پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده 

بعضی از مواد مخدر جدید واقعا تاثیرات مخربی روی بدن افراد معتاد دارند به گونه اي که آنها رابه سرعت رو به مرگ پیش میبرند. مواد مخدر! بی شک این دو کلمه را بارها و بارها شنیده اید و نتایج همدم با آنها را از نزدیک دیده اید.

 

از همان زمان کودکی به ما گفته می‌شود که مواد مخدر بسیار نفرت انگیز و شیطانی بوده و اگر حتی برای یکبار مصرف انها را تجربه کنید معتاد شده ودر چشم به هم زدنی زندگی‌تان را ویران خواهید کرد.

 

مواد مخدر بسیاری در جامعه وجود دارند که هر یک تاثیر متفاوتی دارند. بعضی بسیار خطرناک بوده، بعضی نیز تاثیرات عجیب غریبی داشته و بعضی دیگر واقعاً مشمئز کننده هستند. مواد مخدری که در ادامه این مطلب معرفی شده اند تاثیرات و خصوصیت هاي نفرت انگیز و باورنکردنی دارند.

 

1-کروکودیل

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشندهاین ماده مخدر برای نخستین بار درسال 1932 در روسیه ودر آزمایشگاهی از تغییر در ترکیبات مورفین ساخته شد. این ماده ابتدا به صورت کاملاً تجاری و قانونی ساخته شده ولی خیلی زود به علت تاثیرات اعتیادآوری شدیدی که داشت ساخت آن متوقف گردید. کروکودیل بار دیگر درسال 2002 بعنوان یک ماده سرخوش کننده

 

در سیبری ساخته شده و خیلی زود در سراسر روسیه گسترش یافت. این ماده مخدر بسیار قوی و ارزان بودو هزینه ي تولیدی بسیار کمتر از هرویین داشت. سازنده می توانست این ماده مخدر را براحتی در آشپزخانه اش با ترکیب کردن کدئین و گازوییل، نفت، تینر رنگ یا الکل بسازد. ازآن جاییکه ساخت این ماده مخدر تنها 30 دقیقه طول می‌کشد، یک معتاد به کروکودیل کاری بجز تهیه ترکیبات و ترکیب کردن آنها برای ساخت این ماده مخدر نداشت.

 

این ماده مخدر اسمش را از اثرات جانبی مخربش گرفته است زیرا مصرف آن باعث میشود که پوست قهوه اي شده و برجستگی هاي زخم دار فلس مانندی که شباهت زیادی به پوست کروکودیل دارد روی سطح ان شکل بگیرد. غالباً اوقات وقتی که فرد نتواند رگ رابه خوبی پیدا کند، پوست منطقه تزریق خیلی زود شروع به تخریب شدن و گندیدن خواهد نمود و چیزی جز استخوان باقی نخواهد ماند. در کمال تاسف ترک کردن

 

این ماده مخدر نیز بسیار سخت تر و مشقت بارتر از هرویین است. در حالیکه ترک کردن هروئین 10 روز زمان میبرد، ترک کردن کروکودیل دردی غیر قابل تحمل رابه مدت یک ماه به فرد تحمیل خواهد کرد. به علت اعتیادآوری بالا و اثرات جانبی باورنکردنی، طول عمر فرد معتاد به کروکودیل یک یا نهایتاً دو سال خواهد بود.

 

2- فلاکا

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

نام فلاکا که ماده مخدری بسیار ناب است با جنایات فجیعی مترادف شده است؛ برای مثال فردی که به این ماده معتاد بود سعی کرد صورت شخص دیگری رابا دندان کنده و بخورد. واقعاً چه ماده شیمایی خطرناکی میتواند انسان رابه چنین میزانی از خشونت و مبدل شدن به یک حیوان انسان خوار مبدل نماید؟

 

فلاکا عمدتاً در چین ساخت شده و هر دُز آن 5 دلار قیمت خواهد داشت. ترکیب اصلی آن ابتدا در دهه 1960 ساخته شد و شیوع آن در ایالات متحده از سال 2013 شروع گردید. این ماده مخدر درسال 2014 دراین کشور شناسایی شده و خرید و فروش آن ممنوع گردید.

