پارس ناز پورتال

قاصدک 24

موفقیت کارآفرین 13 ساله با درآمد نجومی

موفقیت کارآفرین 13 ساله با درآمد نجومی

موفقیت کارآفرین 13 ساله با درآمد نجومی 

واقعا حقیقت دارد که در دنیای امروزی موفقیت و رسیدن به هدف سن نمی شناسد و فقط افراد بزرگسال نیستند که می‌توانند در زندگی پیروز عمل کنند. موریس لالوشی به تمام کلیشه‌هاي منفی که در مورد نسل هزاره وجود دارند پایان میدهد.با وجود اینکه فقط 20 سال دارد، اما هفت سال هست که کسب و کارش را «شرکت SEO Guys» راه‌اندازی کرده،

 

کسب و کاری با درآمد بالا که به مشتریانی در سراسر ایالات متحده کشور آمریکا خدمات میدهد. درس‌هایي که او به هر شخصی «نه فقط نسل هزاره» می‌آموزد میتواند در ایجاد کسب و کارهای قرن 21 ام کاربرد داشته باشند.

 

داستانی آشنا

لالوشی که در آلبانی متولد شده میگوید:” پدرم می خواست ما را به کشور آمریکا ببرد. او 4 رستورانش را فروخت و هرگز به آن‌ها فکر نکرد.” خانواده لالوشی سفر طولانی و پرماجرای خود را آغاز کردند آن‌ها از 5 کشور و 13 ایالات متخلف گذشتند تا اینکه سرانجام در فورت لادردیل فلوریدا مستقر شدند.

 

لالوشی می گوید:” وقتی 13 سالم بود، پدرم یک شرکت نظافتی راه انداخت. سال 2010 بود، و من تصمیم گرفتم وب سایتی برای کسب و کار پدرم بسازم. فکر کردم که اگر وب سایت بسازم، مشتریان هم می آیند. اما این طور نشد و من ناامید شدم.”

 

لالوشی به گوگل رفت تا تحقیق کند چگونه می تواند ترافیک را به سمت وب‌سایت پدرش هدایت کند. او خیلی زود به اهمیت «و قدرت» بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو SEO پی‌برد. سئو در واقع آلبوم فعالیت‌هایي هست که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و ساخت محتوا انجام می گیرد

 

تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدید کننده بیشتری برای سایت جذب شود. او میگوید ” این فکر بسیار تاثیرگذار بود. کارهای مختلفی را امتحان کردم، آموزه‌هاي خود را به کار گرفتم و ناگهان، کار کرد. پدرم کسب و کار جدیدش را از وب‌‌سایتش آغاز کرد.”

 

ایجاد کسب و کار

لالوشی به کسانی که به وب‌سایت‌ او سر می‌زدند کمک می کرد و خدمات رایگان سئو ارائه می‌داد. او میگوید :” من کودک بودم. و به این فکر نمی کردم که بابت کاری که انجام میدهم از کسی پول بگیرم.” تا این یک روز، کسی به من گفت که بخاطر بهینه‌سازی موتور جستجوی وب سایتش 500 دلار پرداخت می کند و از این جا بود که کسب و کار « شرکت SEO Guys» متولد شد.

 

لالوشی ضمن اینکه برای یادگیری مهارت «SEO» وقت می‌گذاشت و تلاش می کرد، آن را به کار می گرفت و توانست نتایج خارق‌العاده‌اي را برای دیگران خلق کند، لالوشی هنوز یک نوجوان هست و هیچ ایده‌اي در مورد ساختن یک کسب و کار حقیقی ندارد. او میگوید:” نخستین کاری که انجام دادم یافتن مربی بود. من در جستجوی کسانی بودم که قبلاً کاری راکه میخواستم انجام دهم را تجربه کرده باشند و از آن‌ها درخواست کمک ‌کردم.”

 

او اینکار را با پدرش آغاز کرد، کسی که چندین کسب و کار را راه‌اندازی کرده بود و سپس آن را در مسیر جدیدی قرار داد، در نهایت هم یک مربی کسب و کار تمام وقت پیدا کرد و به سراغ برنامه‌هاي آموزشی فروش رفت. هیچ جایگزینی برای سخت‌کوشی وجود ندارد.

 

لالوشی، حالا در سن 20 سالگی، همراه با سایر مشتریان در سراسر ایالات متحده، برای کسب و کارها سئو ارائه میدهد. اما داشتن یک کسب و کار پردرآمد یک شبه مسیر نمی شود و به صورت تصادفی هم اتفاق نمی‌افتد.لالوشی میگوید:” من کارم را با یک مشتری آغاز کردم و سعی کردم یک مشتری را به دو مشتری تبدیل کنم.

 

من با 150، 80،100 تماس در روز آغاز کردم. در ابتدا کار بسیار دشواری بود. همانگونه که احتمالاً میدانید سئو یک سرمایه‌گذاریست که حداقل شش ماه زمان میبرد که راه بیافتد و به اصطلاح کار کند. مفید در این بین، من مجبور بودم کسب درآمد داشته باشم

 

و باید جلسه می‌گذاشتم و مشتری پیدا می کردم. تلفن را برمی‌داشتم و شروع می کردم به زنگ زدن، ایمیل زدن، جلسه گذاشتن و این کارها بالاخره نتیجه داد. در ابتدا فقط تلاش و جنب و جوش بود، این طور توانستم نخستین مشتریانم را بدست بیاورم.”

 

لالوشی اعتقاد دارد که تربیت و اخلاق کاری خانواده همراه با روش کار ” مدارس قدیمی” در واقع دو علت بزرگ موفقیت او میباشند. او میگوید :” مردم همۀ وقت} از من می‌پرسند، تو چگونه می توانی اینقدر دقیق و فوق‌العاده باشی؟ چرا من دائم مشغول ایکس‌باکس بازی کردن با دوستانم نیستم؟

 

دلیلش ساده هست- خانواده. خانواده من از همۀ علاقمندی‌هایشان و از همه ي چیزشان گذشتند تا من احساس کمبود نکنم. حتی مهاجرت هم باعث نشد که من در انجام کارهای مورد علاقه‌‌ام، پول درآوردن و مراقبت از کسانی که دوستشان دارم، محدود شوم.”

 

باید متعهد باشید

اگر میخواهید در راه‌اندازی یک کسب و کار پیروز باشید، مهم نیست چه سنی دارید یا در چه مرحله‌اي از زندگی هستید، باید یک کار را بهتر از بقیه کارها انجام دهید. باید متعهد باشید. وقتی من این شرکت کوچک را راه‌اندازی کردم، متعهد شدم آن را حفظ کنم. تمام کارهای دیگری که انجام می‌دادم را کنار گذاشتم

 

و متعهد شدم که این کسب و کار را بسازم. اگر آدم متعهدی نیستید- مهم نیست چه کاری می خواهید انجام دهید- به طور حتم پیروز به انجام آن نخواهید شد. سخت کار کنید و به دنبال مربیانی باشید که تجربیاتشان را در اختیار شما قرار میدهند.