پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

نکات مهم لوازم آرایشی از سیاهی ریمل چشم تا سفیدی کرم دست

نکات مهم لوازم آرایشی از سیاهی ریمل چشم تا سفیدی کرم دست

نکات مهم لوازم آرایشی از سیاهی ریمل چشم تا سفیدی کرم دست

 

کیف لوازم آرایش این عضو جدایی ناپذیر از خانوم‌ها چه چیزی درونش دارد و دقیقا شامل چه چیزهایی می شود؟ بهترین کیف آرایش چه کیفی است و چه چیزهایی باید در کیف آرایش حمل کرد؟

 

یک کیف لوازم آرایش کامل چیزی فراتر از اسمش است و به نوعی تمام لوازم مورد نیاز یک خانوم را شامل می شود. از انواع کرم دست و صورت گرفته تا لوازم آرایش روزمره، گیره سر، پنبه و حتی گوش پاک کن و پد و خلاصه هر چیزی که یک خانوم ممکن است در طول روز به آن احتیاج داشته باشد را میتوان در کیف آرایشی قرار داد.

 

اما، خانم‌هاي زیبا و شیک امروزی دیگر تمام لوازم آرایش خودرا با خود حمل نمی کنند چرا که هیچ خانمی دلش نمیخواهد در مهمانی و بیرون یک کیف بزرگ زیر بغلش داشته باشد.

 

برای یک کیف آرایش سبک و ایده‌آل شما به یک ریمل خوب، رژ لبی که به لب دارید و یک رژ گونه‌ کوچک و یک کرم مرطوب کننده خیلی کوچک، احتیاج دارید.

 

ریمل

اکثر خانم‌ها احتمالا موافقند که ریمل نقش بسیار پر رنگی در آرایش روزمره دارد. یا حداقل این چیزی است که کمپانی‌هاي آرایشی فکر میکنند. ما سعی کرده‌ایم با چند سوال از متخصصان و حرفه‌اي‌ها دراین

 

زمینه، کمک کنیم تا ریمل مناسب خودرا بهتر بشناسید.

سوال: کدام مهمتر است، فرمول تهیه ریمل یا برس آن؟

 

هردو به یک اندازه مهم هستند. یکی از طراحان بزرگ برند Maybelline در پاسخ گفتند ریمل روی مژه ما حاصل پیوند فرمولاسیون و برس آن است. این برس ریمل است که فرمولاسیون درون مایع ریمل رابه روی مژه‌ها میرساند و حتی کوچکترین مژه‌ها را بلند و یک‌دست می کند.

نکات مهم لوازم آرایشی از سیاهی ریمل چشم تا سفیدی کرم دست

جدید ترین و بهترین ریمل‌ های موجود در بازار امروزی ۲ نوع برس دارند؛ برس سنتی با مو هاي ساده و یک‌ دست و مدل‌هاي مدرن‌تر که فرم متفاوتی دارند. یکی از آرایشگران مشهور برند لورال «LOreal» اعتقاد دارد که “شما باید حداقل یک‌بار، هر نوع  برس ریمل را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام مدل بهترین نتیجه رابه شما می دهد.

 

انواع برس ریمل

برس‌هاي مختلف برای نتیجه‌هاي مختلف طراحی شده‌اند. برای فرکردن مژه، اغلب برس‌هایي با سری گرد و منحنی مناسب هستند. برای مژه‌هاي بلندتر برس‌هایي با مو هاي صاف و با فاصله بهترین نتیجه را می دهند همان برس‌هایي که بیشتر شبیه شانه هستند تا برس. برای مژه‌هاي پر پشت به دنبال ریملی با برس ضخیم تر و مو هاي پرپشت‌تر باشید. اگرهم در ریمل زدن زیاد ماهر نیستید، یک ریمل با برس کوتاه‌تر بخرید چون کنتر آن‌ها ساده‌تر است و هنگام ریمل زدن دور چشمهایتان را سیاه نمیکنید.

 

رژ لب

مات یا براق، تیره یا روشن، یک رژ لب به تنهایی میتواند ظاهر شما را در لحظه دگرگون کند. هر شخصی نظر خودش را دارد که رژ لبش چه میزان پررنگ یا کم‌رنگ  باشد، اما انتخاب رنگ نکته‌اي فراتر از نظر شخصی است. برای خرید و انتخاب رژ لب باید بدانید که رنگ پوست شما تن گرم دارد یا تن سرد.

