پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

معرفی ماسک های طبیعی برای درخشندگی پوست

معرفی ماسک های طبیعی برای درخشندگی پوست

معرفی ماسک های طبیعی برای درخشندگی پوست 

معرفی برترین ماسک های صورت برای اینکه شادابی و لطافت و زیبایی به پوست خانم ها هدیه شود و از همه ي وقت زیباتر به نظر برسند. عوامل زیادی مانند استرس، کار کردن چندان، کم خوابی و مشکلات سلامتی باعث میشوند پوست صورت خسته به نظر برسد. برای این مشکل هم مانند تمام مشکلات دیگر راه حلی وجود دارد. با این دستور ماسک هاي صورت زندگی و شادابی را به پوست تان باز گردانید و حس خوبی نسبت به ظاهرتان داشته باشید.

 

ماسک لیمو و سیب زمینی

مواد لازم:
۱ عدد سیب زمینی
آب نصف لیمو

 

سیب زمینی را آسیاب کرده و داخل ظرفی بریزید. سپس آب لیمو را به آن اضافه کرده و هم بزنید.ماسک را با حرکت دایره وار به صورت ماساژ دهید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب بشوئید.این ماسک برای از بین بردن لکه هایي که در اثر آفتاب روی صورت بوجود آمده اند بسیار خوب هست. بعد از ۳ شب بهره گیری از این ماسک متوجه ناپدید شدن لکه هاي روی پوست میشوید.

 

ماسک خیار

مواد لازم:
۱ عدد خیار
۱ عدد سفیده تخم مرغ

 

سفیده تخم مرغ را با هم زن بزنید تا پف کند. سپس خیار را رنده کنید «۲ قاشق غذاخوری خیار رنده شده احتیاج داریم» خیار را به سفیده تخم مرغ پف کرده اضافه کرده و هم بزنید.هنگامی که ماسک آماده شد آن را به صورت بزنید و بعد از ۱۵ دقیقه بشوئید.این ماسک پوست را تازه میکند، جوش ها را درمان می‌کند، منافذ پوست را باز میکند و چین و چروک هاي زیر چشم را از بین میبرد.

 

ماسک لیمو

مواد لازم:
۱ عدد سفیده تخم مرغ
۱ قاشق چای خوری عسل
۱ قاشق چای خوری شیر
۱ قاشق چای خوری آب لیمو
مقداری پودر بلغور جو

 

سفیده تخم مرغ را با هم زن بزنید تا پف کند. باقی مواد را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید. برای اینکه مواد چسبناک تر شود کمی پودر بلغور جو به آن اضافه کنید.ماسک را با توجه به صورت بزنید و بعد از ۱۵ دقیقه با دستمال پاک کنید و بعد با آب بشوئید.این ماسک جای جوش ها را از بین میبرد، ئخشکی پوست را درمان میکند و رنگ پوست را روشن میکند.

 

ماسک بلغور جو

مواد لازم:
۱ قاشق غذاخوری بلغور جو
۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۱ عدد سیب سبز
۱ قاشق غذاخوری عسل
۲ قاشق غذاخوری کفیر
آب ۱ عدد لیمو

 

بلغور جو را در مخلوط کن آسیاب کنید و سیب را رنده کنید. ۳ عدد پیاله بردارید. در یکی بلغور جو آسیاب شده و روغن زیتون را مخلوط کنید. در ظرف دوم سیب رنده شده را با عسل مخلوط کنید. و در ظرف سوم کفیر و آب لیمو را مخلوط کنید.

 

ماسک ها را با برس به صورت لایه اي روی صورت بزنید. ابتدا لایه اول «مخلوط بلغور جو و روغن زیتون» را به پوست بزنید و بگذارید کمی خشک شود. سپس لایه دوم «مخلوط سیب و عسل» را بزنید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه خشک شود. در آخر لایه سوم «کفیر و آب لیمو» را بزنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید تا ماسک روی صورت خشک شود و بعد صورت را بشوئید.این ماسک برای پوست هاي چرب مناسب هست و جوش ها و سلول هاي مرده را از بین میبرد.

 

ماسک زردچوبه

مواد لازم:
¼ قاشق چایخوری زردچوبه
۱ قاشق غذاخوری آووکادو
۱ قاشق چای خوری ماسک یا کفیر
آووکادو را له کنید. زردچوبه و کفیر را به پوره آووکادو اضافه کرده هم بزنید.

 

برای بهره گیری ابتدا صورت را تمیز بشوئید. ماسک را به صورت دایره اي به صورت ماساژ بدهید و بعد از ۵ دقیقه صورت را بشوئید. برای درست کردن این ماسک باید از ماست طبیعی بدون نگهدارنده مانند ماست یونانی بهره گیری کنید. این ماسک التهاب پوست را تسکین می‌دهد و سوختگی ها را درمان می‌کند و التهاب و قرمی پوست را از بین میبرد.

 

ماسک شکلات و بلغور جو
مواد لازم:
۱/۳ پیمانه پودر کاکائو
¼ پیمانه عسل
۲ قاشق غذاخوری خامه سنگین
۳ قاشق غذاخوری پودر بلغور جو

 

بلغور جو را آسیاب کنید و باقی مواد را به آن اضافه کنید. سپس ماسک را به صورت بزنید و آرام ماساژ بدهید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بشوئید.این ماسک برای کسانی که پوست چرب دارند و از مشکلاتی چون جوش، پیری، خشکی و حساسیت پوست رنج میبرند.

 

پیشنهاد هایي در بهره گیری از ماسک صورت

گذشته از بهره گیری از ماسک پوست صورت را چک کنید که حساسیت نداشته باشد. ابتدا کمی از ماسک را روی پوست قسمت داخلی آرنج بزنید اگر بعد از ۱۵ دقیقه ملتهب نشد میتوانید از آن برای صورت بهره گیری کنید.

 

همه ي وقت گذشته از بهره گیری از ماسک صورت را بشوئید.

 

هنگام بهره گیری از ماسک صورت را در جهت خطوطی که در عکس میبینید ماساژ بدهید. در قدم اول زدن ماسک را از چانه شروع کنید تا قسمت پیشانی. در قدم دوم صورت را از چانه و گوشه لب ها در جهت گوش ها ماساژ بدهید. و در قدم آخر ماسک را از قسمت پیشانی به جهت گیجگاه روی صورت ماساژ بدهید.

 

همۀ وقت} در اطراف دهان و اطراف چشم کمی فضا باقی بگذارید و بعد از زدن ماسک دراز بکشید و چشم ها را ببندید.

 

ماسک صورت را فقط با آب شستشو دهید. گرچه میزان درجه آب بستگی به نوع پوست شما دارد. بعنوان مثال پوست هاي چرب تمایل زیادی به آب گرم نشان نمیدهند اما پوست هاي خشک فقط با شستشوی آب گرم آرام می‌شوند.

 

لایه برداری با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها را اسلایس کنید. سپس کمی به آن شکر بزنید و به پوست بمالید تا سلول هاي مرده پوست از بین برود و پوست تازه و تمیز شود.