پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی 

با هم نگاهی داریم به سیر تکامل اتومبیل پرفروش جیپ گرند چروکی که در زمان هاي گوناگون همۀ وقت} محبوبیت خود را حفظ کرده هست. جیپ گرند چروکی «Jeep Grand Cherokee» نمونه‌اي هست در کلاس بدنه خودروهای شاسی بلند سایز متوسط «Mid Size SUV» که رقبایی مثل مرسدس بنز GLE، ب ام و سری ۵، دوج دورانگو «Dodge Durango» و هیوندای سانتافه «Hyundai Santa Fe» را در تیپ‌هاي گوناگون خود پیش رو دارد.

 

جیپ گرند چروکی در گذر تاریخ

این ماشین نخستین بار در سال ۱۹۹۳ میلادی معرفی شد. جیپ گرند چروکی که یکی از مطرح‌ترین خودروهای لوکس شاسی بلند موجود در بازار بوده، تاکنون در چهار نسل گوناگون طراحی و ساخت شده هست. گرچه یک مدل از این ماشین با نام جیپ چروکی نیز مابین سال‌هاي ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۳ میلادی نیز ساخت شد که به بازارهای خودروی ایران نیز راه پیدا کرده بود.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

جیپ گرند چروکی نسل اول

این نسل از جیپ گرند چروکی در انتهای سال ۱۹۹۲ میلادی بعنوان مدل ۱۹۹۳ به بازارهای جهانی عرضه شد. این اتومبیل که در پنج تیپ گوناگون SE ، Laredo ، Limited ، Orvis و TSI ساخت شد، تا سال ۱۹۹۸ میلادی در خط ساخت شرکت جیپ قرار داشت. این ماشین با چهار پیشرانه گوناگون شش سیلندر ۴.۰ لیتری خطی، هشت سیلندر خورجینی ۵.۲ لیتری، هشت سیلندر خورجینی ۵.۹ لیتری و چهار سیلندر ۲.۵ لیتری دیزلی ارائه گردید.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

جیپ گرند چروکی نسل دوم

نسل دوم این اتومبیل در سال ۱۹۹۸ میلادی بعنوان مدل سال ۱۹۹۹ عرضه و تا سال ۲۰۰۴ در خط ساخت این شرکت قرار داشت. پیشرانه‌هاي موجود برای این ماشین نیز دو نمونه دیزلی به حجم ۳.۱ لیتر و ۲.۷ لیتر بود و دو موتور شش سیلندر خطی ۴.۰ لیتری و هشت سیلندر خورجینی ۴.۷ لیتری هم نمونه‌هاي بنزینی موجود برای جیپ گرند چروکی نسل دوم بودند. از مدل با معرفی نسل سوم از این اتومبیل در سال ۲۰۰۵ از خط ساخت خارج شد.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکیجیپ گرند چروکی نسل سوم

جیپ گرند چروکی برای سال ۲۰۰۵ میلادی دچار تغییراتی شده و نخستین بار در نمایشگاه خودروی نیویورک سال ۲۰۰۴ به نمایش عمومی در آمد. این اتومبیل از پنچ پیشرانه مختف نیروی میگرفت. موتورهای موجود برای جیپ گرند چروکی نسل سوم یک نمونه ۳.۷ لیتری خورجینی شش سیلندر، هشت سیلندر خورجینی ۴.۰ لیتری ،

 

هشت سیلندر خورجینی HEMI به حجم ۵.۷ لیتر، ۶.۱ لیتری هشت سیلندر خورجینی HEMI و همین طور یک نمونه دیزلی ۳.۰ لیتری شش سیلندر ساخت شرکت مرسدس بنز «Mercedes Benz» بودند. نسل سوم جیپ گرند چروکی تا سال ۲۰۱۰ ساخت گردید.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

جیپ گرند چروکی نسل چهارم

آخرین نسل از این ماشین که برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی نیویرک سال ۲۰۰۹ میلادی به نمایش عمومی درآمده بود، در سال ۲۰۱۰ میلادی بعنوان مدل سال ۲۰۱۱ به مشتریان عرضه شد. این ماشین تا به امروز نیز در خط ساخت قرار دارد.