 

سوال : چطور بفهمیم رنگمایه پوست ما گرم است یا سرد؟

با ‌نگاه کردن به دست‌ها. متخصص و طراح کمپانی آرایشی MAC در پاسخ با تاکید به شناختن رنگمایه «Tone» اصلی پوست گفت شما میتوانید با نگاه کردن به رگ‌ها داخل مچ دستتان متوجه شوید که پوست گرمی دارید یا سرد اگر رنگ رگ‌هاي شما به سبز نزدیک است شما پوست گرم و اگر رگ‌هاي شما به آبی نزدیک بود شما پوست سردی دارید.

 

کلید پیدا کردن بهترین رژ لب‌، دانستن رنگ زمینه پوست است. رژ لب‌ها نیز مانند پوست، رنگمایه دارند. برای مثال برای انتخاب رژ لب قرمز، رنگ‌هاي قرمز-نارنجی گرم و قرمزهایی که سایه‌اي از آبی و بنفش دارند مانند رنگ رز «Rose» قرمزهای سرد به شمار میروند.

 

یکی از مواردی که در رابطه با لوازم آرایش بسیار اهمیت بالایی دارد، کیفیت آن است. لوازم آرایش تقلبی زیادی طبق معمول در سطح بازار ایران وجوددارد که مضرات بسیاری برای سلامت پوست دارد. در صورتی که بطور پیوسته به خرید لوازم آرایشی می‌پردازید بهتر است نحوه تشخیص لوازم آرایشی اصلی را از فرعی بدانید. از این رو میتوانید نحوه تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی را از اینجا فراگیرید.

 

کرم دست و صورت

بعد از شستن دست‌ها یا بیرون رفتن در روزهای زمستان باعث خشکی سریع پوست دست، اطراف ناخن، گوشه لب‌ها یا هر نقطه‌ دیگری میشود.

نکات مهم لوازم آرایشی از سیاهی ریمل چشم تا سفیدی کرم دست

یک کرم مرطوب کننده کوچک میتواند ما را در آن لحظه نجات دهد. حتماً برای شما هم پیش آمده که در وسط یک مهمانی پس از شستن دست‌ها متوجه شوید چقدر پوستتان زبر و خشک شده، یک کرم‌ مرطوب کننده کوچک بشما کمک می کند رطوبت از بین رفته دست را تامین کنید و دوباره احساس لطافت و تازگی را تجربه کنید. انواع کرم دست و صورت را میتوانید در این جا ببینید.

 

انتخاب کیف لوازم آرایش

کیف‌هاي لوازم آرایش انواع مختلف دارد که شامل سایزهای متنوع کوچک و بزرگ می شود که برای استفاده‌هاي گوناگون طراحی شده‌اند. کیف لوازم آرایش بزرگ برای استفاده در سفر عالی است. میتوانید هرچیزی که در طول مدت سفر احتیاج‌ دارید در آن قرار دهید و آنرا داخل چمدانتان بگذارید.این نوع کیف‌ها به کیف لوازم آرایش سفری نیز معروفند.

 

کیف لوازم آرایش سایز متوسط برای کسانی است که دوست دارند اکثر لوازم آرایش همیشه همراهشان باشد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، یک کیف لوازم آرایش با طول 20 و عرض 10 سانتی‌متر بسیار مناسب است.

 

اما دسته‌اي از خانوم‌ها نیازی نمی بینند که کلی لوازم آرایش با خودشان حمل کنند و ترجیح میدهند فقط چیزهای ضروری یا شاید فقط یکی دو قلم لوازم آرایش مثل یک رژ لب یا یک ریمل در کیف آرایشی خودقرار دهند. برای این دسته از خانم‌هاي شیک، یک کیف آرایشی کوچک کافیست.

 

در بهترین حالت شما می توانید چند کیف لوازم آرایش داشته باشید ودر شرایط مختلف از هر کدام استفاده کنید. یا یک کیف آرایشی همه ی کاره داشته باشید که بتوانید همه ی جا ازآن استفاده کنید. اما فراموش نکنید که هر چند وقت یک‌بار نگاهی به درون کیف بندازید و از خود بپرسید آیا به همه ی این لوازم احتیاج دارم؟