پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نکات مهم رابطه همسران پس از 40 سالگی

نکات مهم رابطه همسران پس از 40 سالگی

نکات مهم رابطه همسران پس از 40 سالگی 

زندگی در گذر سال ها نیازمند دقت هاي ویژه اي هست که با بالا رفتن سن نیازمند رسیدگی هاي خاصی هست که ما در این مقاله به تشریح آن میپردازیم. آیا هرگز با شریک زندگی‌تان در مورد زندگی بعد از بازنشستگی صحبت کرده‌اید؟ آیا به توافق رسیده‌اید که بعد از آن چگونه باید اوقات خود را بگذرانید؟ آیا بازنشستگی در ذهن هر دوی شما معنای یکسانی دارد؟ آیا می خواهید در برنامه زندگی هرروز خود تغییری ایجاد کنید؟

 

پس از یک دوره طولانی کار و فعالیت بالاخره زمانی میرسد که فراغت بیشتری در اختیار دارید. همه ي چیز به یک‌باره تغییر می کند. عادت‌هاي زندگی و هدف‌هایتان چیزهای دیگری خواهند بود و این مسأله بشدت ارتباط شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

بعد از بازنشستگی زندگی عادی شما تغییرات بنیادی زیادی پیدا میکند. بازنشستگی در تقسیم وظایف، جنس ارتباط و زندگی روزمره‌تان تغییرات اساسی ایجاد میکند و ممکن هست بعد از سال‌ها زندگی مشترک همه ي چیز برایتان شکل تازه‌اي پیدا کند. حتی عادات رفتاری همسرتان نیز طور دیگری نمایانمی‌شوند.

 

مهم ترین کمکی که می توانید در این دوران به یکدیگر بکنید حمایت از یکدیگر هست. در مورد کارهای مورد علاقه‌تان که میتوانید در این دوران انجام دهید صحبت کنید. آیا هر دو شما تصور یکسانی از بازنشستگی دارید؟ ممکن هست یکی از شما این تصور را داشته باشد که بازنشستگی به معنی استراحت در منزل هست

 

اما دیگری تصور میکند بازنشستگی فرصت خوبی برای مطالعه، رفتن به کلاس کامپیوتر، زبان یا هر فعالیت ذهنی دیگر هست. با یکدیگر در این مورد صحبت کنید. زیرا این تغییر کوچکی نیست که خیلی زود عادی شود. ممکن هست مشکلات ایجاد شده تا همۀ وقت} روی سلامت ارتباط و ذهنتان اثر بگذارد.

 

دوستان هم می توانند نقش بسیار مهمی را در دوره بازنشستگی در ارتباط مشترک ایفا کنند. از انها کمک بگیرید. شاید لازم باشد با دوستان قدیمی‌تان که مدت‌هاست از انها خبری ندارید، ارتباطی مجدد ایجاد کنید و یا دوستانی اخیر پیدا کنید. با دوستان‌تان قرار شام بگذارید. با انها به تفریح و پارک بروید. برخی از زوج‌ها نمیتوانند تمام مدت با هم باشند واین نشانه‌اي از وجود مشکلی نیست پس میتوانید مقداری از زمان را برای دوستان در نظر بگیرید.

 

باید با هم توافق کنید که ساعاتی از روز را هر کس برای خودش باشد. مرد میتواند با دوستانش به پارک برود، با انها شطرنج بازی کند و زن می تواند پیگیر علاقه‌مندی‌هاي خودش باشد. گذشته از آنکه زمان بازنشستگی فرا برسد میتوانید چند روزی آن را امتحان کنید. در مورد آن صحبت کنید و به توافق برسید که برای همدیگر محدوده‌اي خصوصی در نظر بگیرید. با اینکار سلامت ارتباط‌تان را حفظ میکنید.