 

از نقاط قوت مدل ۲۰۱۷ این ماشین می توان به قابلیت‌هاي بی نظیر در مسیرهای خاکی و خارج از جاده، کیفیت ساخت بسیار بالای کابین، قابلیت‌هاي دینامیکی بالا و موتور پر قدرت شش سیلندر دیزل و از مصرف سوخت نسبتا بالا، موتور دیزل پر صدا و قیمت بالا بعنوان نقاط ضعف این ماشین نام برد. با ما همراه باشید تا به معرفی و بررسی مشخصات فنی آخرین نسل از این اتومبیل که با تغییرات اندکی برای سال ۲۰۱۷ میلادی به بازارهای جهانی عرضه شده بپردازیم.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

طراحی ظاهری و بدنه

جیپ گرند چروکی مدل سال ۲۰۱۷ میلادی یک خودروی شاسی بلند سایز متوسط بوده و ابعادی برابر با ۴.۸۲۱ میلیمتر طول، ۱.۹۴۳ میلیمتر پهنا و ۱.۷۶۰ میلیمتر ارتفاع داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز برابر با ۲.۹۱۶ میلیمتر هست.

 

برای درک بهتر میتوان اشاره کرد که تویوتا لندکروزر «Toyota Land Cruiser» طولی برابر با ۴.۹۵۰ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۹۷۸ میلیمتر و ارتفاعی معادل ۱.۸۷۹ میلیمتر دارد. طراحی بدنه این ماشین نیز تقریبا نمونه مدل سال قبل بوده و تنها تایرها و رینگ‌هاي ۱۸ اینچی با نمونه‌هاي اخیر جایگزین شده‌اند که این امر فاصله اتومبیل از سطح زمین را اندکی افزایش داده و موجب بهبود عملکرد در هنگام عبور از مسیرهای خاکی و خارج از جاده شده هست.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

شاسی جیپ گرند چروکی ۲۰۱۷ بر زمینه نمونه موجود در مدل ML تولیدات شرکت مرسدس بنز طراحی شده هست. بخش بالایی جلو پنجره نسبت به مدل سال قبل اندکی کوتاه‌تر شده و چراغ‌هاي جلویی نیز باریک‌تر شده‌اند. چراغ‌ها مه شکن نیز اندکی از جای قبلی خود بالاتر آمده و در مجموع نمای جلویی را اندکی متفاوت‌تر نموده هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

در بخش عقبی اتومبیل نیز تغییرات اندکی صورت گرفته و چراغ‌هاي عقبی بزرگ‌تر شده و از لامپ‌هاي LED در انها بهره گیری شده هست. باله عقبی «Spoiler» نیز بزرگ‌تر شده و بر قابلیت‌هاي آیرودینامیکی آن افزوده شده هست. این ماشین در مدل پایه وزنی در حدود ۲.۳ تن داشته و در مجوع طراحی بدنه جذاب و قدرتمند، آن را به نمونه‌اي مناسب و جذاب و بروز برای هر سلیقه‌اي تبدیل نموده هست.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

طراحی داخلی و کابین

جیپ گرند چروکی خودروی نسبتا بزرگ و جاداری بوده و فضای نسبتا وسیعی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار میدهد. فضای موجود برای سر در هر دو بخش عقبی و جلویی جیپ گرند چروکی مدل ۲۰۱۷ کافی بوده اما در بخش میزان فضای موجود برای پاها اندکی تنگ بوده و در مقابل رقبایی مثل کیا سورنتو «Kia Sorento»، فورد اج «Ford Edge» و هیوندای سانتافه «Hyundai Santa Fe» در مکانی پایین تر قرار می گیرد.

 

ابزار و ادوات و تجهیزات موجود در کابین کافی و مناسب بوده و راننده نظارت کاملی بر انها دارد. صندلی‌ها نیز راحت بوده و به خوبی راننده را در بر میگیرند. کیفیت ساخت و مواد نخست بهره گیری شده هر چند در این کلاس برترین نمونه به شمار نمی آید اما فضای خوشگل و مدرن را برای سرنشینان فراهم نموده هست.

 

از امکانات موجود در کابین جیپ گرند چروکی می توان سیستم اطلاعاتی/سرگرمی «Infotainment» مجهز به صفحه نمایش ۵ اینچی لمسی، صفحه نمایش ۷ اینچی LCD برای نمایش نشانگرهای پشت آمپر، بهره گیری از چرم مرغوب در بخش‌هایي مثل کنسول وسط ، بخش بالایی درها و داشبورد اشاره کرد که به میزان قابل توجهی موجب مجلل شدن کابین شده هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

