پارس ناز پورتال

معرفی بهترین انواع پارچه ساتن

معرفی بهترین انواع پارچه ساتن

چکیده : بسیاری از خانم ها برای لباس های مهمانی خود در پی یافتن لباسی هستند که به خوبی به چشم بیایند. اگر دوست دارید در مراسم های مختلف لباسی شیک و زیبا بپوشید که دیده شوید، پارچه ساتن انتخابی فوق العاده است.

 

پارچه ساتن با ظاهر ساده و جلوه براقی که دارد می تواند خالق لباس های شگفت انگیزی برای شما باشد. پارچه ساتن از پارچه های محبوب قدیمی و پرطرفدار در دنیای نساجی و فشن است. پارچه ساتن دارای لطافتی فوق العاده است که زمانی که آن را لمس می کنید این لطافت دستان شما را نوازش می کند.

 

بسیاری از خانم ها برای لباس های مهمانی خود در پی یافتن لباسی هستند که به خوبی به چشم بیایند. اگر دوست دارید در مراسم های مختلف لباسی شیک و زیبا بپوشید که دیده شوید، پارچه ساتن انتخابی فوق العاده است.

 

پارچه ساتن با ظاهر ساده و جلوه براقی که دارد می تواند خالق لباس های شگفت انگیزی برای شما باشد. پارچه ساتن از پارچه های محبوب قدیمی و پرطرفدار در دنیای نساجی و فشن است. پارچه ساتن دارای لطافتی فوق العاده است که زمانی که آن را لمس می کنید این لطافت دستان شما را نوازش می کند.

 

 اغراق نیست اگر بگوییم اکثر خانم ها حداقل یک لباس ساتن در کمد لباس خود دارند. با گذشت زمان و پیشرفت هایی که در دنیای نساجی رخ داده انواع جدیدی از پارچه ساتن رونمایی شده اند. برای مثال پارچه ساتن آمریکایی یکی از نمونه های بی بدیل از پارچه ساتن به شمار می آید.

 

 برخی از افراد براقیت زیاد پارچه ساتن را نمی پسندند. پارچه ساتن آمریکایی بهترین انتخاب برای این افراد است. این پارچه با ظاهر نیمه مات و درخشش ملایم و محوی که دارد، گزینه ای مناسب برای دوخت لباس های مجلسی شیک است.

 

پارچه ساتن ال ایکس نیز یکی دیگر از انواع پارچه ساتن به شمار می آید. این پارچه با ایستایی ریزش دار خود برای دوخت لباس هایی مانند شومیز، تاپ و پیراهن های مجلسی مینیمال و ساده انتخاب مناسبی است.

 

 اگر قصد خرید پارچه براق و طرح دار را دارید، پارچه ساتن طرحدار شما را شگفت زده می کند. پارچه ساتن طرحدار یا پارچه ساتن سیلک برای دوخت لباس های طرحدار مجلسی بهترین گزینه است. در ادامه انواع پارچه ساتن را به تفصیل بررسی می کنیم تا بتوانید با دانش و اطلاعات کافی یک خرید موفقیت آمیز داشته باشید.

 

آشنایی با انواع پارچه ساتن پیش از خرید پارچه

 

اگر می خواهید پارچه مجلسی ساتن را تهیه کنید در ابتدا باید هدف دوختتان را در نظر بگیرید. از آنجایی که پارچه ساتن دارای انواع مختلفی است، باید بر اساس مدل لباس مورد نظر بهترین آن را انتخاب کنید. همچنین با توجه به سبک و نوع لباس می توانید پارچه ساتن ساده یا طرح دار را انتخاب کنید. در ادامه با انواع پارچه ساتن و ویژگی های آنها آشنا می شویم.

 

 رنگی و براق با پارچه ساتن طرحدار

 

بسیاری از خانم های خوش پوش می خواهند پارچه ای طرح دار با جلوه براق را برای دوخت لباس مجلسی خود انتخاب کنند. پارچه ساتن طرحدار پارچه ای زیبا برای خانم های خاص پسند است.

