جستجو در پارس ناز

منظور از توکن‌های ERC-20 چیست؟

منظور از توکن‌های ERC-20 چیست؟

ممکن است شما نیز همانند بسیاری از افراد، از این‌که استاندارد erc20 چیست و چه عملکردی دارد آگاهی نداشته باشید. درواقع این استاندارد امکان ایجاد و ساخت توکن بر پایه شبکه بلاکچین اتریوم را دارد که بیشتر صرافی‌های کشور و جهان از آن پشتیبانی می‌کنند. 

 

شبکه erc20 از میزان امنیت و ایمنی بیشتری نسبت‌به سایر استانداردهای ساخت توکن برخوردار است که در شروع نشانی آن از حرف انگلیسی T بزرگ استفاده شده‌است. این استاندارد به شکلی طراحی و ساخته شده‌است که در بیشتر قراردادهای هوشمند قابل‌استفاده باشد تا بتوان از طریق آن، توکن‌های بسیاری را با مشخصه‌های مختلف ساخت. در ادامه به مطالب بیشتری درمورد توکن‌های erc20 می‌پردازیم. پس با ما همراه ما باشید.

 

منظور از توکن‌های استاندارد erc20 چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که استاندارد ای‌آرسی 20 چیست؟ این استاندارد فنی قابل استفاده برای ساخت توکن‌های دارای امکان تعویض است که در پروژه‌های بسیاری از آن استفاده شده‌است. عبارت ERC مخفف عبارت Ethereum Request Comments بوده که پروتکل رسمی جهت بهبود و ارتقای شبکه بلاکچین اتریوم است.

 

درواقع ای‌آرسی 20 مجموعه‌ای از قوانینی به‌‌شمار می‌آید که به افراد در راستای ساخته‌ شدن قراردادهای هوشمند با استفاده از توکن‌ها روی شبکه بلاکچین اتریوم کمک می‌کند. توکن به‌عنوان یک معرف برای دارایی و داشته‌های افراد شناخته شده که امکان انتقال آن ممکن است. این استاندارد نیز قوانین و مقرراتی دارد که پیروی از آن‌ها در بازار اتریوم امری ضروری به‌حساب می‌آید.

 

در این استاندارد نیز اگر قصد خرید ارز دیجیتال‌های گوناگونی را به شکل توکن دارید، باید دارای کیف پول خاصی باشید. توکن‌های erc20 محبوبیت بسیاری بین مردم دارند که برای بهره‌مندی از آن‌ها، می‌توانید به سراغ کیف پول‌های مختلف و متنوعی بروید. برخی از کیف پول‌های این شبکه عبارت‌اند از:

 • تراست والت
 • انجین والت
 • اتمیک والت
 • متاماسک
 • ترزور والت
 • کول والت

 

مزایای استاندارد erc20 چیست؟

ای‌آرسی 20 شباهت‌ کمی به برخی از ارزهای دیجیتال همچون لایت کوین، بیت کوین و… دارد که دارای کاربرد به‌سزایی در عصر دیجیتال است. این استاندارد نیز همانند سایر استانداردهای ساخت توکن مزایا و ویژگی‌هایی دارد که افراد با استفاده از آن می‌توانند توکن‌هایی بر حسب نیاز خود بسازند.

 

 به این دلیل می‌توان گفت استاندارد erc20 از محبوبیت بیشتری بین مردم برخوردار است که افراد نیز برای دستیابی به انواع رمزارزها، دست به استفاده از این استاندارد و ساخت توکن می‌زنند. مزایای شبکه ای‌آرسی 20 عبارت‌اند از:

 

 • این شبکه دارای میزان سازگاری بالایی بوده و به این دلیل امکان ساخت توکن‌های سازگار را به افراد می‌دهد تا بعداً در استفاده آن‌ها به مشکلی برنخورند.

 

 • روند ساخت توکن با این استاندارد روی شبکه اتریوم نیازمند میزان حداقلی هزینه است و افراد می‌تواند طی مدت‌زمان کوتاهی با هزینه کم قادر به ساخت توکن شوند.

 

 • به‌کارگیری این استاندارد، فرایند ساخت توکن را آسان می‌کند و به مدت‌زمان کوتاهی نیاز خواهد داشت.

 

 • توکن‌های تولیدی این استاندارد دارای معاملات و تبادل روبه‌بالایی نسبت‌به سایر توکن‌ها هستند که معامله آن‌ها هم در صرافی‌ها و هم به‌صورت مستقیم انجام می‌گیرد.

