پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

معرفی مواد خوراکی برای داشتن شکم شش تکه

معرفی مواد خوراکی برای داشتن شکم شش تکه

معرفی مواد خوراکی برای داشتن شکم شش تکه 

داشتن شکم شش تکه برای آقایان بیشتر بـه نوع تغذیه و خوراکی مربوط اسـت تا ورزش و تمرین کردن. خوراکی هاي زیادی هستند کـه پروتئین زیاد و چربی کمی دارند و میتوانند برای ایجاد شکم شش تکه مفید باشند. حتماً شـما نیز بطور منظم بـه باشگاه می روید، تمرینات دراز و نشست فراوانی انجام میدهید و بیشتر اوقات خودرا بر روی تردمیل می‌گذرانید

 

اما شکم شش تکه اي ندارید. بیشتر افراد بر این باورند کـه شکم شش تکه بر اساس مواد غذایی کـه مصرف میشود بـه وجود می‌آید. اگر چـه این موضوع یک بحث کلیشه اي اسـت اما اساس و بنیان آن هنوز هم درست و صحیح می باشد. اصلا مهم نیست بدن شـما چقدر قوی و مستحکم ساخته شد اسـت، اگر نتوانید رژیم غذایی خوبی داشته باشید

 

قادر بـه نشان دادن شکم شش تکه خود بـه دیگران نخواهید بود. برای این کـه بتوانید بـه هدف خود دست پیدا کنید، نه تنها باید خوردن مواد غذایی ناسالم را کنار بگذارید بلکه باید رژیم غذایی داشته باشید کـه متابولیسم بدن را افزایش می دهد و جلوی چاقی بیش از حد را می گیرد. دراین مقاله همراه مـا باشید تا باهم مواد غذایی مناسب برای داشتن شکم شش تکه را مرور کنیم.

 

فلفل دلمه اي:

حتی اگر خوب غذا بخورید و خوب ورزش کنید، باوجود استرس قادر نخواهید شکم شش تکه اي داشته باشید. زمانی کـه تحت شرایط استرس زا قرار دارید، بدن شـما شروع بـه ترشح هورمونی بنام کورتیزول میکند. این هورمون بدن را تشویق میکند چربی‌هاي افزایش دهنده کلسترول را در اطراف شکم ذخیره نماید.

 

خوشبختانه غذا هاي غنی از ویتامین C هم چون فلفل دلمه اي، بروکلی و کلم بروکسل می تواند جلوی این موضوع را بگیرد. بر اساس مطالعه اي کـه محققان آلمانی انجام داده اند، خوردن مواد مغذی میتواند سطح کورتیزول را در طول شرایط استرس زا کاهش دهد.

 

تخم مرغ:

این ماده مفید در برگیرنده مواد مغذی بنام کولین اسـت کـه متابولیسم را افزایش میدهد و بـه بدن کمک می کند فعالیت ژن‌هایي کـه مسئول ذخیره سازی چربی در شکم هستند را کاهش دهد. هم چنین تحقیقات انجام شده نشان داده اسـت کـه خوردن تخم مرغ برای صبحانه بجای غذا هاي پر کربوهیدراتی هم چون نان و شیرینی میتواند

 

کاهش وزن را تسریع کند. این موضوع بخاطر خاصیت سیرکنندگی تخم مرغ اسـت. تخم مرغ را آب پز کنید یا ازآن برای تهیه مینی فریتاتا استفاده کنید. اگر از خوردن تخم مرغ آب پز خسته شده اید بهتر اسـت دستور پخت‌هاي دیگر را نیز امتحان کنید.

 

موز:

زمانی کـه شکم شـما نفخ دارد بسیار بزرگ‌تر از مقدار اصلی نشان داده خواهد شد. اگر قصد دارید با گاز، نفخ و احتباس آب در بدن مبارزه کنید بهتر اسـت موز بخورید. یکی از مطالعات انجام شده نشان داده اسـت افرادی کـه دو بار در روز موز می خورند بعد از ۶۰ روز حدود ۵۰ درصد از گاز و نفخ شکم خودرا از دست خواهند داد.

 

این میوه نه تنها باکتری‌هاي مبارزه کننده با نفخ را در شکم افزایش می دهد بلکه منبع غنی از پتاسیم اسـت کـه بـه کاهش احتباس آب در بدن کمک می کند. زمانی کـه با نفخ شکم مبارزه کردید، می توانید با اعتماد بـه نفس بیشتری شکم شش تکه خودرا نشان دهید.

