پارس ناز پورتال

قاصدک 24

مجازات های بسیار سخت برای دختران در عربستان

مجازات های بسیار سخت برای دختران در عربستان

مجازات های بسیار سخت برای دختران در عربستان 

عربستان کشوری است که اصلا حقوقی برای زنان قائل نیست و برای زنان نیز در صورت تخطی از قوانین خودشان مجازات هـای سختی در نظر می گیرند.

 

بـه نقل از پایگاه خبری دیلی میل، امینه الجعفری– یک دختر انگلیسی – عربستانی — 21 ساله بـه دلیل اقدام غیراخلاقی بوسیدن یک پسر بـه مدت چهار سال از سوی پدر سعودی خود با سری تراشیده شده، زندانی شد.

 

بر این اساس، امینه در سوانسی انگلیس متولد شد اما در 16 سالگی بـه عربستان سعودی نقل مکان کرد. پدر امینه یک سعودی تحصیلکرده در انگلیس بود که بـه دلیل مخالفت با زندگی غیراسلامی غرب، بـه عربستان بازگشت.

 

پدر امینه او را بـه دلیل بوسیدن یک مرد غریبه بـه مدت چهار سال در خانه خود در جده زندانی کرد. امینه در این مدت گرسنگی و تشنگی کشید، مورد آزار جسمی قرار گرفت و حق ازدواج با مرد دلخواه خود را نداشت.
مجازات های بسیار سخت برای دختران در عربستانوکلای امینه اعلام کردند که او نگران امنیت جانی خود است و طی دادخواستی در لندن خواستار حفاظت از خود شده است. با این وجود، محمد الجعفری – پدر امینه – که در دانشگاه پادشاهی عبدالعزیز در جده کار می‌کند، با دریافت منابع مالی از دولت سعودی اقدام بـه جنگ با دادگاه عالی برای نگه داشتن دختر خود کرده است.

 

وکیل امینه پس از دیدار با او در جده بـه رسانه‌ها گفت: امینه یک دختر معمولی ولزی است که حتی لهجه خود را نیز هنوز دارد. او میخواهد بـه خانه خود «انگلیس» بازگردد و خواستار داشتن حق انتخاب و نظارت بر روی زندگی خود است.
مجازات های بسیار سخت برای دختران در عربستانخواهر کوچکتر امینه، او را یک دختر شیطانی میداند. او می گوید پدرش بـه دلیل آنکه امینه یک مرد را بوسیده است، او را زندانی کرده است. وی افزود: او در خانه حق استفاده از تلفن و اینترنت را ندارد. همچنین امینه حق رفتن بـه حمام و دستشویی را ندارد و مجبور است در داخل یک فنجان قضای حاجت کند.

 

با این حال، امینه اجازه یافت تحت نظارت شدید مامورانی که پدرش گمارده بود، در یک جلسه با مقامات کنسولگری انگلیس در هتل دیدار کند. او در این دیدار یک یادداشت را بـه صورت مخفیانه بـه اعضای سفارت داد و در آن از ترس از آینده خود خبر داد.
مجازات های بسیار سخت برای دختران در عربستان