پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

تاثیرات شگفت انگیز درمان با ماساژ در منزل

تاثیرات شگفت انگیز درمان با ماساژ در منزل

آیا درباره ماساژ در منزل اطلاعات کافی دارید؟  به عمل ورز دادن و مالش دادن بدن توسط دست را ماساژ می گویند.

 

سرعت بخشی مراحل درمان با ماساژ در منزل

ماساژ در منزل با هدف کاهش دردها و گرفتگی های عضلانی ، بهبود عملکرد مفاصل و کاهش فشارهای عضلانی انجام می شود. ماساژ درمانی به روش های مختلفی انجام می شود. نوع روش ماساژ بستگی به بخش درگیر شده و هدف مورد نظر انتخاب می شود.

 

متخصصان ماساژ درمانی جهت انجام ماساژ در منزل از تکنیک ها و روش های مخصوصی برای بهبود حال بیماران استفاده می کنند. ماساژ درمانی روشی است که از زمان های گذشته تا به حال برای تسکین درد هایی مانند سردرد، درد مفاصل، عضلات و اعصاب کمر، دستها  و پاها  استفاده می شود.

 

با انجام ماساژ در منزل توسط متخصص ماساژ درمانی به صورت طبیعی میزان سروتونین در مغز افزایش می یابد. این ماده موجب ایجاد آرامش، ضد درد و خواب آور می باشد. بدخوابی و کمبود خواب موجب افزایش میزان درد در بدن می شود. با انجام تکنیک های ماساژ، کیفیت خواب بهتر می شود.

 

ماساژ درمانی همچنین موجب ایجاد احساس آرامش و آسایش می شود. این مزیت لذت بخش ماساژ را نمی توان با درمان های دارویی به دست آورد.با انجام ماساژ در تهران و بهره مندی از خدمات بی شمار آن،  اضطراب و استرس خود را کاهش دهید. کاهش اضطراب موجب بهبود کیفیت زندگی می شود. ماساژ با مکانیسم های زیست مکانیکی، فیزیولوژیکی، عصبی و روانی می تواند، موجب تسکین درد شود.

تاثیرات شگفت انگیز درمان با ماساژ در منزل

ماساژ در منزل

تاریخچه ماساژ درمانی در ایران

ماساژ درمانی در ایران یکی از شاخه های طب سنتی می باشد.  طبق نوشته هایی که از هزاران سال قبل در کشورهای ایران، چین باستان، ژاپن، هند، یونان، مصر، عربستان و رم یافت شده است، متوجه می شویم  که ماساژ درمانی قدمت دیرینه دارد.

 

ابوعلی سینا پزشک حاذق ایران و جهان بیان می کند، هنگامی که مواد زائد و اضافی در بدن جمع شوند، موجب بروز بیماری های سوء مزاجی، عفونت و تورم می شوند. در این مواقع سیستم ایمنی ضعیف می شود و احتمال بروز انواع بیماری و درد وجود دارد.

 

ابن سینا توصیه می کند که داشتن تحرک برای حفظ سلامتی بسیار موثر است. او می گوید: اگر تحرک اندام های مختلف بدن، متناسب با مزاج فرد و در زمان مناسب انجام شود، بدن نیازی به استفاده از دارو ندارد. ابن سینا انجام ماساژ را برای پخش کردن مواد زائد جمع شده در عضلات و برطرف کردن خستگی تاثیرگذار می داند.

 

فواید ماساژ در تمام دوران زندگی

1- افزایش ضریب هوشیاری

2- بهبود عملکرد مغز

3- تقویت حافظه

4- افزایش اعتماد به نفس

5- بهبود جریان خون

6- کاهش درد زایمان

7- باز کردن عضلات پیچ خورده

8- تسکین دردهای زنانه

9- جوانسازی پوست

10-بهبود زخمها

11- افزایش قابلیت ارتجاعی بافت های بدن

12- تقویت سیستم عصبی

13- تقویت سیستم ایمنی

14- تسکین دردها و گرفتگی های عضلانی

15- بهبود آسیب دیدگی یا کشیدگی بافت های نرم

16- بهبود دردهای ناشی از آسیب های ورزشی

17- موثر در جراحی ها و تصادفات

18- بهبود عملکرد سیستم گوارشی

19-درمان مشکلات خواب

20-کنترل استرس و اضطراب

21- درمان کمر درد

22- درمان سردرد

23- بهبود مشکلات مربوط به بیماری های مختلف مانند آرتروز، روماتیسم و …

 