در بخش‌هاي گوناگون کابین نیز ۸ محفظه مخصوص نگه داری لیوان و نوشیدنی تعبیه شده و سیستم تهویه مطبوع این اتومبیل نیز از نسل اخیر Climate Control با عملکرد خودکار هست. ارتفاع صندلی‌ها نیز نسبت به سایر رقبا بالاتر بوده و دید خوبی نسبت به مسیر پیش رو و مناظر طراف را در اختیار راننده قرار می دهد. طراحی شیشه عقب نیز تغییر کرده و نسبت با مدل قبلی زاویه دید بیشتری را در اختیار راننده قرار میدهد.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

فضای موجود برای محفظه بار در صورت بالا بودن تمامی صندلی‌ها برابر با ۱.۰۲۰ لیتر بوده که در صورت جمع کردن صندلی‌هاي ردیف دوم «که با نسبت ۶۰/۴۰ قابل خم شدن میباشند» این فضا به ۱.۹۲۵ لیتر افزایش پیدا خواهد کرد. با این اعداد و ارقام جیپ گرند چروکی ۲۰۱۷ عملکرد متوسطی داشته و بالاتر از رقبایی مثل هیوندای سانتافه و فولکس واگن توارگ «Volkswagen Touareg» و پایین تر از کیا سورنتو و فورد اج قرار میگیرد.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

تیپ‌هاي گوناگون و امکانات و تجهیزات

جیپ گرند چروکی در شش تیپ گوناگون ساخت و به بازار عرضه میگردد. این تیپ‌ها عبارتند از:

 

Laredo
Limited
Overland
Trailhawk
Summit
SRT

 

تیپ Laredo

این تیپ مدل و پایه استاندارد این اتومبیل بوده و با قیمت پایه ۳۰.۵۰۰ دلار «معادل ۱۱۴ میلیون تومان با محاسبه دلار ۳.۷۵۰ تومانی در زمان نگارش» به بازار عرضه می گردد. کابین حتی در این مدل پایه نیز با بهره گیری از مواد نخست مرغوب ساخته شده و محیطی لوکس و مجلل را برای سرنشینان فراهم می کند. از امکانات متنوع موجود در این مدل پایه می توان به نمونه‌هاي زیر اشاره نمود:

 

سیستم ورود به اتومبیل بدون بهره گیری از کلید «Keylees»
رینگ‌هاي آلیاژی ۱۷ اینچی
دوربین کمکی دنده عقب
سنسورهای کمکی پارک در بخش عقبی ماشین
چراغ‌هاي مه شکن

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

از دیگر امکانات موجود در تیپ Laredo این ماشین میتوان به سیستم‌ها و تجهیزات زیر اشاره کرد:

 

سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل اخیر «Dual Zone Climate Control»
آیینه‌هاي جانبی مجهز به گرمکن
غربیلک فرمان روکش شده با چرم با قابلیت تنظیم موقعیت به صورت الکتریکی
صفحه نمایش ۵ اینچی لمسی

 

سیستم صوتی با کیفیت بالای مجهز به شش بلندگوی جداگانه با قابلیت رابطه با موبایل‌هاي هوشمند همراه از طریق سیستم بلوتوث

 

پورت‌هاي USB و AUX و کارت حافظه SD

 

این اتومبیل همین طور به سیستم ازتباطی اختصاصی گروه خودروسازی فیات «فیات، کرایسلر، دوج، جیپ و رم»، UConnect نسخه ۸.۴ نیز مجهز شده هست. تیپ Laredo به صورت استاندارد از سیستم Quadra-Trac I برای انتقال قدرت به تمامی چرخ‌ها بهره گیری نموده و در صورت تمایل قابلیت ارتقا به سیستم Quadra-Trac II «نوعی دنده کمکی ۲ سرعته برای مسیرهای خارج از جاده» را دارد.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکیتیپ Limited

تیپ Limited این اتومبیل از تجهیزات لوکس‌تری برخوردار شده و آن را حد و اندازه‌هاي خودروهایی مثل ب ام و و لندروور «Land Rover» قرار می دهد. این تیپ که قابلیت بهره گیری از موتورهای پرقدرت ۸ سیلندر خورجینی و یا موتور دیزل را دارد با قیمت پایه ۳۸.۰۰۰ دلار «معادل ۱۴۲.۵ میلیون تومان» به فروش می رسد. از تجهیزات و امکانات موجود در این تیپ اضافه بر امکانات موجود در تیپ Laredo، مےتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

در صندوق عقب الکتریکی
رینگ‌هاي آلیاژی ۱۸ اینچی

 

