پارس ناز پورتال

مزایا و معایب خرید خانه در قبرس شمالی

مزایا و معایب خرید خانه در قبرس شمالی

چکیده : در این مقاله قصد داریم تا تمام مزایا و معایب خرید خانه در قبرس شمالی را بررسی کنیم، پس تا انتها مقاله همراه ما باشید.

 

احتمال زیاد این روز ها زیاد درباره قبرس شمالی و خرید ملک در آن شنیده اید و حتما برایتان سوال شده است که چرا مهاجرت و خرید خانه در این کشور برای ایرانیان جذاب شده است و افراد زیادی اقدام به این کار می کنند.در این مقاله قصد داریم تا تمام مزایا و معایب خرید خانه در قبرس شمالی را بررسی کنیم، پس تا انتها مقاله همراه ما باشید.

 

قبرس شمالی کجاست؟

ابتدا بهتر است کمی درباره کشور قبرس شمالی بدانیم، تا اطلاعات کامل تری نسبت به این کشور داشته باشیم و سپس به بحث خرید ملک و مزایا و معایب آن بپردازیم.قبرس شمالی، یک جزیره زیبا و آرام در دریای مدیترانه است که هر ساله جذابیت بسیاری برای گردشگران از سراسر جهان دارد.

 

 این منطقه به عنوان جمهوری خودمختار قبرس شمالی شناخته می‌شود و بسیاری از مسافران بین‌المللی به سواحل آن سفر می‌کنند تا تعطیلات خود را در آنجا سپری کنند.قبرس شمالی، قسمت شمالی و زیبای جزیره بزرگ قبرس است و با ترکیه در شمال، مصر در جنوب، سوریه در شرق و یونان در غرب هم‌مرز است.

 

 منظور از هم مرز بودن مرز زمینی نیست و چرا که قبرس یک جزیره است این مرز ها مرز های دریایی هستند. پس از استقلال، دولت قبرس شمالی با ترکیه روابط نزدیک و صمیمانه‌ای برقرار کرده است و به همین دلایل، بسیاری این منطقه را به عنوان قبرس ترک معروف میدانند.

 

خرید خانه در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی در سال های اخیر با پیشرفت و توسعه چشمگیر خود در همه زمینه ها و خصوصا اقتصاد باعث جذب سرمایه گذارانی از سراسر دنیا شده است و اکثر سرمایه گذاری اقدام به ساخت وساز در این کشور می کنند. همین باعث شده است تا حوزه املاک و مستغلات نیز در این کشور پیشرفت خوبی داشته باشد.

 

افرادی که اقدام به مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک می کنند دو دسته هستند، افرادی که قصد اقامت و زندگی دائم در این کشور را دارند و افرادی که فقط قصد سرمایه گذاری دارند. هر دو دسته در همان ابتدا اقامت قبرس شمالی را دریافت می کنند و ادامه داستان برای دسته اول زندگی در قبرس شمالی است و برای دسته دوم فقط جنبه سرمایه گذاری دارد و حتی شاید مدت زیادی در این کشور اقامت نداشته باشند اما ویزا و اقامت آنها همچنان پابرجاست.

 

نکته مهمی که در مورد خرید ملک در قبرس شمالی وجود دارد این است که هر دو دسته به طور ناخواسته مشمول سود رشد ملک خود خواهند شد، چرا که قبرس شمالی در حال رشد بسیار سریع ای است و اگر در منطقه درستی ملک خود را خریداری کنند رشد منطقه باعث رشد ملک آنها نیز خواهد شد.

 

مزایای خرید خانه در قبرس شمالی

مزایای خرید خانه در قبرس شمالی

در این بخش قصد داریم تا مزیت های خرید خانه در قبرس شمالی را بیان کنیم:

 

1- خرید قسطی ملک در قبرس شمالی:

یکی از مهم ترین و بهترین مزیت های خرید ملک در قبرس شمالی امکان خرید اقساطی در این کشور است. به طوری شما فقط با پرداخت 35 درصد پیش قسط اقامت این کشور را دریافت می کنید و الباقی مبلغ را در اقساط 1 تا 5 ساله به انتخاب خودتان بدون سود پرداخت می کنید. همین بدون بهره بودن اقساط برای سرمایه گذاران یک مزیت بزرگ به حساب می آید که در هر کشوری این شرایط وجود ندارد.

