جستجو در پارس ناز

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود

مجموعه : اخبار سینما
نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود 

 

به بهانه طلاق گرفتن جنیفر آنیستون از همسر دومش بشما بهترین فیلمهای این بازیگر معروف هالیوودی را معرفی می کنیم. پدرش جان آنیستون بازیگری یونانی‌الاصل بودو مادرش نانسی داو بعد از ازدواج با جان در چند سریال و فیلم بازی کرد. جنیفر آنیستون در کودکی با والدینش به نیویورک رفت و بازیگری را در نمایش‌هاي آف‌برادوی آغاز کرد ودر ۲۱سالگی به لس‌آنجلس بازگشت تا در سریال‌هاي تلویزیونی کارش را پی بگیرد.

 

بعد از بازی در چند سریال ناموفق، درسال ۱۹۹۴ به نقش «ریچل گرین» در سریال محبوب «دوستان» رسید که باعث شد به شهرتی جهانی دست یابد. نقشی که برایش جوایز گلدن‌گلوب و امی رابه‌ارمغان آورد و بعد ها هم به‌عنوان یکی از صد شخصیت بزرگ زن در تاریخ ایالات‌متحده انتخاب شد.آنیستون تا سال ۲۰۰۴ و تا پایان سریال بازی دراین نقش را ادامه داد.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوودجنیفر آنیستون بازیگر هالیوود

 

جنیفر کم‌کم به‌عنوان نقش اصلی فیلم‌هاي کمدی‌رمانتیک تثبیت شد و بدل به بازیگر پرفروشی شد که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ شش فیلم با فروشی بیش از ۲۰۰میلیون دلار را در کارنامه‌اش ثبت کرد.این موضوع وی را به یکی از گران‌ترین بازیگران هالیوود بدل کرده استو ارزش خالص دارایی‌هاي او امروز بالغ بر ۲۰۰میلیون دلار تخمین زده می شود.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوودجنیفر آنیستون هنرپیشه هالیوود

 

آنیستون درسال ۱۹۹۸ با برد پیت آشنا شد و این دو، دو سال بعد باهم ازدواج کردند و درحالی‌که این ازدواج یک ازدواج موفق نادر در هالیوود معرفی میشد، درسال ۲۰۰۵ به جدایی انجامید و برد پیت جنیفر آنیستون رابه مقصد آنجلینا جولی ترک کرد.طلاق این دو بعد از جدایی نیکول کیدمن و تام کروز یکی از پرسروصداترین ماجراهای رسانه‌اي را ایجاد کرد.

 

آنیستون درسال ۲۰۱۵ پس از سه سال نامزدی رسمی با جاستین ثرو بازیگر امریکایی ازدواج کرد.آن‌ها در شهرک بل‌ایر لس‌آنجلس خانه‌اي به ارزش ۲۲میلیون دلار خریده‌اند.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوودجنیفر آنیستون

 

چهار اثر برتر این بازیگر راکه ۴۹ساله می شود مرور می کنیم:

شکارچی جایزه‌بگیر «The Bounty Hunter» «۲۰۱۰»

از فیلمهای جنیفر آنیستونجنیفر آنیستون دراین فیلم اکشن و کمدی‌رمانتیک در نقش زنی به‌نام «نیکول هرلی» بازی میکند که خبرنگاری است که دست روی یک پرونده‌ي قتل گذاشته و اقداماتش باعث شده که قاضی حکم جلبش را صادر کند.

 

دادگاه برای دستگیری او به یک شکارچی جایزه‌بگیر به‌نام «میلو بوید» «با بازی جرارد باتلر» مأموریت می دهد که ازقضا همسر سابق «نیکول» است.فیلم که با بودجه‌اي کمتر از ۴۵میلیون دلار ساخته شده بود توانست فروش جهانی ۱۳۵میلیون دلاری را ثبت کند،اما چندان نتوانست نظر مثبت منتقدان رابه خود جلب کند، اگر چه اکثر آن‌ها بازی‌هاي آنیستون و باتلر را ستودند.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود

ما میلرها هستیم «We’re the Millers» «۲۰۱۳»

دراین کمدی جنایی، یک فروشنده‌ي تازه‌کار موادمخدر به‌نام «دیوید کلارک» «با بازی جیسون سودیکیس» مورد سرقت قرار می گیرد و همه ی‌ي پول‌ها و موادمخدرش را از دست می دهد و قاچاقچی‌اي که رئیس اوست تنها راه نجاتش را دراین میداند که یک محموله‌ي ماری‌جوانا را از کشور مکزیک به امریکا بیاورد.

