پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

مصرف قرص لاغری غیر مجاز باعث مرگ این دختر شد

مصرف قرص لاغری غیر مجاز باعث مرگ این دختر شد

مصرف قرص لاغری غیر مجاز باعث مرگ این دختر شد

دختری 21 ساله به اسم / الویس آمی پری/ اهل شراپشیر انگلیس, بعد از مصرف 8 قرص لاغری با ترکیب DNP که ماده اي سمی و آتش زا بود و مثل مواد منفجره عمل می‌کرد, جان خود را از دست داد.به قول پزشکان , فقط 2 قرص کافی هست که انسانی را از پا در آورد در حالیکه “الویس/ 8 قرص را با هم قورت داده بود.

 

او بعد از این که احساس ناخوشی کرد خود را به بیمارستان رساند. پزشکان بعد از بررسی ها و آزمایش ها گوناگون به این دختر و خانواده اش گفتند هیچ پادزهری برای این ماده سمی که به سرعت در بدنش نفوذ می‌کند و وی را از درون می سوزاند , وجود ندارد.

 

مادر 51 ساله ناراحت / الویس/ در بیانیه اي به مردم اخطار داد از خریدن قرص هاي رژیمی اینترنتی پرهیز کنند.الویس که در رشته جامعه شناسی درس میخواند, این قرص را با بسته اي 100 کپسول به قیمت 70 پوند به طور آنلاین خریداری کرده بود.پلیس در حال آماده در جستجوی منبعی هست که دختر ناکام این قرصهای سمی را خریداری کرده هست.

 

مادر این دختر به روزنامه ها گفت ; او هرگز نمیخواست یقین کند قرص هاي لاغری تا په حد می‌تواند خطرناک باشد.اکثر ما یقین نداریم قرصهای لاغری به معنای حقیقی خاصیت کشندگی دارند.پلیس ارشد / جنیفر متیسون/ بیان داشت; ما در این مرحله بی تردید نگران فروش اکثر این قرصها و قربانیان اکثر هستیم.تیم تجسس ما در تلاش هست تا منبع خرید اینگونه قرص ها را از طریق اینترنت کشف کند.

مصرف قرص لاغری غیر مجاز باعث مرگ این دختر شد

او افزود; مردم مراقب باشند که از چه منابعی داروهای مکمل رژیمی خریداری میکنند . خریدن اینگونه مواد از منابع ناشناخته و غیرقانونی فقط مرگ را موجب می‌شود. اینگونه قرص هاي اینترنتی اکثرا کشنده,تاریخ قبل وتقلبی هست.

 

او در ادامه بیان کرد;یک بررسی گسترده در حال پی گیری هست که بفهمیم/ الویس/ قرص ها را از چه منبعی خریداری کرده هست .پلیس از هر کدام از دوستهای نزدیک / الویس/ که در این راستا اطلاعاتی داردند تقاضا کرد, سریعا با پلیس تماس بگیرند.

 

بانو متیسون/ اظهار داشت; ما برای تسلی دلیل خانواده “الویس/ تمام توان خود را به کار میگیریم تا بتوانیم عاملان اکران این قرص هاي منفجره و کشنده را هرچه سریعتر کشف کنیم.آژانس استاندارد مواد خوراکی «FSA» گفت ; ما از عموم مردم در خواست داریم که از مصرف هرگونه قرص شامل ترکیب کشنده DNP پرهیز کنند چرا که این ماده شیمیایی صنعتی هست که برای بدن انسان ساخته نشده و می‌تواند بینهایت خطرناک باشد.

 

مادر “الویس/ گفت ; من از مصرف کردن قرص ها اطلاعی نداشتم ,دخترم فقط در مورد خریدن این قرصها از اینترنت با من گفتگو کرده بود که کوشش کردم وی را منصرف کنم.او اکثر از حد مجاز این قرص هاي سمی را مصرف کرده بود .احتمالاً فکر میکرد آن گونه بهتر می‌تواند در لاغری نتیجه بگیرد.او حتی نمی توانست خیال بزند بعد از مصرف آن ها چه رخداد وحشتناکی انتطار وی را می‌کشد.

 

وی در ادامه بیان کرد ; این داروی سمی به سرعت در تمام بدنش رسوخ کرده بود و کاری برایش نمی شد کرد.حد مجاز مصرف , 2 قرص هست در حالی‌که او 8 کپسول را با هم مصرف کرده بود.زمانی که حال “الویس/ بدتر می شد, پزشکان بیمارستان تلاش کردند تا هر کاری برای اثبات شدن علایم حیاتی او انجام دهند.

 

در حالیکه نفوذ این دارو در تمام سلول هاي بدنش باعث شده بود تا سوخت و ساز بدن او تا حد زیادی بالا برود.پزشکان تلاش کردند تا دمای بدن وی را پایین بیاورند اما تلاششان بیهوده بود و دختر 21 ساله بعد از این که از درون بدنش زنده زنده سوخت ,تنفسش ناگهان متوقف شد وجان خود ار از دست داد.

 

مادر / الویس/ در شبکه اجتماعی خود نوشت ; دخترم در ساعت 3 بعد از ظهر روز یکشنبه 19 آوریل 2015 جان سپرد. او عاشق زندگیش بود و هرگز قصد خود کشی نداشت.او فقط دختری ساده بود که نمیدانست مصرف قرص هاي لاغری ناشناخته تا چه حد میتواند برایش خطرناک باشد.DNP یک قرص لاغری معجزه آسا نیست بلکه یک ماده سمی کشنده هست که ترکیب و ساختار شیمیایی آن نمونه بمب TNT هست و متابولیسم « سوخت وساز» بدن را در حد انفجار افزایش میدهد.