پارس ناز پورتال

معرفی انواع درب اتاقی

معرفی انواع درب اتاقی

به وسیله درب اتاقی یا درب داخلی بخش های مختلف فضای داخلی را می توان از هم جدا کرد. این درب ها از پرکاربرد ترین درب ها هستند که در ورودی اتاق خواب ها نصب شده و به زیبایی فضای داخلی کمک بسیاری می کنند.

 

درب های اتاق خواب از امنیت و مقاومت بالایی برخوردارند و عایق مناسبی برای صدا و حرارت هستند. توصیه می شود پیش از خرید درب اتاق اقدام به کسب اطلاعاتی در حوزه درب ها نمایید به همین دلیل در این مطلب با کمک مشاوران هایپر صنعت فامکو ارائه دهنده انواع تجهیزات ساختمانی اطلاعاتی در مورد درب اتاقی ارائه شده است.

 

یکی از ویژگی های خاص درب اتاق نسبت به سایر درب ها الزامی نبودن قفل بر روی آنها می باشد که این کار جلوه خاصی به درب ها داده است. لازم به ذکر است که وجود قفل بر روی درب ها به درخواست کارفرما انجام می گیرد. درب های اتاقی از جنس های کلاف چوب روسی، MDF، HDF و هانیکام (شبکه لانه زنبوری) ساخته شده اند.

 

انواع درب اتاقی

 

درب های اتاقی یا درب های داخلی را با توجه به نوع متریال، کارایی و نوع ساخت دسته بندی می کنند. لازم به ذکر است انتخاب نوع درب اتاقی به نوع دیزاین منزل نیز بستگی دارد. با توجه به موارد ذکر شده شاید برایتان سوال باشد که چه نوع دربی برای اتاق خواب شما مناسب است در ادامه به شرح کاملی از درب های اتاق خواب می پردازیم.

انواع درب اتاقی ،درب اتاقی مدرن

درب اتاقی مدرن

اگر خانه خود را به صورت مدرن دیزان کرده اید مناسب ترین نوع درب برای اتاق خواب، درب اتاق خواب مدرن است زیرا ساده بوده و بدون هر گونه منبت کاری یا برجستگی می باشد.

 

درب اتاقی کلاسیک

درب اتاق خواب کلاسیک یا درب اتاقی لوکس با استفاده ازطرح های برجسته و منبت کاری شده ساخته شده است. درب های اتاق خواب کلاسیک به رنگ قهوه ای بوده که با استفاده از خطوط منحنی زاویه دار می تواند به فضای کلاسیک خانه شما جلوه خاصی ببخشد.

 

درب اتاقی نئوکلاسیک

درب های اتاقی نئوکلاسیک از نظر ظاهری بین درب اتاق خواب مدرن و لوکس قرار دارد که با استفاده از برجستگی و منبت کاری ساده در کنار طرح مدرن می تواند زیبایی چشم گیری را از درب اتاق خواب به نمایش بگذارد.

 

درب اتاقی چوبی

زمانی که در مورد درب اتاقی چوبی صحبت می شود منظور چوب طبیعی یا چوب مصنوعی است که چوب طبیعی با چوب گردو، بلوط یا راش ساخته شده و می توان از روکش یا رنگ برای زیبایی آن استفاده کرد.

 

چوب های مصنوعی شامل MDF و HDF می باشند که هر کدام از این مصنوعات چوبی را می توان با روکش های HPL، ABS، PVC یا رنگ پلی اورتان روکش کرد. روکش یا رنگ های قرار گرفته بر روی درب ها باعث استحکم و دوام آنها می شود.

 

درب اتاقی پلی وود

درب اتاق خواب پلی وود به دلیل ساختاری که دارد ضد آب بوده زیرا ترکیب چوب و پلاستیک باعث افزایش مقاومت در برابر رطوبت می شود. از ویژگی های مهم این مدل درب اتاق خواب می توان به عمر بالا و وزن پایین اشاره کرد.

 

درب اتاقی شیشه خور

ترکیب چوب و شیشه در درب اتاق خواب شیشه خور باعث تهویه و ورود نور به درون اتاق می شود و علاوه بر آن می تواند به منزل شما زیبایی خاصی ببخشد.

درب اتاقی شیشه خور

درب اتاقی ریلی

درب هایی که به درب مخفی معروف هستند برای محیط هایی که فضای بسیار کمی دارند به کار می روند. این درب ها با توجه به فضای مورد نظر در مدل های یک تکه و دو تکه طراحی و ساخته می شوند.

 

درب اتاقی فریم لس

به درب هایی که بدون چهارچوب بوده یا دارای چهارچوب مخفی هستند درب اتاق خواب فریم لس می گویند. این درب ها با دو مدل چهارچوب چوبی و آلومینیومی ساخته شده اند. طراحی این درب ها به گونه ای است که با دیوار هم سطح بوده و شما قادر به تشخیص چهارچوب و دیوار نمی باشید. از این درب ها در خانه هایی که فضای کوچکی دارند استفاده می شود.

 

نکات مهم خرید درب اتاقی

 

چوب درب

روکش درب

یراق آلات درب

 

مدل های درب اتاق خواب شباهت بسیاری به هم دارند به همین دلیل تشخیص مدل و متریال بکار برده شده در آن برای افراد مبتدی بسیار سخت است به همین دلیل توصیه می شود با کارشناسان این زمینه پیش از خرید مشورت نمایید.

 

نصب درب اتاق خواب

هزینه درب اتاقی مانند دیگر محصولات چوبی پس از ساخت و نصب مشخص می شود زیرا بعد از انتخاب درب مورد نظر باید اندازه آن گرفته شود و بعد از ساخت با استفاده از لولا و چهارچوب نصب شود، موارد ذکر شده همگی در هزینه نهایی تاثیرگذار خواهند بود. توصیه می شود نصب درب های اتاق خواب توسط فرد با تجربه انجام شود. لازم به ذکر است که نصب درب HDF نسبت به سایر درب ها آسان تر می باشد.

 

قیمت درب اتاقی

قیمت درب اتاق خواب به عواملی مانند جنس، طرح، رنگ، اندازه، شکل و نوع بازشو بستگی دارد. علاوه بر موارد گفته شده نوع روکش نیز مهم است به طور مثال درب اتاقی MDF نسبت به HDF ارزان تر است.

 

علاوه بر قیمت، کیفیت درب اتاق خواب نیز حائز اهمیت است به همین دلیل کارشناسان با تجربه هایپر صنعت فامکو با سال ها کار در زمینه محصولات چوبی می توانند شما را در انتخاب بهترین درب اتاقی یاری می نمایند.