جستجو در پارس ناز

مزایای انجام مراقبت های بهداشتی و درمانی در خانه

مزایای انجام مراقبت های بهداشتی و درمانی در خانه

مزایای انجام مراقبت های بهداشتی و درمانی در خانه

 

در سال های اخیر، تقاضای روزافزونی از مزایای اعزام پرستار به خانه برای ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی و درمانی وجود داشته است. این تغییر به سمت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در خانه به دلیل مزایای متعدد آن برای بیماران، خانواده‌های آنها و سیستم بهداشت و درمان به طور کلی مورد توجه قرار گرفته است.

 

این مقاله مزایای اعزام پرستار به خانه را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه این عملکرد می‌تواند وضعیت بیمار را بهبود بخشد، کیفیت زندگی او را ارتقا دهد و هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را کاهش دهد.

 

انواع خدمات اعزام پرستار

 

با توجه به کودک یا سالمند بودن گیرنده خدمات پرستاری و همچنین با توجه به شرایط جسمانی او خدمات ارائه شده ممکن است بسیار متفاوت باشد. به‌طور کلی می‌توان گفت که نگهداری و مراقبت‌های درمانی و بهداشتی از سالمندان و کودکان، انجام خدمات درمانی پرستاری برای سالمندان و افراد بیمار، کنترل، بررسی و کمک به انجام کارهای روزانه کودکان دانش‌آموز، همراهی بیمار در مسافرت و بیمارستان، از جمله خدمات مربوط به اعزام پرستار در منزل می‌باشد.

 

* پرستاری از بیمار در منزل

* پرستار مراقبت از بیمار در بیمارستان

* پرستاری و مراقبت از کودکان

* پرستاری از سالمند

 

مزایای انجام مراقبت های بهداشتی و درمانی در خانه

 

 اعزام پرستار به خانه امکان مراقبت شخصی و انفرادی را فراهم می‌کند، که اغلب در محیط‌های شلوغ بیمارستان وجود ندارد. پرستار می‌تواند توجه بی‌نظیر خود را به هر فرد اختصاص دهد و اطمینان حاصل کنند که نیازهای منحصربه‌فرد او برآورده می‌شود و به بیماران و خانواده‌هایشان آموزش و حمایت می‌دهند.

 

این رویکرد فردی یک رابطه قوی بین بیمار و پرستار را تقویت می کند و منجر به ارتباط بهتر، اعتماد و رضایت کلی می‌شود. اعزام پرستار به منزل از مزیت‌های بالای دیگری نیز برخوردار است که در این مقاله به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

 

مراقبت و رسیدگی تمام وقت

یکی از سطحی‌ترین نیازهای بیماری که در منزل بستری شده است، مراقبت و توجه تمام وقت می‌باشد. این مراقبت و توجه گاه از توان اعضای خانواده خارج است به دلایلی اعم از زمان محدود، اطلاعات محدود آن‌ها درباره بیماری و یا نداشتن تخصص کافی؛ در این شرایط بهترین راه حل میتواند استخدام و اعزام یک پرستار به خانه برای انجام مراقبت‌های تمام‌وقت و رسیدگی به بیمار باشد.

 

بهبود کیفیت زندگی

اعزام یک پرستار به منزل می‌تواند کیفیت زندگی فرد را بهبود بخشد، به خصوص آن‌هایی که دچار بیماری‌های مزمن و ناتوانی هستند. این مراقبت‌ها در خانه استقلال و راحتی فرد را افزایش می‌دهد و این امکان را به آن‌ها می‌دهد که در فعالیت‌های دلخواه خود شرکت کنند و در محیط امن خود به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند.

 

اعزام پرستار به منزل همچنین حریم خصوصی و اعتماد به نفس را تقویت می‌کند، زیرا افراد می‌توانند در خلوت خانه خود از مراقبت بهره‌مند شوند و از شرمساری یا ناراحتی احتمالی مرتبط با دریافت مراقبت در بیمارستان یا کلینیک دوری کنند.

 

مقرون به صرفه بودن

غالبا هزینه‌های اعزام پرستار به منزل در مقایسه با اقامت در بیمارستان یا امکانات مراقبت طولانی مدت گزینه مقرون به صرفه‌تری است. اعزام پرستار به خانه نیاز به پذیرش و بستری مجدد در بیمارستان و همچنین اقامت طولانی مدت در مراکز توانبخشی یا پرستاری ماهر را کاهش می دهد.

 

به تقل از سایت خدمات پرستاری سفیر آرامش