جستجو در پارس ناز

مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری چگونه است؟

مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری چگونه است؟

مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری بعد از اعلام نتایج لاتاری و مشخص شدن وضعیت ثبت نام لاتاری خیلی در موفقیت فرد می تواند تاثیرگذار باشد که در این مقاله می خواهیم راجب همین امر صحبت کنیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.ابتدا بیاید کمی راجب لاتاری بحث کنیم.

 

معرفی لاتاری آمریکا

 

از بین برنامه های مهاجرت دائم به ایالات متحده، «لاتاری تنوع نژادی» آسان ترین، کم هزینه ترین و در دسترس ترین مسیر رسیدن به گرین کارت آمریکا است.اگر متقاضی ثبت نام لاتاری 2025 هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

«لاتاری تنوع نژادی آمریکا» که با نام «لاتاری گرین کارت آمریکا» نیز شناخته می شود، هر سال توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برگزار می شود و افراد از سرتاسر دنیا امکان ثبت نام در این قرعه کشی را دارند.

 

هدف ویزای مهاجرتی لاتاری آمریکا، این است که افراد با نژادهای مختلف امکان مهاجرت دائم به ایالات متحده را داشته باشند و تنوع نژادی جامعه مهاجران به آمریکا حفظ شود.

 

مهاجرت به آمریکا از سایر روش ها مانند ویزای خانوادگی، سرمایه گذاری، کاری و نخبگان بسیار زمانبر است و به دلیل شرایط خاص، شامل حال تمامی افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده نمی شود.با ثبت نام در لاتاری آمریکا، برندگان تنها بر اساس شانس و به صورت رندوم انتخاب می شوند.

 

بعد از مشخص شدن نتایج لاتاری، برندگان باید در یک پروسه حدودا یکساله، مراحل بعدی لاتاری از جمله تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 و انتخاب یکی از سفارت های آمریکا، جمع آوری مدارک، انجام معاینات پزشکی و شرکت در مصاحبه سفارت آمریکا را پشت سر بگذارند.

 

در نهایت پس از موفقیت در مصاحبه و اخذ ویزای آمریکا، برندگان به آمریکا مهاجرت کرده و گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند.

 

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا

از مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا می توان به اخذ «گرین کارت» اشاره کرد.افرادی که بتوانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند، تقریبا از تمام حقوق شهروندان ایالات متحده بجز حق رای، بهره مند می شوند و امکان زندگی در ایالت و شهر دلخواه خود، کارکردن بدون محدودیت و تحصیل با هزینه بسیار اندک و یا رایگان را خواهند داشت.

 

پس از 5 سال، با ارائه درخواست شهروندی ایالات متحده، برندگان لاتاری می توانند تابعیت و پاسپورت آمریکا را اخذ کنند و برای اعضای خانواده درجه 1 خود نیز درخواست گرین کارت دهند.برای آگاهی از زمان ثبت نام لاتاری 2025، ادامه مقاله ایرانیان لاتاری را مطالعه فرمایید.

 

زمان ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا

 

ثبت نام در لاتاری آمریکا یکبار در سال و به مدت حدود یکماه امکان پذیر است.سایت لاتاری E-DV، در بازه اوایل ماه اکتبر (اواسط مهرماه) تا اوایل ماه نوامبر (اواسط آبان ماه) پذیرای درخواست های ثبت نام است و پس از این بازه مشخص، سایت لاتاری بسته می شود.

 

ثبت نام دوره بعدی لاتاری، یعنی لاتاری 2025 آمریکا، اوایل مهر ماه 1402 فعال خواهد شد. متقاضیان محترم ثبت نام لاتاری 2025، می توانند از اوایل شهریور ماه در موسسه ایرانیان لاتاری، ثبت نام لاتاری خود را انجام دهند.

 

زمان دقیق ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، از طریق راه های ارتباطی موسسه ایرانیان لاتاری یعنی پیج اینستاگرام و کانال تلگرام نیز اطلاع رسانی می شود.

 

نحوه ثبت نام در لاتاری آمریکا

یک فرم ثبت نام لاتاری به زبان انگلیسی در سایت لاتاری E-DV وجود دارد که هر متقاضی فقط یکبار باید آن را به درستی و با دقت کافی تکمیل کند.