 

«دیوید» هم برای طبیعی جلوه دادن سفرش به کشور مکزیک سه نفر از جمله «رز» «با بازی جنیفر آنیستون» را استخدام میکند تا درپوشش خانواده‌اي جعلی به‌نام میلر این عملیات را انجام دهد و «رز» هم نقش همسر وی را بازی میکند. فیلم با بودجه‌ي۳۷میلیون دلاری، ۲۷۰میلیون دلار فروش داشت تا یک موفقیت تجاری کامل و بی‌نقص را رقم بزند.آنیستون برای بازی دراین فیلم نامزد سه «جایزه‌ي برگزیده‌ي مردم» و سه جایزه‌ي سینمایی MTV شد.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود

کیک «Cake» «۲۰۱۴» 
جنیفر آنیستون مهمترین نقش جدی‌اش را دراین درام بازی کرده است.او در فیلم «کیک» نقش «کلر بنت» را ایفا میکند؛ زنی که دریک تصادف کودکش را از دست داده و خودش هم دچار دردی مزمن شده که وی را از پا درآورده است. خودکشی یکی ازدوستانش هم مزید بر علت میشود تا بحران عمیقی را تجربه کند. این فیلم اولین بار دربخش ارائه‌هاي ویژه‌ي جشنواره‌یفیلم تورنتو به‌نمایش درآمد.

 

بازی آنیستون که پیش‌تر در نقش‌هاي کمدی در ذهن‌ها مانده بود منتقدان را تحت‌تأثیر قرار داد و باوجود اینکه در پیش‌بینی‌هانامزدی او برای اسکار قطعی به‌نظر میرسید، در کمال شگفتی این اتفاق نیفتاد. آنیستون در گلدن‌گلوب اما نامزدجایزه‌ي بهترین بازیگر فیلم درام شد که جایزه رابه جولین مور و بازی درخشانش در «هنوز آلیس» واگذار کرد.از نکات جالب این فیلم میتوان گفت که آنیستون دراین فیلم از هیچ گریمی استفاده نکرده است.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود

دوستان «Friends» «۱۹۹۴–۲۰۰۴» 
سی‌ونهمین محصول تلویزیونی برتر تاریخ تا به امروز یک سریال کمدی‌ رمانتیک استکه در طول ۱۱ سال در ۱۰ فصل و ۲۳۶ قسمت پخش شد و جنیفر آنیستون از ۲۵ تا ۳۵سالگی پای ثابت آن بود.سریال درباره‌ي شش دوست بیست‌سی‌ساله است که در منهتن زندگی می کنند.

 

تمام ۱۰ فصل سریال در لیست ۱۰ سریال برتر هر سال قرار گرفتن و قسمت آخر سریال تماشاگر عنوان پربیننده‌ترین برنامه‌ي تلویزیون در دهه‌ي ۲۰۰۰ رابه خود اختصاص داد.این سریال درمجموع نامزد ۶۲ جایزه‌ي امی شد که دراین میان پنج نامزدی متعلق به جنیفر آنیستون بود که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ هر سال این نامزدی را تکرار کرد و فقط یکبار درسال ۲۰۰۲ توانست برنده‌ي مجسمه‌ي طلایی امی شود.

 

آنیستون برای بازی دراین سریال دو بار هم نامزد گلدن‌گلوب شد که بار اول درسال ۲۰۰۲ جایزهرا به ریچل گریفیتس بازیگر سریال درام «شش فوت زیر زمین» واگذار کرداما سال بعد گلدن‌گلوب را هم به ویترین افتخاراتش افزود.جنیفر آنیستون در سریال «دوستان» نقش «ریچل گرین» را بازی میکند که عاشق مُد استو از کودکی با «مانیکا گِلر» «با بازی کورتنی کاکس» دوست بوده است.

 

در ابتدای داستان «ریچل» درمی‌یابد عاشق مردی که میـــخواهد با او ازدواج کند نیستو عروسی رابه هم می زند و پیش «مانیکا» میرود که با برادر بزرگتر او «راس گلر» «با بازی دیوید شویمر» روبرو می شود. دست مزد آنیستون از ۲۲۵۰۰ دلار برای هر قسمت در فصل اول آغاز شد ودر دو فصل آخر به یک‌میلیون دلار برای هر قسمت رسید.

 

قسمت ۱۸ فصل ۱۰، قسمت ۱۴ فصل ۵ و قسمت ۱۷ فصل ۱۰ به‌ترتیب بیشترین امتیاز را در بین ۲۳۶ قسمت این سریال از مخاطبان کسب کرده‌اند.

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود

نگاهی به برترین فیلم های جنیفر آنیستون ستاره هالیوود ،فیلم های جنیفر آنیستون،معرفی برترین فیلم های جنیفر آنیستون،آثار برتر سینمایی جنسفر آنیستون