پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

مضرترین ابزارهایی که در آشپرخانه وجود دارند

مضرترین ابزارهایی که در آشپرخانه وجود دارند

مضرترین ابزارهایی که در آشپرخانه وجود دارند 

آشپرخانه به عنوان قلب تپنده خانه می‌تواند شمار زیادی از خطرها را نیز بوجود آورد زیرا برخی از وسایل خطرناک در آن وجود دارند. وسایل کاربردی زیادی میباشند که د آشپزخانه بهره گیری می‌شوند.

 

این وسایل به نظر کاملا بی ضرر می‌آیند به همین علت هیچگاه به خطراتی که می‌توانند داشته باشند فکر نکردیم. ما می‌خواهیم شما را با خطراتی که در آشپزخانه تهدید میکنند آشنا کنیم.

 

ظروف غذای پلاستیکی
برخی از کارخانجات برای اینکه ظروف پلاستیکی را انعطاف پذیر کنند یک سری مواد شیمیایی خاص به آنها اضافه می‌کنند که برای سلامتی بسیار زیان آور هست. مطمئنا نمی‌خواهید این مواد زیان آور وارد غذا یا بدن تان شوند.

 

سینک ظرفشویی
اگر مانده هاي مواد خوراکی برای مدتی داخل سینک بمانند اساس اي برای پرورش باکتری هایي مانند سالمونلا ایجاد میکنند. پس سینک ظرفشویی میتواند کثیف ترین مکان در آشپزخانه باشد.

 

چاقو
چاقوی آشپزخانه همه ي وقت باید تیز باشد چون در غیر اینصورت ممکن هست هنگام بریدن چیزی سر بخورد و به دست و یا عضو دیگری از بدن تان صدمه برساند.

 

اسفنج ظرفشویی
در اسفنج هاي کوچک آشپزخانه باکتریها خیلی زود رشد میکنند. شستن انها باکتریها را از بین نمی‌برد. برای کشتن باکتریها اسفنج نمناک را در مایکروویو قرار دهید یا چند دقیقه داخل مایع سفیدکننده. یا اینکه به مدت طولانی داخل خودرو ظرفشویی با دمای بالا قرار دهید.

 

حوله دستی

حوله هاي آشپزخانه یکی از آلوده ترین وسایل آشپزخانه میباشند. چون دائما انها را لمس می‌کنید، گذشته از شستن دست ها و هنگام آشپزی. بنابراین یکی از راه هاي وارد شدن باکتری به غذای شما میباشند.

 

معطر کننده هوا
خوشبوکننده ها حاوی مواد شیمیایی میباشند و به ریه ها صدمه می‌رسانند. حتی ممکن هست باعث سرطان هم بشوند. پس بهتر هست به جای بهره گیری از انها هوا به آشپزخانه برسانید و دائم آشغال ها را بیرون بریزید.

 

اجاق گاز
همه ي وقت گذشته از ترک خانه یا گذشته از خواب اجاق گاز را چک کنید تا از خطر گازگرفتگی در امان بمانید.همه ي وقت گذشته از ترک خانه یا گذشته از خواب اجاق گاز را چک کنید تا از گاز گرفتگی در امان باشید

 

ظروف نچسب
وقتی ظروف نچسب روی حرارت بالا قرار می‌گیرند از خود دود سمی ساخت میکنند. بنابراین بهتر هست از ظروف قدیمی بهره گیری کنید.

 

تخته گوشت
همه ي وقت برای سبزی ها و گوشت از تخته هاي جداگانه بهره گیری کنید. گوشت هاي خام ممکن هست حاوی باکتری هایي باشند که منجر به مریضی هاي جدی و خطرناکی میشود. هرگز از تخته هاي صدمه دیده و شکسته بهره گیری نکنید چون قسمت هاي صدمه دیده برترین مکان برای رشد باکتریها میباشند.