 

2- خاک قبرس شمالی را خریداری می کنید:

یکی از موضوعات بسیار مهم در خرید ملک در این کشور این است که شما عرصه و اعیان را خریداری می کنید و به نوعی خاک این کشور را مالک می شوید و خود این موضوع یک مزیت محسوب می شود ، قطعا بسیار شنیده اید که در بعضی از کشورهای دیگر ایرانیان را پس از خرید ملک و بعد از چند سال اقامت ، از ان کشور بیرون کرده اند و مجبور شده اند ملک خود را به قیمت ارزان به خود شهروندان آن کشور بفروشند ، که دلیل این موضوع فروش اعیان بوده است و اگر عرصه را نیز خریده بودند ، هرگز این اتفاقات نمی افتاد ، اما شما در قبرس شمالی این مشکل را ندارید.

 

3- اخذ اقامت برای خود و خانواده:

شما با خرید ملک در قبرس شمالی و ارائه قرارد ملکی خود به اداره مهاجرت این کشور می توانید اقامت خود و خانواده خود را دریافت کنید. ابتدا این اقامت موقت 5 ساله است اما بعد از 5 سال اقامت شما تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

 

4- تحصیل رایگان فرزندان:

با مهاجرت به قبرس شمالی فرزندان زیر 18 سال شما از تحصیل رایگان در مدارس این کشور بهره مند خواهند شد. خود این موضوع در کاهش هزینه های زندگی نقش بسیار موثری خواهد داشت.

 

5- بدون دردسر ملک خود را بفروشید:

حتما این موضوع که بعد از خرید ملک در کشور های خارجی فروش آن دشوار است به گوشتان خورده است اما در قبرس شمالی این مشکل وجود ندارد و به علت تقاضا بالا ملک شما در لحظه به فروش می رسد.

 

6- افتتاح حساب های بین المللی:

یکی از مشکلات ما ایرانی ها ، تحریم هایی هست که به واسطه آن از بسیاری از امتیازات بین المللی محروم شده ایم و یکی از این امتیازات نداشتن حساب های بین المللی برای بسیاری از امور است ، خیلی از ایرانیان علاقمند هستند تا در بیزینس های بین المللی فعالیت کنند ، اما نداشتن حساب بانکی معتبر ، باعث شده است تا نتوانند از این فرصت ها استفاده کنند، اما با خرید ملک و گرفتن اقامت شما می توانید نسبت به افتتاح حساب بانک در قبرس شمالی اقدام کنید.

 

معایب خرید ملک در قبرس شمالی

بعد از گفتن مزیت های خرید ملک در قبرس شمالی باید نسبت به معایب خرید ملک در این کشور هم آگاه باشید.

 

1- وجود افراد سودجو:

هر جایی که مردم به آن علاقه زیادی نشان دهند قطعا افراد سودجویی هم در آنجا وجود دارند. پس حتما قبل از هر اقدامی نسبت به معتبر بودن شرکت مورد نظر اطمینان حاصل کنید و تا جای ممکن سعی کنید با مراجعه حضوری و بازدید از ملک مورد نظر و همچنین دفتر شرکت و اتعلامات لازم اقدام به خرید کنید.

 

2- سیستم حمل و نقل ضعیف:

یکی از معایب قبرس شمالی این است که سیستم حمل و نقل عمومی این کشور ضعیف است اما این مشکل هم به سرعت در حال بر طرف شدن است.

 

3- وعده های غیر واقعی:

زمانیکه شما برای خرید به برخی از کمپانی‌ها مراجعه می‌کنید، وعده‌هایی به شما می‌دهند که اصولا هیچ کدام از آن‌ها اجرایی نمی‌شود. برخی از این وعده‎‌ها، دریافت اقامت، فول فرنیش کردن ملک، اعطای خودرو و … است که به جهت تشویق شما برای خرید آن ملک مطرح می‌شوند.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کریدم تا تمامی مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی را بررسی کنیم. نکته مهمی که باید در پروسه خرید ملک نسبت به آن بسیار دقت کنید خرید ملک از شرکت های معتبر است. گروه مشاوران قبرس ایران در خدمت شما هستند تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.