پارس ناز پورتال

مخوف ترین سلاح سازمان سیا که باعث سکته قلبی می شود + عکس

مخوف ترین سلاح سازمان سیا که باعث سکته قلبی می شود + عکس

مخوف ترین سلاح سازمان سیا 

در این مطلب، مخوف ترین سلاح سازمان سیا که باعث سکته قلبی می شود را به شما معرفی خواهیم کرد. “تفنگ حمله قلبی” سازمان سیا آمریکا، می تواند “بدون اثری” از آسیب هر کسی را به کشتن دهد – اما آیا این سلاح واقعی است؟ تحولات سیا در دهه 1970 می‌توانست شاهد ایجاد «تفنگ حمله قلبی» باشد که سموم را به سمت دشمن شلیک می‌کرد و با مرگی که شبیه حمله قلبی آنها را می کشت.

 

“تفنگ حمله قلبی” ادعایی سیا می تواند “بدون اثری” از آسیب بر روی هدف خود، آن را بکشد و از پای درآورد. اگر این سلاح – که طبق گزارش‌ها توسط ماموران MLK در دهه 1970 مورد استفاده قرار می‌گرفت – وجود داشت، آن‌هایی که گلوله مرگبار را دریافت می‌کردند، قبل از تسلیم شدن به چیزی که به نظر می‌رسد «سکته قلبی» باشد، در حالت خلسه قرار می‌گرفتند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی سلاح های عجیب و خطرناکی که برای جنگ ساخته شده اند

 

تفنگ حمله قلبی سازمان سیا

ساخت این سلاح مصادف بود با جنگ سرد و تلاش برای سوء قصد به جان فیدل کاسترو که توسط ایالات متحده برنامه ریزی شده بود. توطئه های ترور وحشیانه آمریکا علیه رهبر کوبا فراوان بود. حتی استفاده از لباس های مرطوب خود گرم شونده نیز برنامه ریزی شده بودند. ولی اینکه آیا اسلحه ای که باعث حمله قلبی شود، وجود داشته است یا نه، قابل بحث است.

مخوف ترین سلاح سازمان سیا 

متخصصی به نام آنتونی گلیز معتقد است که این سلاح در واقع علیرغم مفهوم ناقص آن ساخته شده است. آقای گلیز گفت: از نظر من، مانند بسیاری از مواردی که سیا به آن پرداخته است، مفهوم اسلحه (که توسط یک مقام بسیار پایین ابداع شده است) ناقص بود. زیرا سوژه باید بسیار به شکارچی که قصد جانش را دارد، نزدیک شود. زیرا همانگونه که از اسمش پیداست، این سلاح یک تفنگ است.

 

بنابراین، این اجرای ایده غیرممکن بود. مگر اینکه یک نقص امنیتی گسترده در اطراف شخصی مانند کاسترو وجود داشت. شناسایی عامل آن نیز آسان بود، یک قاتل آمریکایی که در خدمت کاسترو کار می‌کرد. این ترور یک حادثه بین‌المللی بزرگ بود و در واقع می‌توانست اجرا شود. البته با توجه به حفاظتی که کوبا از اتحاد جماهیر شوروی دریافت می کرد، کار سختی بود.

 

بیشتر بخوانید: معرفی قوی ترین سلاح های انفرادی + اسلحه های عجیب جاسوس ها

 

آیا سلاح حمله قلبی سازمان سیا واقعی است؟

طبق گزارش سایت Military.com که شهادت کنگره را بررسی کرده است، این اسلحه واقعی است. باید بگوییم که این تفنگ، که به نام تفنگ حمله قلبی شناخته می شود، یک دارت کوچک سمی را شلیک می کند تا باعث حمله قلبی شود. زیرا با شلیک دارت چیزی جز یک نقطه قرمز کوچک روی پوست باقی نمی گذارد. (همانند تفنگ های بیهوشی که برای حیوانات استفاده می شود.)

تفنگ حمله قلبی سازمان سیا

این سایت گزارش داد که دارت سمی با ورود به بدن هدف کاملاً متلاشی می شود. سپس سم کشنده به سرعت وارد جریان خون می شود و باعث حمله قلبی می شود. اگرچه در مورد وجود تفنگ سکته قلبی اختلاف نظر وجود دارد، اما آقای گلیز هشدار داد که این سلاح درهایی را به روی اشکال دیگر جنگ شیمیایی باز می کند. و به همین خاطر هم می تواند خطرناک تر از چیزی باشد که فکر می کنید.

 

وی افزود: در بسیاری از مکان‌ها می‌توان شاهد استفاده از چنین سلاح‌هایی بود. مثلاً غزه یا اوکراین، اما مشکل بزرگ، مشکل آشکار، این است که مانند همه سلاح‌های شیمیایی اگر از آنها استفاده کنید، دشمن هم از آنها علیه استفاده می‌کند. نتیجه به سادگی یک بن بست ناشی از مصرف مواد مخدر خواهد بود. شما یک مخدر جدید را اختراع کنید، جامعه خودتان هم درگیر آن خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

 

دیگر سلاح های مخوف سازمان سیا

آزمایش‌های دیگری هم مانند جنگ هسته‌ای برای «به حداقل رساندن انفجار یک بمب اتمی اما به حداکثر رساندن تشعشع» توسط سازمان سیا طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر برای کشتن افراد در داخل یک ساختمان، اما برای اینکه خود ساختمان دست نخورده باقی بماند. آمریکا تا سال 1992 در پایان جنگ سرد و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به ساخت و ذخیره بمب های نوترونی ادامه داد.

سلاح حمله قلبی سازمان سیا

اما مقامات ایالات متحده همیشه در مورد آزمایش آن تردید داشته اند. اما فرانسوی ها این سلاح را در سال 1967 و در سال 1980 و چین در سال 1988 آزمایش کردند. باید بگوییم که تفنگ حمله قلبی تنها یکی از سلاح های مخوف سازمان سیا می باشد. برای مطالعه پست های بیشتر در این حوزه، می توانید به لینک های پیشنهادی ما مراجعه کنید.