 

درسال 2015 ویدیویی از رفتارهای باورنکردنی یکی از افراد معتاد به این ماده مخدر در رسانه هاي اجتماعی منتشر گردید که باعث جلب شدن دقت همگانی به آن گردید. علاوه بر این یک دانشجوی آمریکایی به نام آستین هاروف تحت تاثیر این ماده مخدر زوجی رابه قتل رسانده و قسمتی از صورت مرد کشته شده رابا دندان هایش کند. این ماده مخدر دریک بسته پلاستیکی ارائه شده و بوی بسیار بدی دارد.

 

فلاکا را میتواند از طریق بالا کشیدن، خوردن یا تزریق کردن و یا حتی دود کردن نیز مصرف کرد.اثرات جانبی مصرف فلاکا بسیار شبیه کوکایین بوده اما تاثیر آن ده برابر آن بوده و عکس العمل هاي تهاجمی و خشنی مثل رفتارهای یک حیوان وحشی را در فرد ایجاد خواهد کرد. مصرف فلاکا فرد را بسیار هوشیار و پارانویایی خواهد کرد و با مصرف آن

 

احتمال حمله کردن و خشم و خشونت باورنکردنی و بیش از حد بالا خواهد رفت. همینطور فلاکا فرد را دچار توهم همراه با قدرتی حيرت انگيز میکند که فرد رابه خشونت وا می دارد. علاوه بر این، فلاکا دمای بدن، فشار خون و تپش قلب رابه شدت بالا برده به نحوی که ممکن است حمله قلبی رخ داده و حتی شخص با مرگ مواجه شود.

 

3- نمک حمام

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

نمک حمام نوعی کریستال نیست که در وان ریخته و باعث آرامشتان هنگام لم دادن در وان شود. در واقع این ماده مخدر درست برعکس این موضوع را برای شما رقم خواهد زد البته به غیر از خود حمام کردن. نمک حمام که همان کاتونین شیمایی است برای نخستین بار در دهه ي 1920 ساخته شده

 

و کسی ازآن خبر نداشت تا این‌که شیمیدانان زیرزمینی ترکیبات آنرا پیدا کرده ودر سال 2009 بار دیگر آنرا ساختند. این ماده مخدر از بوته اي به نام «خات» «khat» که در شبه جزیره عربستان و شرق آفریقا میروید گرفته میشود.این گیاه طبق معمولً توسط مردم محلی جویده شده و تنها اثرات بسیار ملایمی دارد.

 

اما نمک حمام محرکی بسیار قوی است و هر فرد بعد از یکبار مصرف تا چند روز حرکات روان پریشی از خود بروز داده و آرام و قرار ندارد. موارد تعداد زیادی از قتل، تجاوز و دیگر رفتارهای مجرمانه در بین افرادی که این ماده را مصرف کرده اند گزارش شده است.

 

این ماده مخدر طبق معمولً ساختاری کریستالی داشته و به صورت خوردنی، بالا کشیدن از طریق بینی و دود کردن مصرف خواهد شد. مصرف این ماده مخدر غالباً باعث بالا رفتن فشار خون و تپش قلب میشود و میتواند مرگ در اثر ایست قلبی یا از کار افتادن اندامی ازبدن و یا خودکشی را در پی داشته باشد.

 

4- کریستال متامفتامین

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

کریستال متامفتامین ماده مخدر بسیار شناخته شده و پر مصرفی است و کسانی که سریال تلویزیونی «بریکینگ بد» «Breaking Bad» را تماشا کرده اند به خوبی با آن آشنایی دارند. ساخت این ماده مخدر برای نخستین بار به سال 1919 باز می‌گردد که در ژاپن ساخته شد.

 

در آن سال محققان دریافتند که متامفتامین در آب قابل حل بوده و می‌توان آنرا تزریق نمود و بدین ترتیب در جنگ جهانی دوم توسط سربازهای هردو طرف نبرد مورد استفاده قرار گرفت. درسال 1950، خرید و فروش متامفتامین در ایالات متحده قانونی بودو برای درمان افسردگی در همه ی جا به فروش می‌رسید.

