پارس ناز پورتال

قاصدک 24

ماجرای عجیب زنی که عطسه کردن و گردنش شکست

ماجرای عجیب زنی که عطسه کردن و گردنش شکست

ماجرای عجیب زنی که عطسه کردن و گردنش شکست 

برای شکستن گردن انسان شاید نیروی زیادی مورد نیاز باشد، اما دیدنی هست بدانید که برای شکستن گردن زن ماجرای ما عطسه کردن کافی بود. حوادث گاه اجتناب پذیر و گاه غیرقابل اجتنابند. بعضی از حوادث اجتناب ناپذیر ماهیت عجیب و غیرقابل باور دارند. در این بخش قصد داریم به یکی از این موارد شگفت انگیز اشاره کنیم: «شکستگی گردن بر اثر عطسه

 

«مونیک جفری» زنی هست که دو بار به دلیل عطسه هاي خود دچار شکستگی گردن شده هست. اولین اتفاق، در سال ۲۰۱۱ حادث شد. مونیک در تخت خود دراز کشیده و سرگرم بهره گیری از گوشی بود. در همین حین، او ناگهان عطسه کرد و سر و گردن او به شدت به سمت جلو پرتاب شد. این حرکت شدید باعث جابجایی مهره هاي C1 و C2 گشت و به دنبال آن، چانه به روی شانه افتاد.

 

مونیک پس از اینکه متوجه شد نمیتواند گردن خود را تکان دهد، به همسر خود پیامک زد و از او درخواست کمک نمود. شوهر مونیک بلافاصله با او تماس گرفت که زن بدشانس با کمک بلندگوی تلفن توانست اوضاع خود را تشریح کند. بلافاصله آمبولانس به محل اعزام گردید و شوهر بر بالین همسر حاضر شد.

 

پس از انتقال به بیمارستان، گردن مونیک آتل بندی شد و برای معالجه کامل ۱۴ ماه در اوضاع بی حرکت قرار گرفت. پس از سپری کردن ۱۴ ماه سخت، بالاخره مونیک به شرایط عادی بازگشت.اما سه هفته پیش، مجدداً مونیک با شرایط نمونه دچار شکستگی گردن شد. وصف حال وی را از زبان خودش بخوانید: «مشغول کار بودم که متوجه شدم

 

گردنم کمی اذیتم میکند. مسئله خاصی نبود، فقط یک مقدار درد میکرد. یکی از همکارانم، پس از آگاهی از درد گردن من، شروع به شوخی هاي نامناسب پیرامون دلیل آن کرد. من سر خود را عقب بردم و به دنبال آن، ناگهان دوباره گردنم شکست».

 

مونیک در مورد حس و حال خود در هنگام می افزاید: «مسئله به حادی دفعه پیش نبود. من به روی میز خم شدم و به یکی از همکارانم گفتم [دوباره به دردسر افتاده ام، باز گردنم شکسته هست]. درد گردن دقیقاً نمونه دفعه پیش بود. چانه ام به سمت راست منحرف شده بود. همکارانم بلافاصله آمبولانس خبر کردند و اکنون گردن من دوباره درون آتل مخصوص هست».

ماجرای عجیب زنی که عطسه کردن و گردنش شکست

تصویری از مونیک و آتل مخصوص گردنش

 

پس از باز کردن آتل، مونیک به مدت چند ماه باید تحت معالجه قرار گیرد. انجام فیزیوتراپی برای تقویت عضلات گردن او ضروری به نظر میرسد. حتی شاید او مجبور شود گردن خود را به دست جراحان بسپرد تا نسبت به تثبیت اوضاع مهره هاي C1 و C2 اقدام کنند؛ بلکه در آینده، مشکل نمونه پیش نیاید.

 

به گزارش پارس ناز از آنجایی که هزینه هاي درمان سرسام آور خواهد بود، خواهر مونیک با راه اندازی یک صفحه مجازی سعی در جمع آوری کمک و پوشش هزینه هاي جاری نموده هست. اقدام مؤثر واقع شده و در طول ۲۲ روز، با کمک ۹۱ نفر از انسان هاي خیر مبلغ ۸۰۲۵ دلار جمع آوری شده هست. دیدنی هست که کل هزینه هاي درمانی حدود 8000 دلار برآورد شده بود.

 

مونیک احساس کنونی خود را از شرایط موجود اینگونه اعلام کرده هست اکنون با درد شدید مواجه نیستم. اوضاع بهتری دارم ولی هنوز کمی احساس اذیت میکنم. در این شرایط، چاره اي جز خندیدن به درد خود ندارید.