پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نان بروتچن عسلی مناسب برای تغذیه مدرسه

نان بروتچن عسلی مناسب برای تغذیه مدرسه

نان بروتچن عسلی مناسب برای تغذیه مدرسه 

نان بروتچن میتواند بـه عنوان یک تغذیه مناسب و سالم و مقوی در کیف مدرسه کودک شما جای داشته باشد. این نان بسیار خوشمزه نیز هست. بـه جای این که هله هوله در کیف بچه ها پر کنید و انها را بـه مدرسه بفرستید، و یا با ساندویچ هـای آماده با معده این بیگناهان بازی کنید، خودتان کمی حوصله بـه خرج دهید و این نان بروتچن عسلی ها را درست کنید و در کیفشان بگذارید.

 

مواد لازم:
2 /1 و 2 پیمانه آب گرم
4 /1 پیمانه روغن مایع
2 /1 پیمانه عسل
2 /1 و 3 پیمانه آرد سفید
2 ق س پودر کاکائو
2 ق س پودر مایه‌ خمیر
۲ تا ۳ پیمانه آرد نان سنگک
1 ق چ نمک
3 ق س بادام خرد شده

نان بروتچن عسلی مناسب برای تغذیه مدرسهروش تهیه:

1. ابتدا آب گرم، روغن مایع و عسل را با همزن برقی خوب بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند. از مخلوط‌کن هم میتوانید استفاده کنید، سپس آرد سفید را کم‌کم اضافه کرده و بـه هم زدن ادامه دهید.

 

2. در این زمان پودر کاکائو، پودر مایه‌خمیر و نمک را اضافه کرده و بـه هم زدن ادامه دهید تا مواد با هم مخلوط شوند. حالا خمیر را بـه مدت 10 دقیقه استراحت بدهید.

 

3. در این مرحله آرد نان سنگک را بیفزایید؛ البته هر بار یک پیمانه اضافه کرده، مخلوط ‌کنید تا خمیر نان حاصل شود. آرد نان سنگک را تا حدی بریزید که خمیر یکدستی حاصل شود و بیشتر ریخته نشود چون نان سفت می‌شود. ظرف حاوی خمیر را با کیسه نایلونی که از قبل کمی چرب کرده‌اید بپوشانید. حدود 30 تا 60 دقیقه بـه خمیر استراحت بدهید تا حجمش دوبرابر شود.

 

4. بعد از زمان ذکرشده خمیر را بـه دو قسمت تقسیم کنید. هر کدام از خمیرها را با کیسه نایلون چرب شده بپوشانید و 5 دقیقه بـه هر کدام استراحت دهید. سپس انها را داخل قالب نان که از قبل چرب کرده‌اید قرار دهید. مقداری بادام خرد شده هم روی آنها بریزید. در این مرحله هم باید حدود 30 تا 60 دقیقه بـه خمیرها استراحت دهید تا حجمش دوبرابر شود.

 

5. حدود 10 دقیقه قبل از این که زمان استراحت نان‌ها تمام شود، فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. نان‌ها را بـه مدت 40-30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا بپزد.