 

پارچه ساتن طرح دار نه تنها برای دوخت لباس مجلسی به کار برده می شود بلکه برای دوخت انواع شومیز، لباس خواب و پیراهن های مجلسی نیز فوق العاده است. اگر قصد دوخت لباس شب خاص زنانه را دارید این پارچه را فراموش نکنید.

 

همه چیز در مورد ویژگی های پارچه ساتن طرحدار

 

 اگر قصد خرید پارچه ساتن طرح دار را دارید بهتر است که ابتدا با ویژگی های آن آشنا شوید.

 

انتخابی راحت با تنوع بی نظیر

اگر تنوع برایتان اهمیت دارد، پارچه ساتن طرحدار انتخابی ایده آل است. این پارچه با تنوع فراوانی که دارد می تواند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد. برخی از افراد طرح های شلوغ تر و پر کار را دوست دارند؛ ولی برخی از افراد طرح های ساده تر و خلوت تر را می پسندند. پارچه ساتن طرح دار با تنوع بالایی که در طرح دارد می تواند برای ماکسیمالیست ها و مینیمالیست ها مناسب باشد.

 

 ایستایی فوق العاده

پارچه ساتن طرح دار با بافت و الیاف خود دارای ایستایی کمی است. لباس های دوخته شده با این پارچه به صورت ریزش دار روی تن می ایستند. پارچه ساتن طرح دار با این نوع ایستایی برای دوخت لباس های اورسایز مناسب است.

 

 چاپ باکیفیت از مزایای مثال زدنی پارچه ژاکارد طرح دار

 

برخی از افراد این نگرانی را دارند که چاپ روی پارچه پس از گذشت زمان پاک نشود. اما باید بگویم که پارچه ساتن طرح دار دارای کیفیت بالایی بوده و با استفاده و شست و شوی مداوم نیز آسیبی نمی بیند. رنگ و طرح های این پارچه نیز با گذشت زمان از بین نمی روند.  

 

نگران حساسیت نباشید!

پارچه ساتن طرح دار از الیاف ضد حساسیت تولید شده است. حس لمسی نرم و لطیف این پارچه امکان دوخت لباس های نرم و راحتی را به شما می دهد. حتی این ویژگی باعث شده که بتوانید از پارچه ساتن طرح دار در دوخت انواع لباس خواب نیز استفاده کنید.

 

نگهداری و شست و شوی آسان

یکی دیگر از مزایای پارچه ساتن طرح دار، روش های نگهداری راحت این پارچه است. پارچه ساتن طرح دار را به راحتی می توانید درون ماشین لباسشویی بگذارید. همچنین با پهن کردن این پارچه به صورت صاف دیگر لازم نیست آن را اتو کنید.

 

 پارچه ساتن آمریکایی و مشخصات آن

 

یکی دیگر از انواع پارچه ساتن محبوب و ترندی، پارچه ساتن آمریکایی است. این پارچه ضخیم بوده و ایستایی آهارداری دارد. یکی از تفاوت های پارچه ساتن ساده و ساتن آمریکایی در نوع ایستایی آن ها است.

 

پارچه ساتن ساده به صورت لخت و ریزش دار روی تن می ایستد. این پارچه همچنین ضخامت کمی دارد؛ در صورتی که پارچه ساتن آمریکایی دارای ایستایی محکم و آهار دار است.

آشنایی با انواع پارچه ساتن پیش از خرید پارچه

یکی از تفاوت های بارز پارچه ساتن آمریکایی و پارچه ساتن ساده در درخشندگی ظاهری این دو پارچه می باشد. پارچه ساتن آمریکایی دارای جلوه ظاهری نیمه ماتی بوده و درخشش ملایمی دارد.

 

به دلیل این ظاهر نیمه مات و خاص و ایستایی آهاردار بسیاری از افراد پارچه ساتن آمریکایی را برای دوخت لباس های مجلسی خود انتخاب می کنند. یکی دیگر از ویژگی های پارچه ساتن آمریکایی تراکم زیاد این پارچه است.

