پارس ناز پورتال

قاصدک 24

مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور 

راجر فدرر ورزشکار نام آشنایی در رشته تنیس است که افتخارات بسیاری در این رشته کسب نموده است و هم اکنون هم یکی از بهترین ها  است. راجر فدرر تنیسور حرفه ای اهل کشور سوئیس 18مین گرند اسلم خود را با شکست رقیب دیرینه خود، رافائل نادال کسب کرد. فدرر در بازی فینال که 5 ست نفس گیر به طول انجامید آن هم در شرایطی که بیش از 6 ماه بدلیل مصدومیت خارج از زمین بازی بود موفق به کسب این عنوان قهرمانی شد.

 

شماره یک سابق جهان تنیس، یکی از موفق ترین بازیکنان تمام دوران است. او از سال 2003 تاکنون موفق شده است که در مسابقات انفرادی تنیس ویمبلدون 7 عنوان قهرمانی را کسب کند. فدرر قبل از مسابقات استرالیا در رنک 17 جهان قرارداشت اما بعد از قهرمانی دوباره به جمع 10 تنیسور برتر جهان پیوست.

 

این تنیسور 35 ساله نه تنها یکی از با استعدادترین ورزشکاران جهان است بلکه یکی از پردرآمدترین ها هم می باشد. نشریه فوربس در سال 2016 او را با 68 میلیون دلار درآمد، پردرآمدترین تنیسور جهان نامید.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

فدرر پردرآمدترین تنیسور جهان است. ارزش دارایی های خالص او 320 میلیون دلار برآورد شده است.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

او از قهرمانی در مسابقات اوپن استرالیا، 2.7 میلیون دلار کسب کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

موفقیت او به سن هشت سالگی برمیگردد، زمانیکه او شروع کرد به تنیس بازی کردن. راجر در 8 آگوست 1981 در بازل سوئیس متولد شد. پدر سوئیسی او رابرت فدرر و مادر او، لینت دو راند با ملیتی از آفریقای جنوبی از همان سنین کم او را تشویق به تنیس کردند. هر دوی آنها در یک شرکت دارویی کار میکردند.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

در 14 سالگی فدرر در مسابقات ملی جوانان در سوئیس قهرمان شد. در سال 1998 مقام قهرمانی مسابقات جوانان ویمبلدون را در سن 18 سالگی بدست آورد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

اولین پول هنگفتی که بدست او رسید در سال 2003 بود، زمانیکه او اولین عنوان گرند اسلم خود را در تنیس ویمبلدون در حضور حریف قدرتمندش، مارک فیلیپوسیس کسب کرد. او تنها 21 سال سن داشت اما موفق شد 714.000 دلار برای این قهرمانی کسب کند.

 

بعد از این قهرمانی اسپانسرها به سراغ او آمدند. یک سال بعد او شرکت ساعت سازی Maurice Lacroix قرارداد امضا کرد. پس از آن رولکس قراردادی به ارزش 15 میلیون دلار با فدرر امضا کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

بخش عمده درآمد او از مشارکت و همکاری با شرکت ها شناخته شده در سراسر جهان است. درحالیکه درآمد فعلی او از برنده شدن در مسابقات 7.8 میلیون دلار است.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

در سال 2007، او قراردادی با شرکت ژیلت امضا کرد و در تعدادی از آگهی های بازرگانی این شرکت حضور پیدا کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهور

با این حال یکی از بزرگترین حامیان مالی او کمپانی نایک است. در سال 2008 فدرر قرارداد پشتیبانی مالی 10 ساله ی نایک را به ارزش 120 میلیون دلار امضا کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوریک سال بعد، فدرر قرارداد 10 ساله ی دیگری این بار با Credit Suisse امضا کرد. ارزش قرارداد این شرکت در آن زمان کاهش یافته است اما در آن زمان در حدود 20 میلیون دلار بود.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوراو همچنین برای امور خیریه خود نیز شناخته شده است. او بنیاد خیریه راجر فدرر را در سال 2003 تاسیس کرد که به پروژه های آموزشی در آفریقا و سوئیس کمک مالی میکند. این بنیاد در شروع کار 15 میلیون دلار جمع آوری کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوربه عنوان یک ورزشکار او پول زیادی را صف تجهیزات خود میکند. راکت ها او توسط شرکت P1 ساخته می شود که نواک جوکویچ و اندی ماری نیز از مشتریان آن هستند.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوراو لوکس زندگی کردن را دوست دارد. در سال 2014 فدرر در دریاچه زوریخ یک عمارت بسیار مدرن به ارزش 8.1 میلیون دلار ساخت. علاوه بر دارایی های او در سوئیس، یک پنت هاوس در دوبی نیز دارد. فدرر مدت زیادی از سال در دوبی مشغول تمرین است.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوربه لطف لقبش که سفیر تجاری مرسدس بنز نام دارد او دارای یک مجموعه بزرگ از ماشین است. در سال 2010 فدرر قراردادی با مرسدس بنز امضا کرد که به او اجازه میدهد هر 6 ماه یک ماشین جدید دریافت کند. در 2014، او یک مرسدس بنز کلاسE کابریولت، به ارزش 75 هزار دلار دریافت کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهورزمانی که فدرر در زمین تنیس نیست، مشغول کوهنوردی است. سال گذشته او از طریق کوه های آلپ در سوئیس سفر کرد.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوراو همچنین به اعتراف خودش یکی از طرفدارن گروه AC/DC نیز هست. لحظه ملاقات او با گیتاریست گروه آنگوس جوان در سال 2015.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهورفدرر بخش کوچکی از ثروت خود را هزینه عروسی با تنیسور حرفه ای سابق، مریکا واورینک در بازل سوئیس کرد. آنها پس از 9 سال آشنایی در سال 2009 ازدواج کردند.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهورآنها دو جفت دوقلو دارند. دخترها چارلین ریوا و میلا رز هفت ساله، پسرها لنی و لئو دو ساله هستند.
مروری بر زندگی راجر فدرر تنیسور مشهوراو ممکن است که در تابستان 36 ساله شود. اما با پیروزی در ملبورن به نظر نمیرسد که قرار است تسلیم بازنشتگی شود. او به خبرنگاران گفته است که بهترین شانسش برای کسب 19مین گرند اسلم در مسابقات تنیس ویمبلدون امسال است.