 

دسترسی به این ماده مخدر بسیار ساده بوده و مصرف این ماده مخدر همان‌ گونه ادامه داشت تا این‌که درسال 1970 ساخت و خرید و فروش آن ممنوع گردید. متامفتامین کاملاً کریستالی بوده و ساختاری بسیار شفاف دارد. مصرف این ماده مخدر باعث بالا رفتن تپش قلب، بروز رفتارهای غیرعادی و خشونت آمیز، توهم، وحشت کردن و جنون می‌شود. مصرف طولانی مدت این ماده باعث تخریب رگ هاي خونی مغز و قلب و از کار افتادن بعضی از ارگان هاي داخلی خواهد شد.

 

5- نفس شیطان

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

نفس شیطان که با نام هاي «بوروندانگا» و «اسکوپولامین» نیز شناخته می‌شود یکی از جالب ترین مواد مخدر این فهرست است زیرا در واقع توسط معتادان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در واقع این ماده مخدر توسط قاتلین و جنایتکاران روی قربانیانشان اعمال می‌شود. درست مثل این‌که مقداری ماده سرخوش کننده درون نوشیدنی شخصی ریخته شود، نفس شیطان نیز قربانی را هیپنوتیزم خواهد کرد.

 

ماده اسکوپولامین از درختی به نام «بوراچرو» «borrachero» گرفته می‌شود که طبق معمولً در کلمبیا میروید. این ماده مخدر به صورت پودر بوده و از دانه هاي خرد شده این گیاه بدست می‌آید. این ماده عمدتاً در کلمبیا روی توریست ها و شهروندان مورد استفاده قرار میگیرد تا آنها را دزدیده، به دام انداخته و یا حتی آنها را راحتتر به قتل برسانند. این ماده را میتوان بعنوان داروئی برای رفع دریازدگی نیز از هر مغازه اي دراین کشور تهیه کرد.

 

غالباً قربانیان نوشیدنی حاوی این ماده مخدر را ناخواسته سر می‌کشند. اما دیده شده که با پاشیدن به صورت یا حتی خیساندن یک کارت اعتباری در آن نیز مورد استفاده قرار گرفته است. مضمون وحشتناک در مورد نفس شیطان این است که تا 24 ساعت فرد را هیپنوتیزم کرده و فرد به هر سوالی جواب داده

 

و هر کاری که طرف مقابل از او بخواهد انجام خواهد داد. دراین حین هیچ نشانه اي از این‌که فرد تحت تاثیر مواد مخدر است در او دیده نمی‌شود و پس از خارج شدن از حالت هیپنوتیزم، قربانی هیچ خاطره اي از رويدادها افتاده دراین مدت ندارد.

 

6- برومو دراگون فلای

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

علاوه بر نام جالبش، برومو دراگون فلای یک ماده توهم زای شگفت انگیز است که اثرات آن بسیار بیشتر از انچه که فکر کنید باقی خواهند ماند. برومو دراگون فلای یک ماده مخدر توهم زاست که باعث می‌شود مصرف کننده تا بیش از 3 روز در توهم کامل فرو رود. این ماده مخدر برای نخستین بار درسال 1998 توسط فردی به نام متیو پارکر ساخته شد. نام آن از ساختار مولکولی آن که شباهت باورنکردنی به سنجاقک «دراگون فلای به معنای سنجاقک است».

 

مقدار مصرف این ماده مخدر یک میلی گرم در هر بار مصرف است و مصرف بیش از این مقدار در هر بار خطرنک بوده و می‌تواند مرگبار باشد. برومو دراگون فلای بسیار قوی بوده و اثرات آن طبق معمولً تا چند روز دوام خواهند داشت. مدتی طول می‌کشد تا این ماده مخدر تاثیر خودرا نشان دهد

 

و نشئگی حاصل ازآن از فردی به فرد دیگر متمایز خواهد بود. بعضی افراد با مصرف آن صداهایی شنیده، رنگ هایي دیده و احساساتی را تجربه میکنند که بسیار واضح بوده و واقعی می نمایند اما نه به اندازه اي که در دیگر مواد مخدر دیده می‌شود. بعضی نیز بعد از مصرف دچار تهوع و اوضاع ناخوشایندی خواهند شد.