 

ویژگی های پارچه ساتن آمریکایی در یک نگاه

 

پارچه ساتن آمریکایی دارای مقاومت بالایی است. این پارچه با ظاهر صیقلی و مات خود توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. ایستایی آهار دار یکی از مشخصه های اصلی این پارچه به شمار می آید. قیمت مناسب و خوش دوخت بودن این پارچه نیز از دیگر ویژگی های آن هستند. پارچه ساتن آمریکایی دارای زیر دستی نرم و لطیف است.

 

در هنگام دوخت با این پارچه دقت داشته باشید که ممکن است جای دوخت و سوزن روی آن باقی بماند؛ در نتیجه از سوزن استفاده نکنید. این پارچه لکه پذیر بوده و بهتر است پس از لک شدن سریعا آن را لکه گیری کنید. پارچه ساتن آمریکایی فاقد انعطاف پذیری و کشسانی است. چروک پذیری این پارچه نیز در حد متوسطی می باشد.

 

نکات مهم در نگهداری از پارچه ساتن آمریکایی

 

یکی از موارد مهم در نگهداری این پارچه رفع لکه های ایجاد شده روی آن است. از آنجایی که پارچه ساتن آمریکایی لکه پذیر است در نتیجه لک شده و لکه در سراسر آن پخش می شود.

 

اگر این پارچه دچار لکه روغنی شده باشد، سخت تر می توانید آن را پاک کنید. یکی از نکات مراقبتی ویژه در نگهداری از این پارچه این است که آن را درون یک کاور پارچه ای قرار دهید. با این کار پارچه نخ کش نشده و گرد و غبار نیز روی آن نمی نشیند.

 

 روش شست و شو

پیش از شست و شوی پارچه ساتن آمریکایی دقت کنید که پارچه باید لکه بری شده و سپس با آب شسته شود. می توانید این پارچه را به صورت دستی یا با ماشین لباسشویی بشویید. دمای مناسب آب برای شست و شوی این پارچه 30 درجه سانتی گراد است.

 

همچنین در هنگام شست و شو نیز بهتر است که پارچه را درون یک کیسه مخصوص قرار دهید تا پارچه در هنگام شست و شو آسیب نبیند. اگر قصد شست و شوی پارچه ساتن آمریکایی را دارید بهتر است که ماشین لباسشویی را در دور متوسط و شست و شوی ملایم قرار دهید.

 

 یکی از مهم ترین موارد در خصوص شست و شوی انواع پارچه ساتن از جمله ساتن آمریکایی استفاده نکردن از شوینده های حاوی سفید کننده است. زیرا این نوع شوینده ها به بافت پارچه آسیب رسانده و در نتیجه طول عمر پارچه کم می شود. دقت داشته باشید که نباید پارچه ساتن را بچلانید یا چنگ بزنید. این کار باعث آسیب رساندن به الیاف پارچه می شود.

 

قیمت پارچه ساتن آمریکایی درجه یک

قیمت پارچه ساتن آمریکایی درجه یک بر اساس کیفیت این پارچه مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است. البته دقت داشته باشید که قیمت بسیار پایین برخی از فروشگاه ها عجیب است.

 

اگر می خواهید پارچه ساتن آمریکایی با کیفیت تهیه کنید باید خرید خود را از فروشگاه پارچه فروشی معتبر انجام دهید. از فروشگاه های معتبر می توانید قیمت پارچه ساتن آمریکایی درجه یک را جویا شوید و آن را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی تهیه کنید.

 

پارچه ساتن ال ایکس

 

پارچه ساتن براق مشکی؛ انتخابی ایده آل و کاربردی برای انواع مجالس

پارچه ساتن ال ایکس یکی دیگر از انواع پارچه ساتن با ظاهر براق و حس لمسی لطیف است. از پارچه ساتن ال ایکس می توان برای آسترکشی انواع لباس های مجلسی خاص و مجلل استفاده کرد. قسمت رویی این پارچه به صورت براق بوده و قسمت داخل آن دارای ظاهری مات است.

