پارس ناز پورتال

لیفت بینی با نخ بهتر است یا تزریق ژل (فیلر) | مقایسه هزینه، عوارض و ماندگاری

لیفت بینی با نخ بهتر است یا تزریق ژل (فیلر) | مقایسه هزینه، عوارض و ماندگاری

لیفت بینی با نخ بهتر است یا تزریق ژل (فیلر)؟ لیفت بینی با نخ و لیفت بینی با تزریق ژل یا فیلر در سال‌های اخیر جهت اصلاح فرم بینی، بالا بردن نوک بینی و کوچک کردن بینی حسابی پرطرفدار شده است. اما لیفت بینی با نخ بهتره یا تزریق فیلر؟

 

عوارض لیفت بینی با نخ و ژل چیست و ماندگاری کدام روش لیفت بینی بیشتر است؟ هزینه لیفت بینی با نخ و قیمت لیفت بینی با تزریق ژل چقدر است؟ با ما باشید تا این روش‌های لیفت بینی را از زوایای مختلف با هم بررسی کنیم.

 

لیفت بینی با نخ چگونه است؟

لیفت بینی با نخ که یکی از روش‌های لیفت فوری بینی است، یک روش غیرتهاجمی برای ترمیم و اصلاح فرم بینی و اندازه آن بدون عمل جراحی به‌حساب می‌آید. در روش لیفت بینی با نخ پزشک متخصص با استفاده از سوزن و نخ قابل جذب (نخ‌های مصنوعی و قابل حل ساخته شده از قند‌های پیچیده‌ای به نام پلی دیوکسانو (PDO)، نخ را به داخل بینی تزریق کرده و بینی را بالا می‌کشد.

 

در این روش نخ به استخوان بینی وصل شده و نوک بینی به سمت بالا کشیده می‌شود. لیفت نخ با بینی برای بینی گوشتی و استخوانی هم امکان‌پذیر است اما در نهایت همه چیز به نظر پزشک شما بستگی دارد.

 

لیفت بینی با نخ هم به دو روش انجام می‌شود:

روش  :Hurricane در این روش نخ‌ها به‌صورت مارپیچ داخل بینی قرار می‌گیرد. در این روش لیفت با نخ التهاب بیشتر است اما نتیجه و ماندگاری بهتر است.

 

روش دوبل: در این روش ورود نخ‌ها از سر بینی به داخل برای سربالا شدن نوک آن انجام می‌شود. این روش برای رفع افتادگی نوک بینی و بالا رفتن سر بینی بهتر است اما برای رفع انحراف بینی روش مناسبی نیست.

 

مزایای لیفت بینی با نخ

 • تحریک بینی به ساختن کلاژن و الاستین که باعث می‌شود پوست بینی کشیده ‌شود و استحکام پیدا کند؛

 

 • لیفت بینی با نخ یک روش ترمیم بینی بدون عمل جراحی است که باعث بالا رفتن نوک بینی و رفع افتادگی آن، کاهش پهنی و انحنا و رفع قوز بینی شده و فرم آن را زیبا می‌کند.

 

 • لیفت بینی با نخ نیاز به دوره نقاهت و بستری ندارد.

 

 • نسبت به جراحی رینوپلاستی بینی که چند ساعت طول می‌کشد و با بیهوشی انجام می‌شود، مدت زمان لیفت بینی با نخ حدود ۳۰ دقیقه است و نیاز به بیهوشی ندارد.

 

معایب و عوارض لیفت بینی با نخ

برخی عوارض لیفت بینی با نخ عبارتند از:

 • فرورفتگی و بی‌نظمی در فرم بینی؛
 • درد و کوفتگی؛
 • عفونت (در صورت انجام ندادن مراقبت‌های توصیه‌شده یا انجام لیفت در مراکز نامعتبر)؛
 • در افرادی که پوست بینی نازک است ممکن است نخ‌ها مشخص باشند؛
 • لیفت بینی یک روش دائمی و ماندگار نیست؛
 • احتمال تزریق در ناحیه نامناسب و خونریزی در محل لیفت در صورت کم‌تجربه بودن پزشک یا لیفت در مراکز نامعتبر؛
 • حالت تهوع؛
 • قرمزی و التهاب در محل تزریق نخ‌ها؛
 • لیفت بینی با نخ ماندگار نیست و نیاز به ترمیم دارد.