 

در پایان ثبت نام لاتاری در سایت لاتاری، ثبت نام کنندگان باید رسید ثبت نام لاتاری که شامل نام خانوادگی و نام متقاضی اصلی، سال تولد به میلادی و یک عدد کانفرمیشن نامبر 16 کاراکتری است را از سایت لاتاری ذخیره کرده و تا زمان اعلام نتایج لاتاری نزد خود نگه دارند.

مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری چگونه است؟

مصاحبه برندگان لاتاری

 

اولین گام برندگان لاتاری تنوع نژادی، تکمیل یا سابمیت فرم DS-260 برای برنده اصلی و زیرمجموعه هایی است که قصد گرفتن ویزا دارند.پس از اینکه مرکز کنسولی کنتاکی یا KCC، فرم DS-260 تکمیل شده شما را بررسی کرد،ممکن است یک ایمیل از KCC دریافت کنید که در آن به شما اطلاع دهد.

 

مصاحبه ای در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در فرم DS-260 خود انتخاب کرده اید، برای شما برنامه ریزی شده است.این ایمیل از شما می خواهد که با استفاده از کانفرمیشین نامبر خود، برای مشاهده تاریخ، زمان و محل مصاحبه، وارد وب سایت ویزای تنوع نژادی (E-DV) شوید.

 

از نامه دعوت به مصاحبه خود پرینت بگیرید تا در مصاحبه با خود همراه داشته باشید.برنده یا کیس اصلی باید در مصاحبه حضور داشته باشد، همچنین همسر و فرزندان او در صورت تمایل برای اخذ ویزای مهاجرتی تنوع نژادی باید در محل مصاحبه حاضر شوند.

 

برندگان لاتاری از چه زمانی باید مقدمات لازم جهت آمادگی برای مصاحبه سفارت آمریکا را انجام دهند؟

 

شاید این طور به نظر بیاید که برندگان لاتاری تا قبل از حضور در مصاحبه سفارت آمریکا، امور مهمی برای انجام دادن نداشته باشند.این درست است که سرنوشت برندگان لاتاری در جلسه مصاحبه سفارت مشخص می شود اما نکته ای که کمتر به آن توجه شده، اقدامات قبل از حضور در مصاحبه سفارت است!

 

ما در ایرانیان لاتاری، ابتدا با برگزاری یک جلسه مشاور اولیه دقیق و تخصصی، ابعاد کامل پرونده و شرایط آن را سنجیده و ریسک های احتمالی پرونده لاتاری که می توانند بر مصاحبه سفارت اثرگذار باشند را مشخص می کنیم.

 

پس از مشاوره اولیه، با توجه به برآیند شرایط پرونده لاتاری، مسیر حرکت پرونده و نقشه راه را برای برنده لاتاری ترسیم می کنیم؛ زیرا طبیعی است که بسیاری از برندگان لاتاری با مراحل کاری و عوامل تاثیرگذار بر شانس دعوت به مصاحبه سفارت و اخذ ویزا، آشنایی نداشته باشند.

 

از همین گام، برنده با توجه به تحلیلی که از شرایط و پرونده خود به دست می آورد و با راهنمایی های ارائه شده از سوی کارشناسان موسسه ایرانیان لاتاری، خود را برای مصاحبه سفارت آماده می کند.

 

تکمیل تخصصی فرم DS-260 بر اساس شرایط برنده لاتاری، انتخاب سفارت مناسب، ارائه لیست مدارک مورد نیاز برای ارائه در مصاحبه سفارت، راهنمایی جهت آماده سازی مدارک مدیکال؛

 

مشاوره ویژه قبل از حضور در مصاحبه سفارت و بررسی دیالوگ ها بر اساس شرایط پرونده و برنامه ریزی یک سفر بهینه جهت حضور در کشور محل مصاحبه لاتاری، همگی در سرنوشت ویزا شدن برنده لاتاری تاثیر دارند.

 

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه سفارت

 

مدارک مورد نیاز باید توسط برنده در زمان مصاحبه ارائه شوند و تا پیش از مصاحبه سفارت، نیاز به ارسال فیزیکی (پست کردن) و یا ایمیل کردن مدارک به سفارت نیست.

 

مدارک مهمی که در روز مصاحبه باید همراه داشته باشید شامل:

 

نامه برنده شدن، نامه دعوت به مصاحبه سفارت، اسناد ازدواج و طلاق (در صورت وجود)، عکس، اسناد هویتی و پاسپورت، نامه تمکن مالی، مدارک پزشکی و واکسیناسیون، پاکت مهر و موم نتیجه معاینه پزشکی و مدارک تحصیلی و شغلی است.

