پارس ناز پورتال

قاصدک 24

مردم کدام کشورها بیشتر مطالعه می کنند؟

مردم کدام کشورها بیشتر مطالعه می کنند؟

مردم کدام کشورها بیشتر مطالعه می کنند؟ 

آمار مطالعه در کشور ایران در وضعیت بغرنجی قرار دارد در حالی که مردم دیگر کشورها آمار خوبی دارند و بعنوان مثال حتی اوقاتی که درون متروها و اتوبوس ها هستند را صرف کتاب خواندن می کنند. سرانه مطالعه در کشورهای مختلف بسته به نوع تمایلات هر فرد از جامعه دارد.

 

تحقیقات جدید نشان داده، کتاب‌خوانی دیجیتال مردم در سال گذشته 2/4 درصد کاهش داشته و ترجیح مردم بر این بوده که کتاب بخرند یا از کتابخانه کتاب تهیه کنند.طبق مطالعات جدید، مردمی که کتاب را در دست می‌گیرند و آن را هنگام خواندن لمس می‌کنند، نسبت به مطالب خوانده شده آگاه‌تر هستند تا کسانی‌که با تبلت مطالعه می‌کنند.

 

دانشمندان بر اساس آمارهای چندین سال اظهار کردند: از زمانی که مردم موبایل پیشرفته در دست گرفتند، اولین بار است که آمار مطالعه دیجیتالی کاهش داشته است.میزان ساعت مطالعه به عوامل متعددی نظیر فرهنگ، تحصیلات، رشته تحصیلی، موضوع مورد علاقه و … بستگی دارد.

 

هند با سرانه مطالعه 10:42 (ده ساعت و چهل و دو دقیقه) برای هر فرد در هفته در صدر این جدول و کره با سرانه مطالعه 3:6 (سه ساعت و شش دقیقه) برای هر فرد در هفته، در قعر جدول قرار گرفت.در زیر یک جدول آماری از کشورهای مختلف با میانگین سرانه مطالعه در هفته را مشاهده می‌کنید.

مردم کدام کشورها بیشتر مطالعه می کنند؟