 

ماندگاری لیفت بینی با نخ چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری لیفت بینی با نخ ۱ الی ۲ سال است و بعد از این مدت نیاز به ترمیم دارد. سایر فعالیت های زیبایی مانند لیفت ابرو نیز بعد از مدت کوتاهی نیاز به ترمیم دارند.

ماندگاری لیفت بینی با نخ چقدر است؟هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت بینی با نخ نسبت به جراحی رینوپلاستی بینی بسیار کمتر است. با این‌همه هزینه لیفت بینی در تهران و سایر شهرهای ایران متغیر است و بسته به مشکلات بینی، نوع نخ مورد‌استفاده و پزشک و کلینیکی که انتخاب می‌کنید متغیر است.

 

لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر چگونه انجام می‌شود؟

 

یکی دیگر از روش‌های ترمیم و اصلاح فرم بینی بدون عمل جراحی «لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر» است. در این روش ژل (که نوعی فیلر یا پرکننده است) به لایه‌های عمیق پوست بینی از جمله نوک بینی و سایر نواحی آن تزریق می‌شود تا مشکلات ظاهری بینی از جمله قوز بینی، عدم تقارن، انحنای بینی و بینی عقابی، افتادگی نوک بینی و مشکلات ظاهری بینی در اثر سانحه یا تصادف و … برطرف شود.

انواع ژل (فیلر) برای تزریق به بینی

انواع ژل (فیلر) برای تزریق به بینی

 • اسید هیالورونیک (NFI)
 • هیدروکسی آپاتیت کلسیم
 • اسید پلی لاکتیک

 

ماندگاری لیفت بینی با ژل چقدر است؟

برخی پزشکان بر این باورند که در میان انواع ژل برای تزریق فیلر به بینی برای لیفت نوک بینی و رفع سایر مشکلات ظاهری بینی فیلر «اسید هیالورونیک» بهترین گزینه است چون یک ماده طبیعی در بدن انسان است و معمولا افراد نسبت به آن آلرژی و حساسیت نشان نمی‌دهند. مدت زمان لیفت بینی با فیلر هیالورونیک اسید حدود ۶ ماه تا یک سال و در برخی موارد تا ۱۸ ماه است.

 

فیلر «اسید پلی لاکتیک» یک ماده مصنوعی است که برای تحریک کلاژن‌سازی در بینی استفاده می‌شود و برای کانتور و اصلاح فرم بینی یک ماده مناسب است. دوام فیلر اسید لاکتیک حدود ۲ سال است.

 

فیلر «هیدروکسی ‌آپاتیت ‌کلسیم» هم یک ماده معدنی است که به شکل طبیعی در استخوان‌ها وجود دارد. این فیلر پرکننده برای افزایش حجم و ساختار بینی مناسب است و اتفاقا ماندگاری بیشتری نسبت به فیلر پرکننده هیالورونیک اسید دارد و معمولا تا ۲ سال ماندگار است.

مزایای لیفت بینی با ژل (فیلر)

مزایای لیفت بینی با ژل (فیلر)

برخی از مزایای بالا کشیدن بینی با فیلر با تزریق ژل به نوک بینی و سایر نواحی آن عبارتند از:

 

 • دوره نقاهت ندارد؛
 • هزینه فیلر بینی با ژل یا فیلر نسبت به قیمت رینوپلاستی بسیار کمتر است؛
 • اگر از نتیجه لیفت بینی با تزریق ژل (فیلر) ناراضی بودید این مزیت وجود دارد که نتیجه عمل برگشت‌پذیر است؛
 • نیاز به بیهوشی ندارد؛
 • نتیجه فوری است و عمل بینی در کمتر از ۱ ساعت انجام می‌شود (حدود ۳۰ دقیقه).

