پارس ناز پورتال

قاصدک 24

از مام استفاده کنیم یا اسپری زیر بغل؟

از مام استفاده کنیم یا اسپری زیر بغل؟

از مام استفاده کنیم یا اسپری زیر بغل؟ 

شما برای اینکه زیر بغلتان بو نگیرد از چه راهی بهره گیری می‌کنید؟ بیشتر ما از مام زیر بغل یا اسپری ها بهره میگیریم که در این باره نکاتی برای شما داریم. محصولات ضدتعریق «antiperspirant» با هدف کاهش رطوبت در ناحیه زیربغل‌ها و قسمت‌هاي دیگر بدن طراحی شده‌اند. این محصولات به انواع مختلفی تقسیم میشوند

 

و عواملی مثل نحوه کاربرد، رایحه‌هاي مورد بهره گیری و فرمولاسیون در این تقسیم‌بندی نقش دارند. با خواندن راهنمای زیر میتوانید تصمیم بگیرید که کدام نوع برای شما مناسب هست؛ ضدتعریق استیک یا ضدتعریق اسپری؟

 

نحوه عملکرد ضدتعریق‌ها

ضدتعریق‌ها بیشتر از هر جای دیگر، برای زیربغل‌ها مورد بهره گیری قرار می گیرند. این محصولات حاوی کلرید آلومینیوم میباشند که لایه محافظتی خاصی را روی پوست برای مقابله با رطوبت ایجاد می کند. برخی از متخصصان، گزینه ضدتعریق‌هایي «چه در قالب اسپری و چه در قالب استیک یا رولی»

 

را به مردان توصیه می کنند که حاوی ۱۰ درصد کلرید آلومینیوم یا بیشتر باشند. به یاد داشته باشید که اسپری‌ها کاربرد راحت‌تری دارند و در شرایط گوناگون میتوان سریعا از آن‌ها بهره گیری کرد. درضمن، شما می توانید درحین ورزش کردن یا پرداختن به فعالیت‌هاي هرروز از اسپری ضدتعریق برای نظارت رطوبت در سطح پاها بهره گیری کنید.

 

مشکلات ناشی از بوی بد بدن

ضدتعریق‌ها در درجه اول قرار هست که تعریق را نظارت کنند، نه چیز دیگر. پس اگر بعد از بهره گیری از ضدتعریق‌هاي اسپری یا استیک با بوی بد بدن مواجه شدید، حتما محصولات دئودورانت حاوی ترکیبات ضدتعریق تهیه کنید. این محصولات حاوی الکل میباشند که با باکتری‌هاي بوی‌زا در زمان تعریق مقابله میکند.

 

گزینه بین نوع استیک یا اسپری به این نکته مهم بستگی دارد که بوی بد دقیقا از کدام ناحیه بدن استشمام می شود. نوع اسپری، برترین و راحت‌ترین نوع برای زیربغل‌ها و پاها هست، ‌درحالی که نوع استیک فقط برای زیربغل‌ها طراحی شده هست.

 

عطرها و رایحه‌هاي افزودنی

محصولات ضدتعریق حاوی رایحه‌ها و عطرهای افزودنی بسیار زیادی میباشند. این عطرها مستقیما با بوی بد بدن مقابله نمی کنند، مگر این‌که محصول انتخابی شما حاوی ترکیبات دئودورانت هم باشد. عطرهای درون ضدتعریق‌هاي استیک دوام بیشتری دارند، چون لایه ضخیم‌تری روی پوست ایجاد می کنند. با این‌حال، گزینش محصولات حاوی عطر و رایحه کاملا به ترجیح شما بستگی دارد. شما همۀ وقت} میتوانید انواع بدون رایحه را گزینش کنید.

 

محصولات طبیعی در مقابل محصولات شیمیایی

موضوع مهم دیگر در مورد ضدتعریق‌ها،‌ گزینه بین انوع طبیعی یا انواع شیمیایی هست. گذشته از تصمیم‌گیری باید بدانید که به‌گفته متخصصان، ضدتعریق‌هاي طبیعی حاوی کلرید آلومینیوم نیستند. از آن‌جایی که کلرید آلومینیوم به‌عنوان یکی از ترکیبات کلیدی برای پیش گیری از تعریق شناخته می شود،

 

 به گزارش پارس ناز اثربخشی ضدتعریق‌هاي طبیعی در نبود این ترکیب مهم زیر سوال می رود. اگر به هر دلیلی، به محصولات شیمیایی حساس هستید، بهتر هست که محصولات گوناگون را تا پیدا کردن برترین محصول سازگار با خودتان امتحان کنید.

 

ملاحظات پایانی

چه ضدتعریق استیک را گزینه کنید و چه نوع اسپری را، هیچ محصولی نمیتواند جایگزین اصول نخست رعایت بهداشت شود. بنابراین، هر روز دوش بگیرید و ضدتعریق را روی پوست کاملا خشک استعمال کنید. رعایت این نکات خصوصا در دوران بلوغ اهمیت خاصی دارد، چون غدد تعریق در این دوره فعالیت شدیدتری دارند.