پارس ناز پورتال

ماجرای جنجال استفاده از شماره های مجازی چه بود؟

ماجرای جنجال استفاده از شماره های مجازی چه بود؟

چندی پیش شنیدیم استفاده از شماره های خارجی در ایران خبر ساز شده بود.

 

اما چرا باید چنین موضوعی خبر ساز شود؟

با رشد روزافزون تکنولوژی و اینترنت تقریبا همه کار ها به نحوی با اینترنت مرتبط می شود و بیشتر مردم دنیا روزانه از سایت ها و برنامه های کاربردی موبایل و کامپیوتر استفاده می کنند.

 

در پاره ای از اوقات هنگامی که می خواهیم از سرویسی خارجی استفاده کنیم – در مرحله ثبت نام – در می یابیم که شماره موبایل ایرانی قابل ارائه نیست. راه حلی که متصور است خرید شماره مجازی و ارائه آن برای عبور از فرآیند ارسال کد تایید پیامکی تمامی سرویس های اینترنتی می باشد.

 

تقریبا برای استفاده از هر شبکه اجتماعی یا ثبت نام در سایت و سرویس های اینترنتی نیاز است که حداقل شماره تلفن خود را ارائه کنیم و پیامک کد تایید دریافت کنیم اما از آنجائیکه در حال حاضر تقریبا برای استفاده از برخی سرویس های بین المللی مورد تحریم قرار داریم .

 

امکان استفاده از سایت ها و اپلیکیشن های خارجی برایمان مقدور نیست چون شماره موبایل ایران قابل ارائه نیست و کاربران مجبورند برای ثبت نام و دریافت کد تایید وریفای از شماره های مجازی استفاده کنند و کثرت استفاده از این راه حل باعث جنجال و جلب توجه شده بود.

 

شماره مجازی یک شماره موبایل واقعی است مانند تمامی شماره ها که اغلب به جهت حل مشکل ثبت نام در سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی کاربرد دارد.

 

شماره های مجازی مبحث جدیدی نیستند و سالیان سال است که شرکت گوگل تحت عنوان سرویسی به نام گوگل ویس google voice شماره مجازی ارائه می دهد اما این شماره فقط به کاربران ساکن آمریکا قابل ارائه است.

 

با یک مثال عینی لزوم استفاده از شماره مجازی خارجی در ایران را روشن می کنیم:

 

این روزها مبحث هوش مصنوعی و اخبار آن خیلی داغ شده است.

 

یکی از ابزارهای هوش مصنوعی ربات chatgpt است که به صورت متنی با آن حرف می زنید و پاسخ خود را دریافت می کنید.

 

در نظر بگیرید شما می خواهید از ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی استفاده کنید اما هنگام ثبت نام متوجه می شوید چت جی پی تی در حال حاضر به ایران سرویس نمی دهد و شماره موبایل با پیش شماره ایران را قبول نمی کند.

 

یک راه حل خرید اکانت آماده چت gpt است و راه دیگر آن این است خودتان با دریافت یک شماره خارجی موقت و ارزان از سایت کُدکُد codcod.ir و ارائه آن هنگام ثبت نام در ChatGPT از فرآیند تایید شماره موبایل عبور کنید.

 

یا موقعیتی دیگر که شاید پیش از این با آن مواجه شده باشید:

فرض بگیریم که با اشخاص یا مشتریان بین المللی سروکار دارید – حتما تابحال به این فکر افتاده اید که اگر تلگرام یا واتس اپ با شماره خارجی می داشتید – چقدر می توانستید تاثیر گذار تر باشید.شاید در گذشته این امکان فراهم نبود که بتوانید از یک شماره خارجی به صورت اینترنتی استفاده کنید.

 

هم اکنون راه حل آن این است که با خرید شماره مجازی تلگرام یا واتس اپ می توانید موقع ثبت نام و ایجاد اکانت جدید – شماره مجازی که خریداری کرده اید را ارائه کنید و در ادامه با مراجعه به پنل کدکد پیامک کد تایید دریافتی آن شماره را مشاهده کنید.

 

پیش از این هم مقاله ای در مورد آموزش ساخت تلگرام با شماره مجازی در وبسایت منتشر کرده بودیم که در آن زمان استفاده از شماره های مجازی زیاد متداول نبود ولی امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ظهور فناوری های جدید می توانید از سایت codcod.ir شماره مجازی موقت تهیه کنید از مرحله تایید تلفن همراه تمامی سایت ها و برنامه ها عبور کنید.