 

عوارض لیفت بینی با فیلر (تزریق ژل)

عوارض احتمالی فیلر بینی محدود است. در صورت تزریق ژل به بینی برای لیفت آن ممکن است مواردی مثل حساسیت، تورم خفیف، حالت تهوع، حرکت فیلر به نقاط دیگر صورت و کبودی و قرمزی را تجربه کنید.

 

مهم‌ترین عارضه تزریق فیلر به بینی «نکروز بینی» است که در صورت ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت، تزریق فیلر در مکان‌هایی به غیر از مطب پزشک مثل سالن‌های زیبایی، لیفت بینی با مواد پرکننده غیراستاندارد، عدم مهارت جراح در انتخاب تکنیک درست تزریق و تزریق میزان زیاد ژل در بافت است که باعث آسیب به بافت بینی می‌شود.

 

قیمت لیفت بینی با ژل (فیلر) چقدر است؟

قیمت لیفت بینی با تزریق ژل (فیلر) به موارد مختلفی از جمله نوع فیلر، پزشکی که انتخاب می‌کنید، مقدار دوز تزریق ژل و … متغیر است. قیمت لیفت بینی با فیلر (ژل) در سال ۱۴۰۲ با توجه به نوع فیلری که انتخاب می‌کنید متفاوت است و هر چه برند فیلر معتبرتر باشد طبعا قیمت بیشتری باید پرداخت کنید.

 

از اسید هیالورونیک در مزوتراپی هم استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت مزوتراپی میتوانید به سایت صندلی مراجعه نمایید.

 

لیفت بینی با نخ بهتر است یا تزریق ژل (فیلر)؟

 

در مورد این‌که لیفت بینی و بالا بردن نوک بینی با نخ بهتر است یا تزریق ژل تا حدود زیادی به سلیقه و همچنین انتظارات و سبک زندگی شما و از همه مهم‌تر مشکلات بینی شما بستگی دارد. هر دو روش ترمیم بینی بدون عمل جراحی ایمن هستند.

 

اما در مورد اینکه لیفت بینی با نخ بهتره یا تزریق ژل و فیلر باید بگوییم که روش لیفت بینی با نخ برای بینی‌هایی که قوز دارند، کج هستند و انحراف دارند و بینی‌های بزرگ که استخوانی هستند مناسب نیست و این مشکلات با نخ اصلاح و برطرف نمی‌شوند.

 

علاوه بر این اگر بینی بزرگی دارید لیفت بینی با نخ در کوچک کردن اندازه بینی موثر نیست. همچنین در لیفت بینی با ژل به دلیل تزریق فیلر پرکننده به بینی افزایش حجم بینی محتمل است و بنابراین افرادی که بینی بزرگی دارند بهتر است روش جراحی رینوپلاستی را برای اصلاح فرم و بالا کشیدن بینی انتخاب کنند.

 

همچنین اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می‌برید یا به دلیل ابتلا به بیماری‌های خاص داروی خاصی مصرف می‌کنید تزریق فیلر به بینی برای لیفت بینی برای شما مناسب نیست.

 

سخن پایانی

لیفت بینی با نخ و لیفت بینی با تزریق ژل (فیلر) هر دو از روش‌های ترمیم بینی بدون عمل جراحی هستند که با عوارض کم و قیمت مناسب در زیبایی فرم و رفع مشکلات ظاهری بینی موثر هستند. اما در مورد اینکه از میان تزریق ژل برای بینی و لیفت بینی با نخ کدام بهتر است باید بگویم که تزریق ژل و فیلر به بینی و لیفت بینی با نخ فقط مشکلات ظاهری جزئی تا متوسط بینی را برطرف می‌کند.

 

در‌صورتی‌که بینی شما مشکلات شدیدتری دارید یا دماغ بزرگی دارید به احتمال زیادی کاندیدای مناسبی برای این روش‌های ترمیم بینی بدون عمل جراحی نیستید. راستی یادتان باشد لیفت بینی با نخ در خانه به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست چون این کار باید در کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک با لوازم تخصصی انجام شود.