از زیورآلات بزرگ و پر زرق و برق مثل یک گوشواره با نگین‌هاي بزرگ یا یک گردنبند سنگین و پهن میتواند برای برخی لباس‌هاي ساده برترین گزینه باشد. اما نه درکنار هم! گردنبندهای پهن و باریک با نگین‌ و سنگ‌هاي درشت برترین گزینه برای جلب دقت‌ها به سوی صورت است و به خاطر کوتاه بودنشان بهتر است با لباس کاملا یقه بسته و یا یقه باز استفاده شود تا تداخلی با یقه لباس نداشته باشد.

 

مضمون مهم استفاده از گردنبندهای درشت و پهن اینجاست که نباید با گوشواره یا گردنبند دیگری استفاده شوند. این گردنبندها به تنهایی آن قدر جذاب هستند که نیازی به زیورآلات دیگر درکنار آن‌ها نخواهید داشت.

 

چه انگشتری را در کجا استفاده کنیم

بعد از انتخاب دستبند و النگو، نوبت به انتخاب انگشتر میرسد. انتخاب این که چه انگشتری در دست کنیم علاوه بر هماهنگی با لباس، لازم است دستبند، النگو و ساعت ما نیز هماهنگ باشد. مثلاً اگر دستبند طلا به دست دارید، خیلی بهتر است که از انگشتر طلا استفاده کنید. برای انواع مدل های دستبند طلا ، میتوانید از حلقه‌هاي ساده طلا، یا اگر می خواهید گرانبهاتر باشد از انگشتر طلا با رنگ همسان که با سنگ‌هاي قیمتی تزیین شده استفاده کنید.

 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به انگشترهای بزرگ و تزیین شده با سنگ علاقه‌مند هستید، می‌توانید با توجه به رنگ پوستتان سنگ یا نگین انگشترتان را انتخاب کنید. یا این که نگینی انتخاب کنید که با نگین‌هاي دیگر زیورآلاتتان هماهنگ باشد. نگین انگشتر با دقت به سلیقه و بودجه شما می تواند از سنگ‌هاي قیمتی ساخته شود، یا این که بدل باشد و قیمت ارزانی داشته باشد.

برای لباس ما چه زیورآلاتی مناسب و زیبا است

یکی از پرطرفدارترین زیورآلات در بین بانو‌ها و آقایان ایرانی، زیورآلات نقره هستند. انگشترهای نقره تزیین شده با نگین‌ها یا سنگ‌هاي رنگی، دوباره بازار داغی پیدا کردند و با طراحی‌هاي جدید دل خیلی از جوان‌ها رابه دست آورده‌اند. انواع انگشترهای نقره با پروژه‌هاي جدید را میتوانید در بین برندهای ایرانی و خارجی جست‌وجو کنید.

 

در طراحی انگشترهای امروزی بجز طلا و نقره، از متریال مختلف دیگر نیز زیاد استفاده می کنند. متریالی مثل استیل، برنج، تیتانیوم، مس و غیره که می توان آن‌ها رابا هر دستبند و النگوی بدل ست کرد.

 

انگشتان پر از انگشتر

با دقت به این که چه میزان با دستانتان کار میکنید انگشترتان را انتخاب کنید. برای یک روز عادی در سر کار، برخی‌ افراد ترجیح می دهند که حلقه ساده به دست داشته باشند تا آسان‌تر با دستانشان کار کنند. اما اگر شما زیورآلات بیشتر و برجسته می‌پسندید، می توانید تعداد حلقه‌ها را بیشتر کنید و از چندین حلقه برای هر انگشت استفاده کنید. به این مدل Layering می گویند. ایده‌هاي مختلف این مدل را می توانید در اینجا ملاحضه کنید.

 

همینطور که دیدید میتوان چندین انگشتر یا دستبند رابه صورت ترکیبی درکنار هم استفاده کرد « Layering » شما همینطور میتوانید گردنبندها را هم با هم ترکیب کنید. یکی از جدید ترین مدل‌هاي گردنبند، ترکیب چند زنجیر نازک و ظریف با اندازه‌هاي متفاوت از هم است که به صورت لایه به لایه روی گردن قرار میگیرند و ظرافت و زیبایی خاصی بشما می دهند. گردنبندهای چند لایه نیز می توانند جنسی از طلا، نقره یا بدلیجات داشته باشند.

 

به این ترتیب شما می توانید سری به جعبه جواهرات قدیمی خود بزنید و زیورآلات قدیمیتان را کنار هم امتحان کنید و یک ترکیب جدید و منحصربه‌فرد طراحی کنید. چه کسی می داند شاید بتوانید استعداد طراحی زیورآلات و لباس در خود پیدا کنید که قبلا آنرا نشناخته‌اید.