پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

نکات مهم هنگام خرید لباس برای کودکان

نکات مهم هنگام خرید لباس برای کودکان

نکات مهم هنگام خرید لباس برای کودکان 

اگر برای فرزند خود لباس می خرید باید توجه داشته باشید کـه رعایت نکات زیر در خرید الزامی اسـت و باید رعایت کنید. تماشای لباس هـای کوچولو و زیبا در طرح ها و رنگ هـای مختلف پشت ویترین فروشگاه هـای لباس کودک لبخند را بر لب بزرگ تر‌ها می نشاند.

 

خرید لباس کودک برای بزرگ تر‌ها سرگرم کننده و جالب اسـت و شاید بـه همین علت اسـت کـه دوستان و اقوام در مناسبت هـای مختلف برای کودکان لباس هدیه می آورند.

 

اما هنگام خرید لباس کودک لازم اسـت نکات زیادی را مورد توجه قرار داد تا لباسی کـه انتخاب می‌کنید علاوه بر زیبایی و راحتی، سلامت و ایمنی را هم برای کوچولوهای دوست داشتنی بـه همراه داشته باشد. اگر قصد خرید لباس کودک را دارید، بهتر اسـت هنگام خرید نکات ایمنی و بهداشتی را هم در نظر داشته باشید و پیش از خرید بـه این 15 نکته توجه کنید:

 

۱» کودکان در حال رشد هستند. اندازه هایشان بـه سرعت تغییر می کند و لباس هایشان برای شان کوچک می شود بنابراین لازم نیست برای لباس کودک زیاد هزینه کنید. راحتی و سلامت کودک را در اولویت قرار دهید و لباس هـای راحت و گشاد کـه پوشیدن و درآوردن انها راحت اسـت، انتخاب کنید.

 

دقت کنید لباس در قسمت هـای یقه، سرآستین و مچ پاها نرم و راحت باشد و کش هـای سرآستین و پاچه شلوار تنگ نباشد. لباس هایی با سگک هـای قابل تنظیم کـه امکان بزرگ تر و کوچک تر شدن دارند را می‌توان مدت بیشتری استفاده کرد. برای این منظور می‌توانید شلوارها و سارافون هـای پیشبندی با سگک هـای قابل تنظیم را انتخاب کنید.

 

۲» کودکان لباس هایشان را زود کثیف میکنند. غذا را روی لباس شان می ریزند و لکه هـای شکلات و بستنی روی لباس شان دیده میشود. هم چنین بیشتر ساعات روز مشغول بازی هستند و لباس هایشان را خاکی و کثیف میکنند. هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید و لباس هایی بخرید کـه شستشوی انها راحت باشد و امکان شستشو در اتومبیل لباس شویی را داشته باشد.

 

۳» هنگام خرید لباس کودک بـه جنس پارچه لباس توجه کنید و وقتی برای خرید بـه فروشگاه میروید برچسب لباس را از نظر جنس نظارت کنید. لباس هـای تهیه شده از مواد مصنوعی برای کودکان مناسب نیستند. لباس هایی کـه پارچه هایی از جنس الیاف طبیعی دارند را انتخاب کنید.

 

بهتر اسـت لباس کودک از جنس کتان یا درصد بالای کتان باشد. توصیه می شود لباس هـای زیر و لباس هایی کـه مستقیم با پوست کودک تماس دارند را از جنس نخی انتخاب کنید. برای لباس هـای رویی پارچه هـای حوله ای، مخمل و جین مقاوم و بادوام هستند.

 

۴» اگر کودک در سنی اسـت کـه پوشک استفاده می کند، لباس هایی را انتخاب کنید کـه در قسمت وسط پاها دکمه دار هستند و امکان دسترسی راحت تر بـه پوشک در انها وجود دارد.

 

۵» اگر کودک در سنی اسـت کـه چهار دست و پا راه می‌رود، لباس هایی انتخاب کنید کـه پاها را پوشانده و قسمت زانو را محافظت کند.

 

۶» اگر کودک در سنی اسـت کـه تازه یاد گرفته اسـت لباس هایش را خودش بپوشد، لباس هایی کـه پوشیدن و درآوردن آن برایش راحت اسـت را انتخاب کنید. این موضوع موجب تقویت اعتماد بـه نفس کودک می شود. بـه جای شلوارهای زیپ دار و سگک دار، شلوارهای کمرکش را انتخاب کنید.

 

بـه جای لباس هـای دکمه دار، لباس هـای چسبی و زیپ دار را انتخاب کنید. بستن و باز کردن بست هـای چسبی برای کودک راحت اسـت. اگر روی زیپ لباس یک حلقه بزرگ وجود داشته باشد، کودک راحت تر می تواند زیپ لباس را باز و بسته کند.

 

۷» لباس هـای ساده برای کودکان مناسب ترین انتخاب هستند. لباس هـای سگک دار و لباس هایی کـه روی انها تور، رمان و مهره هـای رنگی وجود دارد برای کودکان مناسب نیستند چون ممکن اسـت دست کودک در آنها گیر کند یا از لباس جدا شوند و کودک انها را ببلعد.

 

۸» دکمه ها و بست هـای لباس را نظارت کنید. لباس هایی کـه بست هـای محکم داشته باشد را انتخاب کنید چون ممکن استدر طول روز مجبور شوید چند بار دکمه هـای لباس کودک را باز و بسته کنید. لباس هایی کـه دکمه هایشان راحت باز نمی‌شود و امکان شکستن و افتادن دکمه هایشان وجود دارد را انتخاب نکنید.

 

۹» تحرک بچه ها زیاد اسـت. پس بهتر اسـت لباس هایی برای انها انتخاب کنید کـه گشاد و راحت باشد و امکان حرکت و تحرک در آنها وجود داشته باشد. بچه هـای کوچک تر معمولاً در لباس هـای سرهمی احساس راحتی می کنند.

 

۱۰» سر کودکان نسبت بـه بدن شان بزرگ اسـت. اگر میخواهید لباس هایی را انتخاب کنید کـه راحت بپوشند، لباس هـای جلو باز کـه در قسمت جلو زیپ یا دکمه دارند انتخاب مناسبی هستند. در صورتی کـه میخواهید لباس جلو بسته بخرید انواعی کـه در قسمت شانه دکمه هـای فشاری دارند را انتخاب کنید.

 

۱۱» روند رشد کودکان با هم متفاوت اسـت. برای خرید لباس کودک بـه اطلاعات برچسب روی لباس اکتفا نکنید و همیشه اندازه دقیق کودک تان را همراه داشته باشید.

 

۱۲» رنگ هـای شاد را برای کودک تان انتخاب کنید. رنگ هـای تند اصلی برای کودکان دختر و پسر مناسب اسـت.

 

۱۳» اگر می خواهید برای کودک کلاه بخرید، کلاه هـای لبه دار را انتخاب کنید تا علاوه بر محافظت از سر کودک پوست صوررت او را در برابر پرتوهای خورشید محافظت کند.

 

۱۴» بـه سلیقه کودک هم توجه کنید. گاهی وقت ها یک رنگ خاص یا وجود یک شخصیت کارتونی روی لباس برای کودک مهم اسـت. می توانید لباس را انتخاب کنید و انتخاب رنگ یا طرح را بـه عهده کودک بگذارید.

 

15» نکته آخر این‌کـه برای حفظ سلامت پوست کودک لباس ها را پس از خرید و قبل از پوشیدن بشویید و در جایی کـه هوا جریان دارد و ترجیحا زیر نور خورشید خشک کنید