پارس ناز پورتال

معرفی خوشبوترین گل های دنیا + تصویر

معرفی خوشبوترین گل های دنیا + تصویر

زیبایی بصری یک گل می‌تواند برای جلب توجه کافی باشد اما بوی منحصربفرد و جذاب گل‌ها نیز می‌تواند ما را اغوا کند. از بین حواس پنجگانه، حس بویایی یکی از قوی‌ترین و مستقیم‌ترین حس‌های مرتبط با خاطرات ماست و رایحه‌های آشنا می‌توانند بلافاصله خاطرات را با احساسات دقیق مرتبط با آنها تداعی کنند.

 

گل‌های معطر و گیاهان آپارتمانی هدیه‌هایی عالی برای مناسبت‌های مختلف هستند و پیشنهاد می‌کنیم برای خرید آنلاین انواع گل و گیاه به گل باما سر بزنید.

 

خوشبوترین گل های دنیا

گل‌ها هم زیبایی منحصربفردی دارند و هم عطری دل‌انگیز و به همین خاطر می‌توانند هدیه‌هایی فوق‌العاده برای مناسبت‌های مختلف باشند. رایحه‌ی گل‌ها هر فردی را به خود جذب می‌کند و البته می‌تواند احساسات نابی را در ما زنده کند. حتی رایحه‌هایی که تا حالا با آنها برخورد نکرده‌ایم، می‌توانند به سرعت بر احساسات ما تاثیر بگذارند.

 

این پدیده چیزی است که صنعت عطر را به حرکت درمی‌آورد؛ به ویژه عطرهای طبیعی. استفاده از گل‌های طبیعی و معطر بر خرید و قیمت تاج گل هم تاثیر می‌گذارد. با این حال یک تاج گل لاکچری و جذاب خواهید داشت. اگر عاشق گل‌های معطر هستید و می‌خواهید با خوشبوترین گل های دنیا آشنا شوید با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

خوشبوترین گل های دنیا

خوشبوترین گل های دنیا: 1. گل رز

گل‌های رز که برای مناسبت‌های عاشقانه اولین انتخاب است، با گلبرگ‌های زیبا، ساقه‌های بلند و عطر دل‌انگیز یکی از خوشبوترین گل های دنیا شناخته می‌شود. محبوب‌ترین گل‌های رز شامل رز قرمز، صورتی و سفید است اما به طور طبیعی این گل در رنگ‌های دیگری مانند مرجانی، زرد و بنفش هم رشد می‌کند.

 

برای خرید و قیمت گل خواستگاری با رز از گل باما بازدید کنید.رایحه گل رز بسته به نوع و فصل متفاوت است. بنابراین برای تشخیص بو می‌توانید به آنها نزدیک شوید. اغلب گل‌های رز رایحه گرم و معطر یا سبکی دارند.

خوشبوترین گل های دنیا: 2. گل یاس

خوشبوترین گل های دنیا: 2. گل یاس

صدها گونه‌ی مختلف یاس در دنیا وجود دارد اما شناخته‌شده ترین آنها گیاه یاس معمول است. این گیاه در باغچه‌ها کاشته می‌شود و گل‌های سفید و ستاره‌ای شکل دارد. رایحه‌ی یاس به ویژه در خنکی هوا محیط اطراف خود را پر می‌کند و این عطر شیرین و میوه‌ای رهگذران را جذب می‌کند.

 

این گیاه می‌تواند تا 5 متر رشد داشته باشد و بین روزهای اخر تابستان و اوایل پاییز شکوفا می‌شود. شرایط آفتاب کامل برای شکوفا شدن خوشه‌های یاس و پخش شدن عطر آنها نیاز است.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 3. اسطوخودوس یا لاوندر

 

اسطوخودوس زیبا به راحتی از رنگ آن قابل تشخیص است و با گل‌های بنفش خودنمایی می‌کند. این گیاه برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد و گیاهی با نیازهای نگهداری کم است. همانطور که ساقه‌ی گیاه چوبی‌تر می‌شود، باید هرس شود. اسطوخودوس یا لاوندر رایحه‌ای دلپذیر و آرام‌بخش دارد. البته برخی از گونه‌های لاوندر عطر قوی‌تر و نافذتری دارند.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 4. گل لیلیوم

گل لیلیوم نسبتا رشد سریعی دارد و به خاطر ظاهر خاص و عطر قوی خود شناخته می‌شود. گل‌های لیلیوم سرشار از رنگ‌های زرشکی، صورتی و سفید هستند و لبه‌های گلبرگ‌ها مانند توری سفید است و مرکز گلبرگ با رنگ سرخابی پررنگ می‌شود.