 

پارچه ساتن ال ایکس دارای انعطاف پذیری است. این پارچه دارای تنوع رنگی چشم نواز و زیبایی است. این پارچه با کیفیت بالایی تولید شده و می تواند لایه آستری مناسب برای انواع لباس های فاخر و گران قیمت باشد.

 

ویژگی های پارچه ساتن ال ایکس

 

در ادامه ویژگی های پارچه ساتن ال ایکس را پیش رویتان می گذاریم.

 

دوامی استثنائی با پارچه ساتن ال ایکس

یکی از مزایای خرید پارچه ساتن ال ایکس مقاومت بالای این پارچه است. پارچه ساتن ال ایکس از الیاف پلی استر و ابریشم مصنوعی تولید شده و مقاومت بالایی دارد. لباس های دوخته شده با این پارچه تا سال های سال دوام و ماندگاری خواهند داشت.  

 

نوع ایستایی

پارچه ساتن ال ایکس کمی دارای ریزش است. این پارچه با ایستایی زیبای خود می تواند لباس های بسیار زیبا و خوش فرمی را برای شما خلق کند.  

 

تنوع گسترده در رنگ

 پارچه ساتن ال ایکس دارای تنوع بالایی در رنگبندی است. این پارچه در رنگ های زیبا و خاصی ارائه شده و می توند در دوخت لباس های دلخواه شما به کار رفته شود.

 

مراقبت آسان

نگهداری از پارچه ساتن ال ایکس کار سختی نیست. این پارچه لکه پذیر نیست و خیلی کم کثیف می شود. پارچه ساتن ال ایکس را می توانید با اطمینان خاطر در ماشین لباسشویی قرار دهید. همچنین این پارچه دارای اتو کشی راحتی است.  

 

پارچه ساتن براق مشکی؛ انتخابی ایده آل و کاربردی برای انواع مجالس

 

لباس مجلسی مشکی و انواع لباس های شب مشکی از محبوب ترین لباس های مجلسی هستند که هرگز از مد نمی افتند. پارچه ساتن براق مشکی نیز یکی از پارچه های ایده آل است که می تواند در دوخت انواع لباس های خاص بلند و کوتاه مجلسی به کار برده شود. از پارچه ساتن براق مشکی می توانید برای دوخت انواع لباس های بلند چین دار استفاده کنید.

 

 همچنین اگر قصد دوخت یک کت و شلوار ساتن را دارید نیز پارچه ساتن براق مشکی حرف اول را می زند. در دوخت لباس می توانید پارچه ساتن براق مشکی را با سایر پارچه ها ترکیب کنید یا از این پارچه به تنهایی در دوخت لباس استفاده کنید.

 

 سخن آخر

 

پارچه ساتن یکی از محبوب ترین پارچه ها از زمان های گذشته است. در زمان های گذشته فقط پارچه ساتن ساده با جلوه براق و ایستایی ریزش دار وجود داشت. اما با گذشت زمان و پیشرفت های دنیای مد و فشن انواع پارچه ساتن تولید و عرضه شدند.

 

پارچه ساتن آمریکایی یکی از انواع پارچه ساتن آمریکایی با جلوه نیمه مات و درخششی ملیح است. این پارچه متراکم بوده و ضخامت بالایی دارد. پارچه ساتن آمریکایی روی تن به صورت آهار دار می ایستد.

 

با این پارچه می توانید انواع لباس های آهاردار مجلسی را بدوزید. یکی دیگر از انواع پارچه ساتن، پارچه ساتن ال ایکس است. این پارچه تنوع بالایی در طرح و رنگ دارد. ماندگاری بالا یکی دیگر از خصوصیات این پارچه است.

 

یکی از کاربردهای ویژه ال ایکس در دوخت آستری برای لباس است.اگر قصد خرید پارچه ساتن آمریکایی را دارید باید ابتدا قیمت این پارچه را در نظر بگیرید. قیمت پارچه ساتن آمریکایی بر اساس کیفیت آن معقولانه در نظر گرفته شده است.