 

برندگان لاتاری باید توجه داشته باشند که در بعضی پرونده ها، به دلیل شرایط خاص برنده و ریسک های موجود، باید مدارکی بیشتر از مواردی که در بالا ذکر شد ارائه شوند.

 

اما این به بدین معنی نیست که برندگان لاتاری با انبوهی از مدارک مختلف در مصاحبه سفارت حضور یابند! زیرا بردن مدارک اضافی و بی مورد، به راحتی می تواند باعث دردسرهای بزرگی برای برندگان در سفارت شود.

 

به همین دلیل، برای جلوگیری از ابهامات احتمالی افسر کنسولی و یا ایجاد دردسر برای برندگان لاتاری، مدارک لازم برای بردن به مصاحبه سفارت باید به دقت جمع آوری گردند.

 

سفارت های منتخب برندگان ایرانی لاتاری گرین کارت

 

برندگان ایرانی لاتاری تنوع نژادی آمریکا، که ساکن ایران هستند، باید یکی از سه سفارت منتخب ایالات متحده را برای برگزاری مصاحبه خود انتخاب کنند.سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل سفارت ایروان در ارمنستان، سفارت ابوظبی در امارات متحده عربی و سفارت آنکارا در ترکیه هستند.

 

با توجه به شرایط برنده، وضعیت کشور محل سفارت و سابقه فعالیت سفارت می توان بهترین سفارت را برای برندگان ایرانی لاتاری انتخاب کرد.به طور کلی هیچ سفارت بهتر و بدتری وجود ندارد و برای هر برنده لاتاری، با توجه به شرایط پرونده او، باید مناسب ترین سفارت انتخاب شود.

مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری چگونه است؟

سوالات مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری

 

برای مصاحبه سفارت برندگان لاتاری باید فرم DS-260 تکمیل شده شما در دسترس سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آنجا با شما مصاحبه می شود خواهد بود.سوالات مصاحبه، که توسط آفیسر پرسیده می شوند، عموما بر اساس اطلاعات همین فرم و جهت اطمینان از صحت داده های وارد شده در فرم DS-260 هستند.

 

در واقع تمرکز آفیسر بر روی ناهماهنگی های اطلاعات وارد شده در فرم DS-260 خواهد بود.آمادگی جهت شرکت در مصاحبه سفارت، از موارد مهمی است که برندگان باید پیش از شرکت در مصاحبه آن را مدنظر قرار دهند.

 

هر گونه تناقض، اطلاعات مبهم و یا رفتار نسنجیده در مصاحبه می تواند منجر به ریجکت شدن و یا درگیری با پروسه بررسی های امنیتی FBI یا AP (اِی پی) که زمانبر و پیچیده هستند، خواهد شد.

 

عموما سوالات مصاحبه سفارت حول پرسش های شغلی، دلایل و هدف مهاجرت، پرسش هایی در مورد آدرس آمریکا، سوال در مورد تحصیلات، پرسش در مورد خدمت سربازی و همچنین پرسش هایی در مورد ازدواج و طلاق (در صورت تاهل) و یا در مورد فرزندان می چرخند.

 

جمع بندی

حدود 6 ماه پس از اتمام مهلت ثبت نام لاتاری، سایت لاتاری جهت استعلام نتایج لاتاری باز می شود. این زمان اوایل ماه می یا اواسط شهریور ماه خواهد بود.ثبت نام کنندگان گرامی باید با استفاده از رسید ثبت نام لاتاری که از سایت لاتاری دریافت کرده اند، نتیجه ثبت نام لاتاری خود را چک کنند.

 

در صورت برنده شدن، یک نامه با نام نفر اصلی ثبت نام کننده نمایش داده می شود و در انتهای نامه نیز سفارت پیش فرض و همچنین کیس نامبر (شماره پرونده) مخصوص به برنده درج شده است.

 

اما در صورت برنده نشدن، یک پیغام یکسان برای همه افراد با این شرایط، نمایش داده می شود که بیانگر انتخاب نشدن او در لاتاری آمریکا است.برای اینکه خیالی آسوده برای اعلام نتایج و افزایش شانس موفقیت در لاتاری داشته باشید، با موسسه ایرانیان لاتاری در ارتباط باشید.