پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

خاصیت های مفید نوشیدن آب انار برای زنان باردار

خاصیت های مفید نوشیدن آب انار برای زنان باردار

خاصیت های مفید نوشیدن آب انار برای زنان باردار 

نوشیدن آب انار برای خانمها در دوران بارداری بسیار مفید خواهد بود، پس خانمها سعی کنید حتماً بطور دائم در دوران بارداری آب انار مصرف کنید. در طب سنتی گفته میشود، آب انار برای زردی نوزاد و درمان آن موثر است ودر صورتی که مادر باردار آنرا مصرف کند، ممکن است در کاهش زردی نوزاد موثر باشد، ولی عده اي از پزشکان معتقدند تغذیه مادر ربطی به زردی نوزاد ندارد. دراین مقاله درباره خواص آب انار در دوران بارداری و تاثیر آن بر زردی نوزاد بحث شده است.

 

انار یکی از میوه‌هایي است که مصرف بجا و به اندازه آن از زمان بارداری برای زنان باردار توصیه میشود، ولی سوالی که در اینجا مطرح است این است که آیا آب انار میتواند از زردی نوزاد تازه متولد شده پیشگیري کند. و یا اگر نوزادی زردی داشته باشد، میتوانیم کمی آب انار به او بدهیم؟ و یا مادری که نوزاد را از خودش شیر می دهد

 

میتواند برای کاهش زردی نوزادش، کمی آب انار میل کند؟ دراین مقاله دیدگاه‌هایي که درباره مصرف آب انار و تاثیر آن بر سلامتی جنین در دوران بارداری و یا نوزاد در زمانی که دچار زردی شده است، می باشد را بررسی میکنیم.انار برای رفع التهاب معده، درمان کم خونی، افزایش انرژی بدن، درمان اسهال و زردی بسیار مفید است. به علاوه دانه انار هم برای حل کردن سنگ کلیه و مثانه کاربرد دارد.بیشتر بدانید: آشنایی با خواص انار ترش و شیرین و خواص آب انار

 

آیا آب انار برای زردی نوزاد موثر است؟
دادن انار بطور مستقیم به نوزاد کاملاً اشتباه است زیرا پزشکان معتقدند حتی تا شش ماهگی هم به نوزاد آب معمولی داده نشود زیرا شیر مادر همه ی موادغذایی مورد نیاز نوزاد را دارا است و نیازی به خوراندن سایر مایعات به نوزاد نیست.

 

اگر مادری که نوزاد را شیر می دهد، آب انار میل کند، ولی به شرط این که نوزاد دل درد نگیرد، میتواند در درمان زردی نوزاد موثر باشد. مزاج انار بطور کلی سرد و خشک است و هر چه ترش‌تر باشد مزاج سرد و خشکی آن نیز بیشتر است و ممکن است آب انار برای زردی نوزاد موثر باشد.

 

بطور کلی به این نکته توجه داشته باشید که توصیه آب انار برای زردی نوزاد از تجویزهای سنتی برای درمان زردی نوزاد است و چنین اقداماتی باید زیر نظر دکتر و با مجوز دکتر انجام گیرد و والدین باید دراین زمینه آگاهانه تصمیم گیری کنند.

 

انار در طب سنتی چه جایگاهی دارد؟
در طب سنتی آب میوه‌هایي مانند خیار، کاهو، آلبالو، انار، هندوانه برای درمان زردی پیشنهاد میشوند و حتی توصیه می شود که برای غنی‌تر شدن از گزانگبین، شیرخشت و ترنجبین نیز با ترکیب این آب میوه استفاده شود. به بیماران مبتلا به یرقان توصیه میشود از آب انار ترش و شیرین بسیار استفاده کنند. همچنین خوردن شربت انار را فراموش نکنند. انار شیرین برای کسانی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود تاثیر شگرفی در درمان یرقان دارد.

 

انار خون را تصفیه میکند. هر چقدر یک مادر باردار دارای خون بیشتر و سالمتری باشد مسلم است که بهتر و سالم‌تر می تواند دوران بارداری را سپری کند زیرا نیاز یک زن حامله در دوران بارداری به خون بیشتر می شود و کمبود خون میتواند خدای ناکرده مشکلاتی را برای مادر باردار یا جنین او به همراه داشته باشد.

 

خاصیت دیگر انار برای زنان باردار، خاصیت ضد ویاری و ضد تهوعی انار است. مصرف انار به صورت ناشتا در هنگام صبح و قبل از صرف صبحانه از تهوع بارداری پیشگیری میکند.انار مخصوصاً اگر با هسته اش خورده شود خاصیت ضد یبوستی دارد و از این نظر هم برای زنان بارداری که دچار یبوست در دوران بارداری میشوند یک میوه عالی برای رفع یبوست بارداری به شمار میرود.

 

آیا آب انار برای زردی نوزادان مفید است؟
انار میوه اي جهت درمان فشار خون در بارداری است. عده اي از زنان حامله ممکن است در طی دوران بارداری دچار فشار خون بارداری شوند و این فشار خون ممکن است سبب بروز مشکلاتی برای مادر باردار یا جنین بشود. انار بعنوان یک ماده طبیعی دافع حرارت و کاهنده فشار خون نقش بسیار موثری در پیشگیری و نظارت فشار خون بارداری دارد.

 

آب انار عامل موثری در پیشگیري از التهاب مفاصل و تحلیل رفتن غضروف‌ها است و از این نظر برای مادران باردار بسیار مفید است.انار یک ماده ضد افسردگی طبیعی به حساب می آید و برای یک زن حامله که ممکن است در دوران بارداری دچار افسردگی شده باشد، مناسب است.

 

آب انار شیرین ادرار آور بوده و برای بیماری هاي مجاری ادراری مفید است و از این جهت برای مادران آبستن که دچار عفونت ادراری میشوند، میتواند بسیار مفید باشد.انار دارای مقدار زیادی پتاسیم است و این ماده می تواند نقش موثری در جهت پیشگیري از ورم زنان باردار در طی دوران بارداری داشته باشد.