جستجو در پارس ناز

معرفی انواع درب لابی

معرفی انواع درب لابی

درب لابی یا درب ورود به ساختمان یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان می باشد که نشان دهنده سلیقه ساکنین و سبک ساخت آن ساختمان است. این درب ها علاوه بر زیبایی باید استحکام و امنیت بالایی داشته باشند.

 

درب لابی عموما جهت نصب به عنوان درب ورودی ساختمان مسکونی، هتل، ادارات و سازمان ها استفاده می شود. هنگام خرید درب لابی با سبک های مختلفی روبرو می شوید که می توانید با توجه به اطلاعات زیر که با استفاده از تجربیات کارشناسان هایپر صنعت فامکو نوشته شده است، محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

درب لابی به دلیل اهمیت بالایی که دارد باید در آن از یراق آلات با کیفیت استفاده شود همچنین از روکوب های موجود می توان برای افزایش زیبایی درب لابی استفاده کرد. لازم به ذکر است در صورت استفاده از این درب به عنوان درب لابی ضد سرقت باید امنیت درب بیش از حالت استاندارد باشد. درب های لابی را می توان در سبک های مختلفی ساخت که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

* درب لابی نئوکلاسیک

* درب لابی یک و نیم لنگه

* درب لابی دو لنگه

* درب لابی تمام چوب

* درب لابی روکش چوب

* درب لابی آکوستیک

* درب لابی مدرن

* درب لابی کلاسیک

* درب پیووت

 

انواع درب لابی

 

همانطور که ذکر شد درب های لابی دارای انواع مختلفی می باشند که هر یک در اندازه های مختلف ساخته شده و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که شما می توانید با توجه به نوع ورودی ساختمان آنها را انتخاب نمایید. درب های لابی را می توان به صورت چوبی، فلزی، شیشه ای و ترکیبی طراحی و تولید کرد که در ادامه به بررسی انواع درب لابی می پردازیم.

 

* درب لابی چوبی و فلزی

درب لابی چوبی باید از چوب کاملا خشک شده ساخته شود. در هنگام انتخاب درب های لابی چوبی باید به عوامل محیطی توجه کرد تا درب لابی عمر و ماندگاری طولانی داشته باشد.

 

درب لابی فلزی از مقاومت بالاتری نسبت به درب لابی چوبی برخوردار است به همین دلیل در ساختمان هایی که استحکام و مقاومت درب و همچنین هزینه ساخت اهمیت دارد، استفاده از درب لابی فلزی توصیه می شود.

معرفی انواع درب لابی ،درب لابی چوبی و فلزی

* درب لابی شیشه ای

این نوع درب لابی یکی از درب های لوکس و زیبا می باشد که از شیشه های نشکن ساخته می شود تا علاوه بر زیبایی، امنیت و استحکام را برای ساختمان به همراه داشته باشد.

درب لابی ترکیبی ،تعمیر و نگهداری درب لابی

* درب لابی ترکیبی

همانطور که از نام این درب مشخص است می توان با ترکیب شیشه، چوب یا فلز طیف گسترده ای از درب های لابی را ساخت. مشخصات و ویژگی های درب لابی ترکیبی به دلیل انعطاف پذیری در امر طراحی و تولید با توجه به دکوراسیون و سلیقه خریدار قابل تغییر است.

 

نکات خرید درب لابی

 

* در اولین قدم باید از کیفیت متریال ساخت درب لابی اطمینان حاصل کنید تا در نهایت درب های مقاوم و مستحکمی را خریداری نمایید.

 

* ابعاد درب باید با دقت بالا (میلیمتری) و توسط کارشناسان مربوطه انجام شود تا در هنگام نصب درب مشکلی نباشد.

 

* بازشوی درب لابی باید با توجه به عوامل جوی تعیین شود که عموما در ایران درب لابی به سمت داخل باز می شود اما ممکن است به درخواست خریدار و با توجه به محل نصب و متریال ساخت نوع بازشو درب تغییر کند.

 

* معمولا به دلیل طیف گسترده این نوع درب ها قیمت آنها نیز متفاوت می باشد که شما باید با توجه به بودجه در نظر گرفته شده و نمای ساختمان بهترین درب لابی را انتخاب نمایید. برای مثال درب لابی هوشمند که امروزه پرطرفدار است دارای امکانات زیادی از جمله استفاده از اپلیکیشن برای باز و بسته کردن درب، ثبت فیلم از طریق چشمی درب و غیره می باشد.

 

* یراق آلات در درب لابی اهمیت زیادی دارد زیرا این درب ها در مجاورت عوامل محیطی مختلف هستند به همین دلیل بهتر است در انتخاب یراق آلات علاوه بر زیبایی مقاومت و کیفیت آنها نیز در دستور کار قرار گیرد.

 

* در هنگام خرید درب لابی باید عواملی همچون شرایط جوی، میزان تردد و غیره را نیز در نظر گرفت.

 

* درب لابی علاوه بر امنیتی که برای ساختمان فراهم می کند می تواند نمای ساختمان را نیز زیباتر کند به همین دلیل در هنگام خرید درب لابی باید به مدرن بودن و زیبایی این محصول نیز توجه نمود.

 

تعمیر و نگهداری درب لابی

* درب های لابی را عموما به گونه ای می سازند که فقط گرد غبار را جذب نماید که به راحتی می توان گرد و غبار را با دستمال نمدار تمیز کرد، البته در برخی از درب ها می توان از پوشش های ضد گرد غبار نیز استفاده کرد.

 

* در برخی از درب های لابی امکان تعویض روکش درب وجود دارد به گونه ای که ساختار داخلی درب حفظ می شود، این امر موجب صرفه جویی در هزینه ها و زمان نیز خواهد شد.

 

* یراق آلات در تمامی درب های لابی باید قابل تعویض باشد زیرا امکان آسیب به یراق آلات وجود دارد.

 

قیمت درب لابی یا درب ورودی ساختمان

 

تعیین قیمت در بخش تجهیزات ساختمانی به خصوص قیمت درب لابی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که هر یک از این فاکتورها می تواند روی قیمت درب لابی تاثیر بسزایی داشته باشد، از عوامل تعیین کننده قیمت درب لابی می توان به متریال ساخت، یراق آلات، برند، روکش، ساختار داخلی و غیره اشاره نمود. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره در زمینه خرید درب لابی با کارشناسان هایپر صنعت فامکو با دو دهه تجربه تماس بگیرید.