پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

در این موارد نباید از سرکه استفاده کنید

در این موارد نباید از سرکه استفاده کنید

در این موارد نباید از سرکه استفاده کنید 

بهرهگیری از سرکه در خانه ها بسیار پرکاربرد هست، اما باید دقت داشت کـه در هر کاری نیز نباید سرکه رابه کار گرفت چون بعضی اوقات نتیجه تصویر خواهد داد. سرکه یکی از محبوب‌ترین مواد خوراکی مورد بهرهگیری همه ی ی خانم‌ها می باشد. سرکه یک لکه بر خیلی پرکاربرد هست. بـه علاوه سرکه طبیعی و نسبتا ارزان هست. اگرچه می‌دانید کـه سرکه خاصیت اسیدی هم دارد و بهمین علت بعضی جاها نمی‌توانید از آن بهرهگیری کنید.

 

۱- گرانیت و سنگ مرمر
گذشته از هر چیز بایدها و نبایدهای شست و شوی سطوح را میدانید؟ اسید موجود در سرکه میتواند موجب سیاه شدن سنگ هـای طبیعی شود. برای تمیز کردن سنگ هـای طبیعی می‌توانید از مایع ظرفشویی و آب گرم بهرهگیری کنید.

 

۲- لکه تخم مرغ روی لباس یا زمین
اگر کمی از صبحانه لذیذتان روی لباس یا روی میز ریخته، برای پاک کردن این یک قلم اصلا بـه سرکه فکر نکنید. سرکه پاک کردن لکه تخم مرغ را مشکل تر می کند. شـما میتوانید با مرکبات برترین شوینده را درست کنید! و اگرچه بی خطر.

 

۳- اتو
شـما می‌دانید چطور میتوانید وسایل استیل را برق بیندازید. سرکه میتواند بـه قطعات داخلی اتو آسيب بزند. بنابر این برای تمیز کردن جرم اتو بخار از سرکه بهرهگیری نکنید. برترین راه محافظت از اتو بخار این هست کـه پس از هر زمان مصرف آب اضافی آن را تخلیه کنید و برای تمیز کردن از دستورالعمل سازنده اتو کمک بگیرید.

 

۴- پارکت هـای طبیعی
یکی از رازهای منزل‌داری برای داشتن منزل ای تمیز این هست کـه بدانیم چطور از مواد شوینده بهره ببریم. درمورد این موضوع کـه آیا می‌توان از سرکه برای تمیز کردن پارکت بهرهگیری کرد یا نه هنوز هم اختلاف وجوددارد. ولی نکته قابل دقت این هست کـه بیشتر افراد صاحب نظر دراین حوزه این موضوع را پیشنهاد نمیکنند.

 

بنظر بهتر هست برای این کار از تمیزکننده هـای مخصوص پارکت بهرهگیری کنید. ولی اگر بـه هر دلیلی تصمیم گرفتید از سرکه روی پارکت بهرهگیری کنید حتماً آن را با آب رقیق کنید و ابتدا روی قسمتی از زمین کـه چندان جلوی دید نیست امتحان کنید.

 

۵- لکه هـای سر سخت
 بـه گزارش پارس ناز بعضی از لکه‌ها را نمیتوان با پاک کننده هـای اسیدی مانند سرکه تمیز کرد. از جمله لکه جوهر، بستنی و خون را نمیتوان با سرکه تمیز کرد.