پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

نکات کاربردی درباره درست کردن مربا

نکات کاربردی درباره درست کردن مربا

نکات کاربردی درباره درست کردن مربا

برای اینکه مرباي شما به برترین و خوشمزه ترین نحو تهیه شود برای شما یک سورپرایز داریم، نکات زیر را حتما به دلیل بسپارید. عموماً به هر میوه‌اي که با شکر پخته شود مربا گویند. مربا یکی از غذایی هست که خانم هاي کدبانو در فصل تابستان با میوه هاي گوناگون درست می‌کنند.

 

عموماً به هر میوه‌اي که با شکر پخته شود مربا گویند. مربا یکی از غذایی هست که خانم هاي کدبانو در فصل تابستان با میوه هاي گوناگون درست میکنند. با ما همراه شوید تا شما را با چند نکته مهم در درست کردن مربا آشنا کنیم.با رعایت نکات پخت مربا، مربایی خوش طعم پخته و برای مدتی طولانی نگه داری کنید.

 

• برای خوشبو شدن مربا باید ‏از هل، گلاب یا خلال نارنج بهره گیری کرد.‏

 

• برای آنکه مربا کیفیت بهتری پیدا کند، بهتر هست شکر را چند ساعت «تقریباً ۱۰ ساعت» با تکه‌هاي میوه مخلوط کنید. به این مرحله شکرپاش کردن گفته میشود که برای تعداد زیادی از مرباها از جمله مربای به کاربرد دارد.

 

• ‏مربا اگر اکثر از حد بجوشد، بعد از سرد شدن شکرک میزند.

 

• هرگز برای ترد شدن تکه‌هاي میوه، از آب آهک بهره گیری نکنید زیرا مصرف چنین مرباهایی برای افراد، به خصوص کودکان و زنان باردار خطرناک هست.

 

• مربا باید خیلی رقیق بوده و کم بجوشد تا جا بیفتد.

 

• برای تهیه مربای به میتوانید از به رنده شده، خلال شده و یا خرد‌شده بهره گیری نمایید. همین طور می توانید بسته به سلیقه خود از قالب‌هاي آلومینیومی و یا فشاری برای ایجاد طرح‌هاي گوناگون بهره گیری کنید.

 

پوست کندن به برای تهیه مربا کاملا سلیقه اي می باشد.

 

• برترین گزینش برای پخت مربای به، بهره گیری از ظروف مسی می‌باشد. بهره گیری از ظروف مسی در تهیه مربای به رابطه مستقیم با کیفیت و رنگ بهتر مربا خواهد داشت. همین طور بهره گیری از دم کنی در پخت این مربا نتیجه اي مطلوب خواهد داشت.

 

• برای تزئین مرباها از خلال پسته و بادام بهره گیری کنید.‏

 

• برای هم‌ زدن مربا بهتر هست از قاشق چوبی و یا استیل بهره گیری نمایید.

 

شرایط نگه داری مربا

اگر می خواهید مربا را خارج از یخچال نگهدارید، آن را در شیشه کوچکی مانند ‏شیشه مایونز ریخته، به طوری که هیچ هوایی در شیشه وجود نداشته باشد. سپس ‏شیشه‌ها را به حالت ایستاده درون قابلمه بزرگی گذاشته و نصف قابلمه را با آب ‏پرکنید. ‏قابلمه را روی گاز قرار داده و بگذارید آب به مدت ده دقیقه بجوشد. بعد از سرد ‏شدن شیشه‌ها، می توانید آن‌ها را خارج از یخچال هم نگهدارید.