پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

راه های معجزه آسا برای درمان موخوره آزار دهنده

مجموعه : نکات سلامت مو
راه های معجزه آسا برای درمان موخوره آزار دهنده

راه های معجزه آسا برای درمان موخوره آزار دهنده 

موخوره می‌تواند در اثر عوامل زیادی بوجود آید که به محض مشاهده باید نسبت به رفع آن اقدام کنید تا مو هاي شفاف و زیبایی داشته باشید. دوشاخه شدن انتهای مو یا همان موخوره یکی از مشکلاتی است که تعداد زیادی از بانوان با آن روبه‌رو می‌شوند. موخوره حالت موهایتان را خراب میکند و کم کم دوران دیگر نمیتوانید

 

مو هاي خوش فرم و خوش حالت همیشگی را داشته باشید. علاوه بر این که روش هایي برای پیشگیري از بوجود آمدن موخوره وجوددارد، شما میتوانید از ماسک هاي خانگی و روشهای طبیعی برای درمان موخوره استفاده کنید. تعداد زیادی از این ماسک هاي خانگی موها را تقویت کرده و مانع بروز چنین مشکلی می‌شوند.

 

۱ » ماسک موی تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب است و از آنجایی که مو نیز از پروتئین تشکیل شده، تخم مرغ به خوبی می‌تواند آنرا تقویت کند و دربرابر موخوره مقاوم سازد. علاوه بر این ها، تخم مرغ موها را صاف کرده و از گره افتادن در آن پیشگیري میکند. شما میتوانید یک‌بار در هفته از ماسک تخم مرغ برای درمان موخوره استفاده کنید.

 

چطور ماسک تخم مرغ درست کنیم ؟

زرده تخم مرغ رابا یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل هم بزنید. ترکیب بدست آمده را روی مو هاي مرطوب بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. آنرا از روی موش، ابتدا با آب و سپس با شامپو بشویید.

 

۲ » نرم کننده گرم انواع روغن ها

شما میتوانید برای مرطوب کردن موها و پیشگیري از خشک شدن آن از انواع روغن ها به صورت گرم استفاده کنید. اینکار باعث می‌شود انتهای موها همیشه نرم مانده ودر برابر شاخه شدن مقاومت کند.

 

چطور از روغن گرم برای درمان موخوره استفاده کنیم ؟

روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن بادام را در مایکروویو به مدت ۲۰ ثانیه گرم کنید.

مو و سر رابا این ترکیب گرم به آرامی ماساژ دهید.

بگذارید ۴۵ دقیقه بماند و سپس موها رابا شامپو بشویید.

اینکار را حداقل هفته اي یکبار انجام دهید.

 

۳ » ماسک موی آووکادو

آووکادو مثل یک نرم کننده قوی عمل میکند که سرشار از پروتئین، اسید هاي چرب، فولیک اسید، منیزیم، ویتامین هاي A ، D و E که همگان برای مو مفید هستند می باشد. آووکادو همینطور خواص نرم کنندگی مو نیز دارد.

 

چطور ماسک مو آووکادو برای درمان موخوره تهیه کنیم ؟

یک آووکادوی رسیده رابا ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و روغن نارگیل ترکیب کنید تا حالت کرم بخود بگیرد.

محلول بدست آمده را مثل ماسک روی مو بمالید. «به ریشه ها نزنید.»

بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. سپس با آب ولرم شسته و به موها شامپو بزنید.

یک یا دو بار در ماه این ماسک را برای موهایتان استفاده کنید.

 

۴ » مایونز برای درمان موخوره

شاید عجیب بنظر برسد از این ماده برای درمان موخوره استفاده کنید اما مایونز یک درمان عالی برای مو هاي آسیب دیده است. مایونز از شاخه شدن انتهای مو پیشگیری کرده و مو را نرم و براق می‌کند.

 

چطور از مایونز برای درمان موخوره استفاده کنیم؟

موها را خیس کرده سپس با یک حوله نم آنرا بگیرید.

یک دوم پیمانه مایونز روی موهایتان بمالید.

بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بماند. سپس با آب ولرم شسته و شامپو بزنید.

اینکار را دوبار در هفته تکرار کنید.

 

۵ » موز برای درمان موخوره

موز سرشار از روغن هاي طبیعی، پتاسیم، زینک، آهن و ویتامین هاي A ، C و E است. موز یک ماده طبیعی عالی برای درمان موخوره است چرا که به خوببی می‌تواند مقاومت طبیعی مو رابه آن برگرداند و از شکسته شدن و شاخه شدن مو پیشگیري کند.

 

چطور از موز یک ماسک مو برای درمان موخوره تهیه کنیم؟

یک موز رسیده، دو قاشق غذاخوری ماست و کمی آب لیمو را دریک همزن باهم ترکیب کنید.ماسک موز را روی موهایتان بمالید. بگذارید یک ساعت باقی بماند سپس آنرا بشویید و شامپو بزنید.اینکار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.