 

شیر غنی شده:
با مصرف روزانه ماست و شیر غنی شده با ویتامین D می توانید شکم شش تکه اي داشته باشید. مطالعه انجام شده درسال ۲۰۱۳ کـه در مجله Nutrition Journal بـه چاپ رسیده اسـت نشان می دهد کـه مصرف ترکیبی از کلسیم و ویتامین D میتواند بطور قابل توجهی چربی‌هاي شکمی را کاهش دهد و از اضافه وزن پیشگیري نماید. برای رسیدن بـه این نتایج، محققان شرکت کنندگانی را مورد مطالعه قرار دادند کـه بـه دو گروه تقسیم بندی شده بودند.

 

گروه کنترلی از رژیم غذایی استفاده می کردند کـه بـه ۵۰۰ کالری در روز محدود شده بودو در آن از مکمل‌ها استفاده نمی‌شد. گروه دوم علاوه بر داشتن رژیم غذایی ۵۰۰ کالری، ۶۰۰ میلی گرم کلسیم و ۲۵ واحد ویتامین D مصرف میکردند. بعد از ۱۲ هفته ازمایش و بررسی، گروهی کـه مکمل دریافت کرده بود ۲.۶ درصد از چربی شکم را از دست داده بود. این در حالیست کـه گروه اول تنها ۱.۵ درصد از چربی‌هاي شکمی را از دست داده بود.

 

چای سبز:

چای سبز را بهتر اسـت با اسم چای لاغری بشناسید؛ نوشیدن چای سبز میتواند فعالیت شـما در باشگاه را التیام ببخشد. مطالعه اي کـه اخیرا انجام شده اسـت نشان میدهد کـه نوشیدن ۴ الی ۵ فنجان چای سبز در روز و ۲۵ دقیقه فعالیت در باشگاه میتواند چربی شکمی بیشتری نسبت بـه نخوردن چای سبز از بین ببرد. چـه چیزی باعث میشود

 

چای سبز چنین نیرومند باشد؟ این نوشیدنی حاوی کاتچین اسـت. همان طور کـه می دانید کاتچین یک آنتی اکسیدان نیرومند محسوب می شود و میتواند ذخیره سازی چربی در شکم را کاهش دهد. اگر طرفدار چای سبز نیستید میتواند گلابی تازه بخورید. این میوه نیز منبع عالی از آنتی اکسیدان‌هاي مختلف اسـت.

 

مرغ بدون چربی:

با خوردن مرغ یا بوقلمون بدون چربی میتوانید شکم شش تکه اي داشته باشید. تحقیقات انجام شده نشان میدهد کـه مصرف پروتئین نه تنها باعث سیر شدن افراد می شود بلکه بـه آن‌ها کمک می کند در وعده‌هاي غذایی بعدی نیز مقدار غذای کمتری مصرف کنند. مصرف پروتئین میتواند سوزاندن کالری بعد از مصرف مواد غذایی را تا ۳۵ درصد افزایش دهد.

 

برای این کـه بهترین نتیجه را دریافت کنید، محققان توصیه میکنند ۰.۸ تا یک گرم از پروتئین رابه ازای هر کیلو گرم از وزن بدن در روز مصرف کنید.

 

پاستای تهیه شده از آرد سبوس دار:

همانگونه کـه می دانید ارد سبوس دار خاصیت فراوانی دارد. حتماً از خود می‌پرسید چرا؟ ارد سبوس دار تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن را در خود دارد. سعی کنید از پاستاهایی استفاده کنید کـه از ارد سبوس دار تهیه شده اند.

 

کدو حلوایی:

علاوه بر این کـه کدو حلوایی میتواند یک سوم از نیاز بدن بـه فیبر را برآورده سازد، یک پیمانه ازآن مواد مغذی فراوانی وارد بدن خواهد کرد و حاوی ۳۰ درصد از نیاز بدن بـه ویتامین C اسـت. بدن از مواد مغذی برای ساخت عضلات و رگ‌هاي خونی استفاده می کند و استفاده از چنین موادی می تواند تاثیرات ورزش را التیام ببخشد.