 

7- لین

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

لین «Lean» یا «نوشیدنی ارغوانی» یک ماده مخدر ساختگی و شیرین است که ترکیب پایه آن شربت ضد سرفه دارد. لین در بین خوانندگان موسیقی هیپ هاپ و بازیکنان فوتبال مصرف به شهرت رسید. این ماده مخدر ترکیبی از شربت ضد سرفه، لیموناد و نوعی تافی است. حتی یک خواننده هیپ هاپ به نام لیل وین نیز ترانه اي در مورد شیرینی و جذابیت این ماده مخدر سروده است. بعضی از نمونه هاي این ماده مخدر حاوی کدئین بوده که ماده اي افیونی بوده و از خانواده هروئین است.

 

مصرف این شربت سرفه بعنوان ماده مخدر بسیار خطرناک است. تاثیرات آن از حرف زدن نامفهوم تا پلک هاي سنگین و خواب آلود تا کاهش تپش قلب و عفونت سیستم اداری متغیر است. مرگ در اثر مصرف این ماده مخدر بسیار متعارف است زیرا مصرف بی رویه و بیش از حد آن به سهولت رخ می‌دهد. ترکیب کردن این ماده با الکل بسیار کشنده است.

 

8- وونگا

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

یکی از خطرناک ترین و ویرانگرترین مواد مخدر آفریقای جنوبی وونگا نام دارد که ترکیبی از چند ماده سمی و خطرناک است. وونگا طبق معمولً در محله هاي پرجمعیت دوربان یا دیگر شهر های فقیر آفریقای جنوبی به صورت گسترده مورد مصرف قرار می‌گیرد و مصرف آن درسال 2010 رشد چشمگیری پیدا کرد.

 

گرچه اطلاعات زیادی در مورد نحوه ساخت این ماده مخدر برای نخستین بار در دست نیست اما می‌توان آنرا از ترکیب متفاوتی از زهر موش، هروئین، پودر لباسشوی، داروهای ضد ویروس، پودر شیر، شوینده استخر و نوشابه ساخت کرد. افراد بسیاری در مدارس و خیابان هاي دوربان به این ماده مخدر اعتیاد دارند و ترک کردن آن نیز نوعی شکنجه طاقت فرساست. وونگا پودری سفید بوده و طبق معمولً در تکه اي کاغذ پیچیده شده و دود می‌شود.

 

بعد از وارد شدن دود ناشی از سوختن این پودر به درون ریه ها، فرد احساس رضایت و آرامش خواهد کرد و بدن خیلی سریع گرم خواهد شد.این شرایط بین دو تا چهار ساعت دوام خواهد داشت و تا چند ساعت بعد ازآن نیز یک نوع نئشگی با شدت کمتر از قبل حس خواهد شد. بعد ازآن تاثیرات دردآور این ماده که حاوی دل درد غیر قابل تحمل،

 

درد در نواحی مختلف بدن، اضطراب، افسردگی و استفراغ شدید است خودرا نشان خواهند داد. وونگا حتی افرادی که ازآن مصرف نمی‌کنند را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد زیرا بخشی از ترکیبات این ماده مخدر نوعی داروی ضد بیماری ایدز است که با اینکار بخشی از افراد مبتلا به ایدز از دریافت این داروی ضروری و حیاتی محروم خواهند شد.