انواع ماساژ در منزل

1- ماساژ سوئدی

2- ماساژ سنگ داغ

3- ماساژ بافت عمیق

4- ماساژ آروماتراپی

5- ماساژ ورزشی

6- ماساژ رفلکسولوژی

7- ماساژ نقطه ای

8- ماساژ شیاتسو

9- ماساژ تایلندی

10-ماساژ قبل از زایمان

 

ماساژ سوئدی، روشی مناسب برای ماساژ در منزل

ماساژ سوئدی یک نوع ماساژ در منزل است که تمام قسمت های بدن، ماساژ ملایم می گیرند. کسانی که برای بار اول ماساژ می گیرند یا به لمس بدن حساسیت زیادی دارند و یا تنش زیادی دارند،  بهتر است از این روش استفاده کنند.

 

فرد در زمان انجام ماساژ در منزل به روش سوئدی استراحت می کند و ماساژور بدن او را با کمک ورقی می پوشاند. ماساژور از ورق برای مشخص شدن مناطقی از بدن که ماساژ ندیده اند، استفاده می کند. مدت زمان جلسه ماساژ درمانی در ماساژ سوئدی حدود  یک ساعت تا یک و نیم ساعت می باشد.

 

ماساژ سوئدی  برای باز کردن گره های بدنی و جابجایی لخته از مسیر قلب به کار گرفته می شود. این ماساژ با حرکات دایره ای عمیق، لرزاندن، ضربه زدن و اجرای تکنیک های حرکتی مفصلی منفعل  انجام می شود.

تاثیرات شگفت انگیز درمان با ماساژ در منزل

ماساژ سنگ داغ

جهت انجام ماساژ در منزل می توانید، از ماساژ سنگ داغ استفاده کنید. این روش برای کسانی که دارای درد عضلانی هستند، توصیه می شود. ماساژور در این روش از سنگ های گرم استفاده می کند. همزمان با کمک دستان خود بیمار را ماساژ می دهد.

 

این ماساژ موجب بهبود تنش های عضلانی، افزایش سرعت جریان خون و کاهش درد می شود.  از ماساژ سنگ داغ می توان برای از بین بردن استرس و ایجاد  احساس آرامش استفاده کرد. مدت زمان جلسه ماساژ حدود یک و نیم ساعت می باشد.

 

ماساژ آروماتراپی

از این روش ماساژ درمانی برای بهبود احساسات استفاده می شود. با انجام  ماساژ آروماتراپی میزان استرس و اضطراب کاهش می یابد. همچنین روحیه فرد تقویت شده و علائم افسردگی از بین می رود.  علاوه بر این این روش ماساژ موجب تسکین درد و برطرف شدن تنش های عضلانی می شود.

 

ماساژ در منزل با ماساژ آروماتراپی با استفاده از روغن های مخصوص و وارد کردن فشارهای نرم و ملایم  انجام می شود. در این ماساژ تمام قسمت های بدن ماساژ می گیرند. همچنین رایحه روغن ها  استنشاق می شود و روغن ها از طریق پوست با ماساژ دادن، جذب بدن می شوند. در برخی موارد ماساژور فقط ماساژ را بر روی قسمت های کمر، سر و شانه ها انجام می دهد. مدت زمان جلسه  ماساژ یک ساعت تا یک و نیم ساعت می باشد.

 

ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق  برای انجام ماساژ در منزل، معمولا برای درمان آسیب،، سفتی عضلات، اضطراب،  عدم تعادل و مشکلات عضلانی مزمن استفاده می شود. در این روش از فشار ماساژ سوئدی کمک گرفته می شود. در زمان ماساژ، ماساژور از ضربه های کم همراه با وارد کردن فشار عمیق با انگشتان برای حذف تنش از لایه های عمیق عضلانی استفاده می کند. مدت زمان جلسه ماساژ حدود یک ساعت تا یک و نیم ساعت طول می کشد.

 

ماساژ ورزشی روشی مناسب برای بهبود آسیب های ورزشی با ماساژ در تهران

 

ورزشکاران حرفه ای جهت انجام ماساژ در منزل،  برای درمان اعضای آسیب دیده خود یا برای تقویت عضلات و جلوگیری از بروز آسیب ورزشی از این روش ماساژ استفاده می کنند. ورزشکاران از ماساژ ورزشی برای بهبود عملکرد ورزشی و افزایش انعطاف پذیری کمک می گیرند.

 

از این روش ماساژ درمانی برای از بین بردن درد، تنش های عضلانی و اضطراب نیز استفاده می شود. این روش ماساژ برای تمام قسمت های بدن استفاده می شود. مدت زمان جلسه ماساژ، یک تا یک و نیم ساعت می باشد.