 

گل لیلیوم رایحه‌ای شیرین و تند دارد که ممکن است برای برخی بسیار قوی به نظر برسد و حتی وقتی دسته گل لیلیوم را به اتاق دیگری منتقل کنید، عطر آن در اتاق باقی می‌ماند.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 5. گل پامچال معمولی

 

با بیش از 400 گونه گل پامچال، تنوع زیادی برای انتخاب وجود دارد. این گونه‌ها معمولا در محیط‌های مختلف رشد می‌کنند و شکوفا می‌شوند. عطر گل پامچال مانند بوی بهار، ترکیبی از شیرینی و تندی است. اگر از رایحه‌ی مرکبات لذت می‌برید، گل پامچال یک گیاه عالی برای کاشتن در حیاط خانه یا باغ است.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 6. پیچ امین‌الدوله

 

تقریبا 180 گونه از گیاه پیچ امین‌الدوله در دنیا یافت می‌شود. این گل‌ها جذاب و زیبا هستند که آنها را انتخابی محبوب برای باغ‌ها ساخته است. پیچ امین‌الدوله به صورت درختچه رشد می‌کند و یا می‌توانید آن را مانند درخت انگور به صورت بالارونده حمایت کنید.

 

درختچه‌ها دارای گل‌هایی هستند که به رنگ سفید شکوفا می‌شوند و سپس به رنگ زرد تغییر می‌کنند. آنها به شکل ترومپت هستند و ممکن است کمی مایل به صورتی هم باشند. پیچ امین‌الدوله بویی شبیه به گل یاس دارد و از هر فاصله‌ای می‌توانید بوی لطیف آن را احساس کنید.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 7. گاردنیا

گاردنیا در اکثر موارد سفید است و در مرکز گل به سمت رنگ زرد تغییر می‌کند. با افزایش سن نیز رنگ آن به کرم و زرد تغییر می‌کند. این گل‌ها با گلبرگ‌های خاص و زیبایی که دارند، بسیار محبوب هستند. ظاهر گاردنیا شبیه به گل رز است؛ گلبرگ‌های بیرونی به زیبایی باز می‌شود و لایه‌های گلبرگ زیادی را در داخل به نمایش می‌گذارد.

 

البته برخی از گونه‌های گاردنیا این ظاهر پیچیده را ندارند و در عوض دارای لایه‌های تک گلبرگ هستند. رایحه گاردنیا کرمی و تقریبا شبیه عطر نارگیل است. این گل یکی از خوشبوترین گل های دنیا است و می‌تواند عطر فضا را به زیبایی تغییر دهد.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 8. ماگنولیا

ماگنولیا گلی بسیار زیبا است؛ بوته‌ی آن معمولا بسیار بزرگ است و رشد زیادی دارد. رنگ‌های رایج گل ماگنولیا عبارت است از صورتی، سفید، قرمز، بنفش و زرد. این گل از نظر ظاهری شبیه به گل لاله و کاسه‌ای شکل است اما می‌تواند به شکل ستاره نیز باشد.

 

ماگنولیا بسیار خیره‌کننده و زیباست و البته به خاطر رایحه‌ی سبکی که دارد، یکی از خوشبوترین گل های دنیا هم محسوب می‌شود. رایحه گل ماگنولیا سبک و شبیه عطر مرکبات است.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 9. فریزیا

فریزیا یک گل زنگوله‌ای شکل است که پشت سر هم در امتداد یک ساقه شکوفا می‌شود. شکوفه فریزیا در رنگ‌های سفید، زرد طلایی، قرمز، نارنجی، صورتی، ارغوانی و همینطور رنگارنگ رشد می‌کند که احتمالا وسیع‌ترین طیف رنگی از بهترین گل‌های جهان را دارد. این گل بعلاوه عطر و بویی منحصربفرد دارد که آن را یکی از خوشبوترین گل های دنیا می‌سازد.

 

خوشبوترین گل های دنیا: 10. سنبل

یکی دیگر از خوشبوترین گل های دنیا گل سنبل است که رایحه تند و قوی دارد و عطر و بوی بهار را با خود به همراه می‌آورد. انواع سنبل با رایحه انرژی‌زا و رنگ‌های منحصربفرد، به همراه بهار شوفا می‌شوند و در برخی موارد، مهمان سفره‌های هفت سین خانواده‌ها نیز هستند.