پارس ناز پورتال

قاصدک 24

آیا می‌دانید لنزهای رنگی در چه رنگ‌ها و چه طرح‌هایی ساخته می‌شوند؟

آیا می‌دانید لنزهای رنگی در چه رنگ‌ها و چه طرح‌هایی ساخته می‌شوند؟

آیا می‌دانید لنزهای رنگی در چه رنگ‌ها و چه طرح‌هایی ساخته می‌شوند؟

 

امروزه انواع لنز رنگی در طرح ها، رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در بازار است که می‌توان با کمک آنها رنگ چشم‌ها را تغییر داد.انواع لنز رنگی توسط برندهای مختلف تولید می‌شود تا کسانی که تصور می‌کنند چهره‌شان تکرای شده، بتوانند تغییرات اساسی در صورت خود ایجاد کنند.

 

لنز رنگی را می‌توان در هر مراسم و هر مکانی استفاده کرد؛ از محیط کار گرفته تا مراسم غیررسمی و دوستانه یا مهمانی‌های مجلل و رسمی. اما هنگام خرید لنز رنگی باید به چند موضوع توجه داشته باشید تا بهترین و مناسب‌ترین رنگ را انتخاب کنید.

 

اول از همه باید لنز رنگی را بر اساس مشخصات ظاهری خود خریداری کنید. یعنی مثلا اگر چشم‌های تیره دارید، باید لنز رنگی مات بخرید تا بتوانید به کمک لنز، رنگ چشم خود را تغییر دهید. یا اگر پوست روشن دارید، حتما لنز به رنگ روشن انتخاب کنید تا مطمئن باشید که به صورتتان می‌آید.

 

برای اینکه بتوانید بهترین لنز رنگی را برای خود خریداری کنید، لازم است انواع مختلف لنز رنگی را بشناسید. ما در این شناخت به شما کمک کرده‌ایم و در ادامه، همه‌ی نکاتی که باید بدانید را برایتان توضیح داده‌ایم. همراهمان باشید.

 

آشنایی با دسته ‌بندی لنزهای رنگی

آیا می‌دانید لنزهای رنگی در چه رنگ‌ها و چه طرح‌هایی ساخته می‌شوند؟

لنزهای رنگی برای تغییر رنگ چشم طبیعی افراد طراحی شده‌اند. بعضی لنزهای رنگی از یکسری نقطه‌ها و خطوط شعاعی رنگی تشکیل شده‌اند تا بتوانند ظاهری طبیعی روی چشم ایجاد کنند. مرکز این لنز‌ها جایی که روی فضای مردمکی واقع می‌شود بدون طرح است تا مانعی برای دید ایجاد نکند.

 

لنزهای رنگی در دو مدل شماره‌دار (طبی و با تجویز پزشک) و بدون شماره (زیبایی) به بازار عرضه می‌شوند. لنز‌های تماسی شماره‌دار، نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم را اصلاح می‌کنند و همزمان هم باعث تغییر رنگ چشم می‌شوند.اما لنزهای رنگی بی‌شماره صرفا جنبه زیبایی دارند و برای تغییر رنگ چشم طراحی شده‌اند.

 

لنزهای رنگی دارای چند دسته‌بندی کلی هستند که شامل موارد زیر است:

 

لنزهای تقویت‌کننده رنگ چشم: این نوع از لنزها به منظور تقویت رنگ چشم ساخته شده‌اند و باعث تغییر رنگ چشم نمی‌شوند. در واقع این لنزها باعث درخشان شدن رنگ طبیعی چشم می‌شوند. این مدل از لنزهای رنگی برای افرادی مناسب است که چشم‌های روشن دارند.

 

لنز رنگی طبیعی مات: لنز رنگی طبیعی مات دارای رنگدانه‌های قوی و یک‌پارچه‌ای است که می‌تواند به طور قابل توجهی رنگ چشم‌ها را تغییر دهد. اگر رنگ چشم تیره مانند قهوه‌ای یا مشکی دارید، برای تغییر رنگ باید از لنزهای مات استفاده کنید.

