پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

میلیاردی های سینمای ایران را بشناسید

مجموعه : اخبار سینما
میلیاردی های سینمای ایران را بشناسید

میلیاردی های سینمای ایران را بشناسید 

سال جاري فیلم ها در سینمای کشور ایران رکورد های زیادی زدند که یکی پس از دیگری فروش بیشتری در سینماها و گیشه داشت. طبق گزارش آماری معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حد فاصل سال‌هاي ۹۳ تا ۹۶ مجموعا ۱۱ فیلم به فروش بالاتر از ۱۰ میلیارد تومان دست یافته‌اند.

 

مضمون قابل دقت در جدول ۱۱ فیلم پرفروش تاریخ سینمای کشور ایران که به فروشی بالاتر از ۱۰ میلیارد تومان دست یافتند این است که سه فیلم صدرنشین این جدول همگان درسال ۹۶ اکران شده‌اند و مجموعا از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۴ فیلم توانسته‌اند به فروشی بیش از ۱۰ میلیارد تومان در گیشه دست پیدا کنند.

 

طبق گزارش تحلیلی معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی «نهنگ عنبر ۲»،«گشت۲»،«خوب ، بد ،جلف»،«فروشنده»،«محمد رسول الله«ص»»،«من سالوادور نيستم»،«درود بمبئي»،«پنجاه كيلو آلبالو»،«ابد و يك روز»،«باركد» و «اكسيدان» ۱۱ فیلم سینمایی هستند که پیروز به فروشی بیش از ۱۰ میلیارد تومان در گیشه شده‌اند که موضوع ۷ فیلم کمدی، ۱ فیلم مضمون تاریخی و دینی و ۲ فیلم نیز از مضمونی اجتماعی برخوردار هستند.

 

فيلم «نهنگ عنبر ۲» به كارگرداني و تهيه‌كنندگي سامان مقدم با ۲۰ میلیارد و ۹۴۱ میلیون تومان لقب پر فروش‌ترين فيلم تاریخ سینمای کشور ایران رابه خود اختصاص داده است و پس ازآن فيلم «گشت ۲» ساخته سعيد سهيلي با مجموع فروش ۱۹ میلیارد و ۷۸۱میلیون تومان و «خوب بد جلف» ساخته پيمان قاسم خاني با مجموع فروش ۱۶ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان در رتبه‌هاي دوم و سوم قراردارند.

 

همینطور از مجموع ۱۱ فیلم عنوان فیلم پرفروش تاریخ سینمای کشور ایران، ۶ فيلم را شركت فيلميران پخش كرده و هدايت فيلم و رسانه فيلمسازان مولود هر كدام دو عنوان و شركت پخش نورتابان پخش ۱ عنوان فيلم را بر عهده داشته‌اند.

میلیاردی های سینمای ایران را بشناسید

میلیاردی های سینمای ایران را بشناسید