پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

معرفی بهترین ماسک های صورت فصل بهار (مناسب برای هر نوع پوستی)

معرفی بهترین ماسک های صورت فصل بهار (مناسب برای هر نوع پوستی)

معرفی بهترین ماسک های صورت فصل بهار 

در فصل بهار که وقت زیبایی است ما قصد داریم بشما ماسک هاي صورت را معرفی کنیم تا هرچه زیباتر و جذابتر شوید و پوست صورتتان نرم و لطیف و درخشان شود. ماسک صورت یکی از چیزهایی است که می توانید به اسانی در منزل تان درست کنید. در ادامه با چند نوع ماسک طبیعی و خانگی آشنا خواهید شد که همگی تشکیل شده از میوه‌هاي بهاری هستند ودر نتیجه برای استفاده دراین فصل بسیار مناسب هستند.

 

هوای فصل زمستان با پوست ما مهربان نیست. با ‌بر خورد برف و تگرگ به پوست حساس گونه‌ها و پیشانی پوست دچار ساییدگی‌هاي سطحی و حتی گاهی شدید میشود. حتی سیستم‌هاي گرمایشی داخل منزل هم موجب خشک، پوسته‌پوسته شدن و ایجاد خارش در پوست ما خواهد شد.

معرفی بهترین ماسک های صورت فصل بهار (مناسب برای هر نوع پوستی)

اما خوشبختانه با شروع فصل بهار و گرم‌تر شدن هوا می توانیم تنها با ایجاد کمی تغییر در روش‌هاي مراقبت از پوست خود شرایط بسیار مطلوب‌تری برای پوست‌ صورت‌مان ایجاد کنیم. بهمین منظور در ادامه با چند نوع ماسک طبیعی و خانگی آشنا خواهید شد که همگی تشکیل شده از میوه‌هاي بهاری هستند ودر نتیجه برای استفاده دراین فصل بسیار مناسب هستند.

 

ماسک صورت آووکادو و عسل برای پوست‌هاي خشک

این یک ماسک عالی برای پوست‌هاي خشک است. بطور کلی آوو‌کادو و روغن نارگیل ۲ مرطوب‌کننده عالی و طبیعی برای پوست‌هاي خشک محسوب می شوند. علاوه بر این عسل خاصیت ترمیم‌کنندگی بسیاری موثری برای پوست ما دارد.

 

مواد لازم

آووکادو کاملا رسیده : نصف ۱ شماره

عسل : ۲ قاشق غذا‌خوری

روغن نارگیل : نصف قاشق چای‌خوری

 

طرز تهیه

با کمک یک قاشق غذا‌خوری، گوشت داخل آووکادو را خارج کنید. سپس با استفاده از یک چنگال آنرا کاملا له، نرم و خامه‌اي شکل کنید. در ادامه سایر مواد رابه آن اضافه کنید و بعد از این که خوب هم زدید آنرا روی صورت خود بمالید. دقت داشته باشید ماسک با ناحیه اطراف چشم‌تان برخورد نداشته باشد. بگذارید ماسک برای مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان بماند. بعد از سپری شدن مدت زمان لازم آن رابا ۱ دستمال نرم از روی صورت‌تان پاک کنید و پوست خودرا با آب‌ولرم آبکشی کنید.

 

ماسک صورت قهوه موکا، ضد پُف و زهر‌زدای پوست

کافئین موجود در قهوه آسیاب شده این نوشیدنی خوش‌طعم باعث کاهش تورم و پف صورت خواهد شد. هم‌زمان آنتی‌اکسیدان موجود در کاکائو باعث پیش‌گیری و کاهش اثرات پیری در بدن و پوست ما خواهد شد.

 

مواد لازم

قهوه تازه آسیاب شده

پودر کاکائو خالص

عسل : ۱ قاشق ‌غذاخوری

ماست یا خامه ترش : ۳ قاشق ‌غذا‌خوری

 

طرز تهیه

تمامی مواد رابا هم مخلوط کنید و کم‌کم روی پوست خود بمالید و بگذارید برای مدت زمان ۱۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند. توجه داشته باشید هنگام شستشو، صورت خود رابه آرامی ماساژ دهید تا مقداری لایه‌برداری پوست هم انجام شود.

 

ماسک صورت توت‌ فرنگی و لیمو برای شفاف سازی پوست‌هاي چرب

این ماسک مانند یک اسموتی خوش‌طعم و مزه برای پوست‌تان عمل میکند. توت‌فرنگی حاوی اسید سالیسیلیک است که برای رفع آکنه‌هاي پوستی کمک قابل توجهی خواهد بود.

 

مواد لازم

توت‌ف رنگی له شده : یک‌ چهارم فنجان

آب لیمو : ۲ قاشق غذا‌خوری

ماست : ۱ قاشق غذا‌خوری

عسل : ۱ قاشق غذا‌خوری

 

طرز تهیه

تمامی مواد رابا هم ترکیب کنید « توجه داشته باشید برای ترکیب این مواد نباید از مخلوط‌کن استفاده کنید» ترکیبات درون این ماسک باید قابل جداسازی باشند و آبکی نباشند. ماسک را برای مدت زمان ۸ تا ۱۰ دقیقه روی صورت خود بگذارید و بعد آن رابا حوله نرم و تمیز پاک کنید و با آب سرد آبکشی کنید و مجددا پوست‌تان را خشک کنید.

 

ماسک شیر معجزه گر برای پوست صورت
– ماسک سیب و شیر خاصیت لایه‌برداری روی پوست دارد و باعث شفافیت پوست میشود. یک شماره سیب را رنده و با یک لیوان شیر مخلوط کنید و به مدت ۲۰دقیقه روی پوست قرار دهید.

 

– برای این که پوست شما نرم شود یک تکه پارچه یا پنبه را در شیر خوب خیس کنید و آنرا روی صورت خود بکشید و بگذارید به مدت نیم ساعت روی پوست‌تان بماند، سپس صورت خودرا با آب بشویید.

 

– برای نرمی پوست، یک قاشق چای‌خوری نمک را در دو قاشق سوپ‌خوری شیر بریزید و هنگام خواب به‌ صورت خود بمالید و صبح روزبعد آنرا بشویید.

 

– برای جوانسازی و شاداب شدن پوست میتوانید از ماسک شیر و آرد برنج یا ماسک نشاسته و شیر استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری آرد برنج رابا نصف لیوان شیر مخلوط کنید و هنگام خواب روی پوست تمیز خود بگذارید، درکنار آن، یک لیوان شیر نیز میل کنید. پس از جذب کامل ماسک و خشک شدن آن روی پوست، صورت رابا آب سرد بشویید.

 

– برای شفافیت پوست یک قاشق سوپ‌خوری شیر رابا یک قاشق چای‌خوری هویج، یک قاشق چای‌خوری آب پرتقال و یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید. آنرا روی صورت خود بمالید و بگذارید به مدت ۱۵دقیقه روی پوست بماند، سپس آن رابه‌خوبی بشویید.

 

– یک قاشق چای‌خوری آب لیموشیرین و تخم کدو رابه اندازه یک قاشق چای‌خوری بکوبید و آن رابا نصف قاشق چای‌خوری خامه مخلوط و چند قطره گلاب به آن اضافه کنید. ماسک را روی صورت خود بمالید و بگذارید ۲۰دقیقه بماند. این ماسک اثر فوق‌العاده‌اي برای نرمی و صافی پوست شما دارد.