 

لنزهای درخشان و براق: این لنزها رنگدانه‌ای ندارند تا رنگ چشم‌ها را عوض کنند. اما در عوض، دارای الگوهایی در لنز هستند تا به رنگ طبیعی چشم‌ها جلوه‌ی بیشتری ببخشند. این نوع لنز اغلب یک بار مصرف است و برای ایجاد درخشش زیاد در چشم استفاده می‌شود.

 

لنزهای رنگی خاص: این لنزها برای اهداف، مناسبت‌ها و استفاده‌های خاص ساخته می‌شوند. به طور مثال می‌توان به لنزهای رنگی مخصوص هالووین اشاره کرد.

 

لنز رنگی طبی: این لنزها برای افرادی که مشکلات بینایی دارند با تجویز پزشک مناسب است. این لنزها برای نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگمات تجویز می‌شوند و علاوه بر اصلاح بینایی، با داشتن رنگی متفاوت، به زیبایی چهره‌ی فرد کمک می‌کنند.

 

لنزهای رنگی پلانو: این لنزها با هدف اصلاح بینایی تولید نمی‌شوند و فقط جنبه آرایشی و زیبایی دارند.

 

آشنایی با طرح‌ های مختلف لنز رنگی

آیا می‌دانید لنزهای رنگی در چه رنگ‌ها و چه طرح‌هایی ساخته می‌شوند؟

لنزهای رنگی در دو طرح «دور دار» و «بدون دور» عرضه می‌شوند.

 

لنز رنگی دور دار: لنزهای رنگی که یک نوار باریک مشکی دور خود دارند را لنزهای دوردار می‌گویند. این لنزهای رنگی، باعث می‌شوند تا چشم درشت‌تر دیده شود. همچنین باعث طبیعی‌تر دیده شدن چشم هم می‌شوند.

 

لنز رنگی بدون دور: تنها رنگ چشم شما را تغییر می‌دهد یا با رنگ طبیعی چشم همرنگ شده و ترکیب رنگ بسیار جذابی را به وجود می‌آورد. این گونه لنزها اغلب اندازه‌ای برابر با قطر چشم‌های فرد دارند و خیلی کم باعث بزرگ و درشت دیده شدن چشم‌ها می‌شوند.

 

راهنمای انتخاب لنز رنگی

اگر مردمک چشم‌های شما بزرگ است باید از لنزهایی استفاده کنید که قطرشان بیشتر از ۱۴ میلی‌متر است. لنز کمتر از ۱۴ میلی‌متر برای چشم‌های درشت، خیلی کوچک است و نمی‌تواند عنبیه را به طور کامل پوشش دهد. در نتیجه، رنگ اصلی چشم از زیر لنز رنگی مشخص خواهد شد. این باعث می‌شود تا لنز غیرطبیعی به نظر برسد.

 

برای طبیعی دیده شدن لنز روی چشم‌ها بهتر است از لنزهای رنگی دورمشکی استفاده کنید. این مدل لنز رنگی را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی لوناتو خریداری کنید. به طور مثال لنز رنگی ایراوپتیکس در چشم بسیار طبیعی دیده می‌شود.

 

قیمت انواع لنز رنگی طبیعی در ایران

در حال حاضر، انواع لنز رنگی چشم در ایران بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارند. برای خرید لنز رنگی، لنز طبی، محلول لنز، پک لنز و قطره‌های چشمی می‌توانید به فروشگاه آنلاین لوناتو مراجعه کنید. در این فروشگاه انواع محصولات با قیمت‌های متنوع از برندهای مختلف موجود است.

 

سفارش تهرانی‌ها در سریع‌ترین زمان با پیک ارسال می‌شود و سفارش دیگر شهرها با پست سفارشی فرستاده می‌شوند.