 

 • توکن‌های ساخته‌شده بر پایه شبکه اتریوم امنیت و ایمنی بالایی دارند و هیچ ناامنی در خصوص آن‌ها وجود ندارد.

 

 • این شبکه انعطاف‌پذیری بالایی دارد و معمولاً در کاربردهای گوناگون و گسترده‌ای قابل ‌استفاده است.

توکن‌های محبوب ساخته‌شده با استاندارد erc20

توکن‌های محبوب ساخته‌شده با استاندارد erc20

 

حال که به پاسخ سوال استاندارد erc20 چیست دست پیدا کردید، زمان آن رسیده است که بدانید چه توکن‌هایی از طریق آن تولید شده‌اند. بسیاری از توکن‌های موجود در عصر امروزی با این استاندارد و روی شبکه اتریوم ایجاد شده‌‌اند که از سه مزیت خاص همچون امکان تعویض، انتقال و عرضه برخوردار هستند.

 

این شبکه نیز دارای مشخصه و ویژگی‌های مختلفی است که جزو استانداردهای کامل و بی‌نقص شمرده می‌شود. توکن‌های شبکه erc20 دارای طراحی خاصی هستند که به‌عنوان توکن‌های کاربردی شبکه شناخته شده‌اند.

 

 این توکن‌ها برای توابع پرداختی قابل استفاده هستند که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توان روند پرداختی را آسان ساخت. برخی از برترین توکن‌های محبوب ساخته‌شده با استاندارد erc20 چیست؟

 • توکن شیبا اینو
 • توکن هگز
 • توکن فانتوم
 • و…

 

روند ساخت توکن با استاندارد erc20

حالا باید با روند ساخت توکن توسط این استاندارد آشنا شوید و با طی چندین مرحله، توکن‌های مجزا و خاصی بسازید. ساخت توکن آسان است که با به‌کارگیری توکن‌ساز داخل بلاکچین امکان ساخت توکن با هر ویژگی و مشخصه‌هایی را خواهید داشت.

 

 البته ناگفته نماند که استاندارد erc20 به‌عنوان زبان مشترک میان اکثریت قراردادهای هوشمند شناخته شده که کاربرد به‌سزایی دارد. روند ساخت توکن با این استاندارد به شکل زیر است:

 

1- مرحله نخست مختص انتخاب و تعیین مشخصات توکن موردنظرتان است که با وارد کردن اطلاعات دلخواه خود، نشان داده می‌شود که تمایل به ساخت چه نوع توکنی دارید.

 

2- در مرحله دوم تعداد توکن‌ها را مشخص کنید تا بعداً نیازی به تغییر میزان آن نداشته باشید، چراکه مقدار واردشده پس از ثبت قابل تغییر نیست و تنها یک‌بار امکان وارد کردن آن را دارید.

 

3- حال باید توکن‌های خود را مشخص و نوع و میزان دسترسی کاربران را نیز به آن‌ها تعیین کنید تا هرکسی براساس دسترسی‌های خود، امکان پیشروی داشته باشد.

 

4- در مرحله آخر نیز بلاکچین شبکه اتریوم مقداری از توکن را به کاربری اختصاص خواهد داد. با این کار مشخص می‌شود که آیا فرد ارسال‌کننده قسمتی از توکن این مقدار را دارد یا خیر.

 

شروع فعالیت در بازار اتریوم با والکس

احتمالاً تابه‌الان باید درباره استاندارد erc20 چیست اطلاعات لازم را کسب کرده‌ باشید؛ همان‌طورکه گفتیم، این استاندارد دارای میزان محبوبیت خاصی بین مردم است. با به‌کارگیری این شبکه می‌توان هر نوع توکنی را براساس نیاز خود ساخت و از آن استفاده کرد. درواقع این استاندارد بر پایه شبکه بلاکچین اتریوم کار می‌کند.

 

شبکه erc20 دارای مزیت‌های بسیاری است که با خرج هزینه اندکی می‌توانید قادر به ساخت انواع توکن شوید. صرافی ارز دیجیتال والکس در هر زمان و مکانی همراه شما است و کمک می‌کند تا آموزش‌های لازم در راستای ورود به این بازار و کار با آن را ببینید. همچنین با ورود به این صرافی می‌توانید به هر ارز دیجیتالی دسترسی یافته و آن‌ها را در قالب توکن مورد استفاده قرار دهید.