پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نگاهی به جنگل های عمودی در کشورهای جهان

نگاهی به جنگل های عمودی در کشورهای جهان

نگاهی به جنگل های عمودی در کشورهای جهان 

جنگل های عمودی با هدف از بین بردن آلودگی هوا ساخته شده اند که بسیار زیبا نیز هستند و به تازگی در کشور چین هم به کار گرفته شده اند. چینی‌ها برای مقابله با معضل جدی آلودگی هوا که مدت‌هاست درگیر آن هستند، اقدام به ساخت اولین جنگل عمودی آسیا کرده‌اند. این دو ساختمان جنگلی با مجموعه‌ای از گیاهان مختلف،

 

دی اکسید کربن را گرفته و حدود 60 کیلوگرم اکسیژن در روز تولید می‌کند. به این ترتیب در صورت افزایش تعداد این ساختمان‌ها، می‌توان مشکل آلودگی هوا را تا اندازه‌ی زیادی برطرف کرد.مدت‌هاست که چینی‌ها با مشکل آلودگی شدید هوا دست و پنجه نرم می‌کنند و راهکارهای مختلفی هم برای حل این معضل جدی ارائه داده‌اند

 

اما هیچ یک از آن‌ها نتوانست به طور چشمگیری آلودگی هوا را کاهش دهند. اکنون چینی‌ها به سراغ یک معمار ایتالیایی به نام استفانو بوئری (Stefano Boeri) رفته‌اند تا شاید با کمک او بتوانند چاره‌ای برای حل این مشکل پیدا کنند.

نگاهی به جنگل های عمودی در کشورهای جهانقرار است دو ساختمان جنگلی در شهر نانجینگ چین ساخته شود که دارای حدود هزار و صد درخت و بیش از 2 هزار و 500 بوته و گیاه خواهد بود. این جنگل عمودی قادر به دریافت دی اکسید کربن و تولید 60 کیلوگرم اکسیژن در روز است و ساخت آن تا سال آینده به پایان می‌رسد.

 

ساخت جنگل عمودی در میلان ایتالیا و لوزان سوئیس

پیش از این، شهرهای میلان ایتالیا و لوزان سوئیس نیز به چنین ساختمان‌هایی مجهز شده بودند و نانجینگ چین اولین شهر آسیا و سومین شهر دنیاست که از داشتن یک جنگل عمودی بهره‌مند می‌شود. این دو برج 107 و 199 متر ارتفاع خواهند داشت و برج کوتاه‌تر به عنوان هتل و برج بلندتر به عنوان موزه، ادارات و یک مدرسه معماری استفاده می‌شود.

نگاهی به جنگل های عمودی در کشورهای جهان

این پروژه به همین جا ختم نمی‌شود و مقامات چینی تصمیم دارند در آینده نزدیک، سازه‌های مشابهی را در شهرهای دیگر چین مانند چونگ کینگ، شیجیاژوانگ، لیوژو، گوئیژو و شانگهای بسازند.

نگاهی به جنگل های عمودی در کشورهای جهان