 

بقولات:

همان طور کـه می دانید بقولات در برگیرنده موادی هم چون عدس، نخود، نخود فرنگی و حبوبات اسـت. در یکی از مطالعات انجام شده، محققان دریافتند کـه خوردن رژیم غذایی محدود شده در کالری کـه حاوی مصرف بقولات در هفته اسـت میتواند بـه کاهش وزن کمک کند. افرادی کـه در رژیم غذایی خود از بقولات استفاده میکنند التیام زیادی در سطح کلسترول بد خون خود خواهند داشت. سعی کنید این مواد را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

نان تهیه شده از ارد سبوس دار:

اگر قصد دارید چربی شکم را کاهش دهید حتماً نان کمتری مصرف می کنید اما بخاطر داشته باشید کـه مصرف نان سبوس دار باید بـه اندازه کافی باشد. این ماده نیز همانند پاستای تهیه شده از آرد سبوس دار میتواند شـما را سیر نگه دارد و از مصرف بیش از حد مواد غذایی بکاهد.

 

لوبیای سیاه:

همین لوبیای ساده یک اتومبیل چربی سوز و ایجاد کننده عضله محسوب می شود. همانگونه کـه می دانید لوبیاها منبع غنی از پروتئین و فیبر هستند. خوردن این مواد شـما را مطمئن می‌سازد کـه قندخون بـه سرعت افزایش پیدا نمی کند. مصرف لوبیای سیاه انرژی لازم برای ساخت عضلات را فراهم خواهد کرد.

 

یک پیمانه لوبیای سیاه حدود ۱۲ گرم پروتئین و ۹ گرم فیبر دارد. این ماده هم چنین سرشار از ویتامین B و فولات اسـت کـه رشد عضلات را التیام می‌بخشد و موادی هم چون مس در لوبیا وجوددارد کـه باعث استحکام تاندون‌ها میشود. مطالعات انجام شده نشان میدهد کـه مصرف حبوبات یا بقولات در هفته میتواند کاهش وزن را تسریع کند.

 

جوی دوسر:

بله جو سرشار از کربوهیدرات اسـت اما انتشار این قندها توسط فیبر آهسته تر شده اسـت. جو بـه ازای نیم پیمانه حدود ۱۰ گرم پروتئین دارد. پس میتواند انرژی مورد نیاز برای ساخت عضلات را فراهم آورد. از آنجایی کـه فیبر موجود در آن قابل حل اسـت، خطر ابتلا بـه بیماری قلبی را کاهش میدهد. از دستور هـای مختلف پخت برای تهیه غذا هاي خوشمزه از این ماده استفاده کنید.

 

کینوا:

کینوا سرشار از پروتئین اسـت و می تواند اسیدهای چرب غیر اشباع مفید برای قلب را فراهم کند. کینوا هم چنین منبع عالی از فیبر و ویتامین B اسـت. سعی کنید کینوا را در صبحانه خود مصرف کنید. این ماده پروتئین بیشتری نسبت بـه غلات دیگر دارد و کربوهیدرات آن پایین اسـت.

 

کاموت«گندم خراسان»:

کاموت یکی از غلات بومی خاورمیانه اسـت. این ماده سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ اسـت کـه برای سلامتی قلب بسیار مفید خواهد بود. هم چنین کاموت در برگیرنده پروتئین بالا و کالری اندک اسـت. نصف پیمانه ازآن می تواند بیش از ۳۰ درصد پروتئین فراهم آورد و تنها ۱۴۰ کالری دارد. خوردن کاموت یا همان گندم خراسان میتواند

 

کلسترول، قندخون و سیتوکین را کاهش دهد. سیتوکین باعث ایجاد التهاب در سرتاسر بدن می شود. شـما می توانید این ماده را در سالادهای خود سرو کنید یا درکنار غذای اصلی میل نمایید.

 

شیرکاکائو:

دوست دارید راز لاغر ماندن را بدانید؟ برای این کار بـه عضلات بیشتری نیاز دارید. زیرا عضلات بدن باعث سوزاندن کالری می شوند. شیر کاکائو بشما کمک میکند این کار رابه اسانی انجام دهید. محققان دریافته اند کـه ایده آل ترین مقدار پروتئین برای ساخت عضلات ۱۰ الی ۲۰ گرم اسـت کـه نصف آن قبل از تمرینات ورزشی و نصف دیگرش بعد از تمرین باید مصرف شود. حالا سوال اینجاست کـه دریک شیرکاکائوی کم چرب چـه مقدار پروتئین یافت می شود؟

 

در هر فنجان شیرکاکائو حدود ۸ گرم پروتئین وجوددارد. اگر بـه دنبال ماده اي هستید کـه بتواند کالری‌هاي مصرفی را بسوزاند هرروز صبح شیرکاکائوی کم چرب بنوشید.