 

9- دی ام تی

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

گرچه دی ام تی «DMT » نسبت به دیگر مواد مخدر حاضر دراین فهرست کم خطرتر خواهد بود اما در هنگام مصرف آن باید بسیار محتاط بود زیرا توهم زاترین ماده مخدر در تمام جهان شناخته میشود. دی ام تی یا ان ان دی متیل تریپتامین ترکیبی طبیعی است اما برای نخستین بار درسال 1920 توسط یک شیمیدان بریتانیایی به نام ریچارد مانسک

 

به صورت مصنوعی ساخته شد. تاثیرات این ماده مخدر تا سال 1956 کاملاً شناسایی نشده بود تا این‌که یک شیمیدان مجارستانی به نا استفن ژارا، دی ام تی را از عصاره گیاه حساسه «mimosa » استخراج کرده و به بدن خود تزریق کرد.اثر ال اس دی 8 تا 12 ساعت طول خواهد کشید اما اثرات دی ام تی تنها 5 تا 15 دقیقه دوام خواهد داشت.

 

گرچه تاثیر این ماده مخدر بسیار کوتاه مدت است اما این تاثیر کوتاه مدت، قدرت قابل دقت آنرا تحت الشعاع قرار نمیدهد و نئشگی آن طوری است که شخص فکر میکند برای ساعت ها، روزها، ماه ها و یا حتی سال‌ها ادامه داشته است. در خالص ترین شکل، دی ام تی به شکل کریستال بوده

 

و طبق معمولً به شکل دود کردن مصرف میشود. شیوه ي دود کردن دی ام تی بسیار سخت است و اگر به درستی دود نشود تاثیر زیادی نخواهد داشت. بعد از استنشاق دود و نگه داشتن آن در ریه برای بیشترین زمانی که میتوانید، رفته رفته صدایی شبیه زمزمه را خواهید شنید.

 

این صدا با لرزش هایي شدید همراه شده و قبل ازآن که متوجه شوید از هوش خواهید رفت. سپس وارد تونلی از رنگ ها و اشیاء هندسی خواهید شد که پایانی ندارد. اگر این دارو به درستی مصرف شود، شخص از این تونل خارج شده و وارد دنیایی از عکسهای باورنکردنی، رنگ هایي غیراقبل وصف و تجارب شگفت انگيز اي خواهد شد.

 

دراین دنیاست که مصرف کنندگان ادعا میکنند با خدا یا ماهیت هایي شبیه خداوند صحبت می‌کنند. مضمون جالب در مورد این ماده مخدر این است که همه ی کسانی که آنرا مصرف کرده اند تجارب کاملاً مشابهی داشته اند و ادعا میکنند که وارد بُعدی دیگر از جهان شده اند.

 

10- سلوی

معرفی مخوف ترین مواد مخدر جدید و کشنده

گرچه گیاه سلوی یا مریم گلی از خانواده ي نعنا، رزماری و آویشن است اما نباید آن رابا این گیاهان یکسان بدانید زیرا سلوی به شدت توهم زا است. سلوی یک داروی گیاهی به شدت روان گردان است که برگ هاي اون به صورت خام جویده می‌شود اما متداول ترین روش مصرف آن دود کردن برگ هاي خشک به صورت سیگاری است.

 

وقتی که برگ خشک این گیاه دود می‌شود، اثرات قوی آن خیلی زود خودرا نشان خواهند داد. تاثیر این ماده مخدر تنها 5 تا 10 دقیقه دوام داشته اما با شدت کمتری نیز می‌توان تاثیر آنرا در ادامه نیز حس کرد. در کمال ناباوری سازمان اف دی اَي هنوز مصرف این ماده را ممنوع نکرده است و تنها در فهرست داروهای نگران کننده قرار دارد. البته توهم زا بودن تنها تاثیر این ماده نیست و مصرف کننده پس از دود کردن سلوی احساس سبکی و سفر در زمان و مکان را خواهد داشت.

 

همینطور حس هایي مثل چرخیدن و دردی ضعیف نیز در بدن مصرف کننده به وجود خواهد آمد. تاثیرات فیزیکی مصرف این ماده مخدر حاوی گیجی، تهوع و عدم تعادل خواهد بود. برخلاف بسیاری دیگر از مواد مخدر، مصرف این ماده نشئگی و سرخوشی چندانی ندارد و فرد تنها کمی احساس خوب و بیشتر ترس را تجربه خواهد کرد. بهمین علت نخستین بار استفاده از این ماده مخدر طبق معمولً به منزله آخرینبار خواهد بود.