صندلی راننده با قابلیت تنظیم در ۸ جهت به صورت الکتریکی همراه با حافظه برای ذخیره کردن تنظیمات
صندلی‌هاي مجهز به گرمکن در دو بخش جلویی و عقبی

 

پوشش چرمی ابزار و ادوات داخلی
خروجی برق ۱۱۰ ولت
غربیلک فرمان روکش شده با چرم و مچهز به گرمکن
سیستم صوتی با کیفیت با ۹ بلندگوی مجزا
پشتیبانی از رادیوهای ماهواره‌اي
دو پورت USB
سیستم انتقال قدرت ‌Quadra-Trac II

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

تیپ Overland

قیمت پایه این تیپ جیپ گرند چروکی در حدود ۴۵.۰۰۰ دلار «معادل ۱۶۹ میلیون تومان» بوده و اضافه بر امکانات و تجهیزات موجود در تیپ Limited به ابزارهایی مثل نمونه‌هاي اشاره شده در لیست زیر نیز مجهز شده هست:

 

رینگ‌هاي آلاژی ۲۰ اینچی اسپرت
برف پاک‌کن‌هاي حساس به بارش باران
چراغهای جلویی مجهز به لامپ‌هاي زنون
سانروف عریض پانوراما

 

غربیلک فرمان با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی و با پوشش‌هایي از جنس چوب
چراغ‌هاي روشنایی روز «Daytime Running Lights یا DRL» با بهره گیری از لامپ‌هاي LED
صفحه نمایش بزرگ ۸.۴ اینچی لمسی
سیستم ناوبری ماهواره‌اي
صندلی‌هاي روکش شده با چرم و مجهز به سیستم خنک کننده در جلو
سیستم انتقال قدرت ‌Quadra-Trac II

 

تیپ Trailhawk

تیپ Trailhawk این ماشین قیمت پایه‌اي برابر با ۴۴.۰۰۰ دلار «معادل ۱۶۵ میلیون تومان» داشته و یکی از برترین گزینش‌هاي موجود برای این اتومبیل به شمار می آید. این تیپ از تایرهای مخصوص چند منظوره از جنس کولار «Kevlar» ساخت شرکت تایرسازی گودیر «Goodyear» در سایز ۲۶۵/۶۰/۱۸ بهره گیری کرده و به ادواتی مثل نمونه‌هاي ذکر شده در لیست زیر مجهز شده هست:

 

کمک فنرهای بادی قابل تنظیم
مجهز به رکاب «Skid Pad»
بازرسی شروع حرکت در سراشیبی «Hill Start Assist»
آیینه‌هاي جانبی با قابلیت تنظیم و جمع شدن به صورت الکتریکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

سیستم انتقال قدرت به هر چهار چرخ تیپ Trailhawk نیز به یک دیفرانسیل با لغزش محدود در محور عقب مجهز شده که توانایی‌هاي این اتومبیل را در هنگام عبور از مسیرهای خاکی و خارج از جاده به طرز محسوسی افزایش می دهد.

 

تیپ Summit

این تیپ از جیپ گرند چروکی به اکثر امکانات موجود برای این اتومبیل مجهز شده و با قیمت پایه‌اي در حدود ۵۲.۰۰۰ دلار «معادل ۱۹۵ میلیون تومان» به نشتریان عرضه می گردد. از امکانات موجود به صورت استاندارد در این تیپ از این ماشین می توان به نمونه‌هاي ذکر شده در لیست زیر اشاره کرد:

 

سیستم نظارت سرعت تطبیقی «Adaptive Cruise Control»
سیستم جلوگیري برخورد از جلو با ترمز اتوماتیک «Forward Collision Warning with Automatic Brake»
سیستم پارک خودکار
سنسورهای پارک در بخش عقبی اتومبیل
سیستم هشدار خروج ماشین از بین خطوط جاده «Lane Departure Assist»
سیستم دیدن نقاط کور اتومبیل «Blind Spot Monitoring»
سیستم هشدار وجود ترافیک در بخش عقبی اتومبیل «Rear Cross Traffic Alert»
سیستم صوتی حرفه‌اي و بسیار با کیفیت ساخت شرکت هارمان کاردون «Harman Kardon» با ۱۹ بلندگوی مجزا
تزئینات داخلی با بهره گیری از چوب طبیعی
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکیتیپ SRT

تیپ SRT پرقدرت‌ترین نمونه موجود برای خودروهای دوج «Dodge» و جیپ هست. جیپ گرند چروکی تیپ SRT نیز از همین قاعده پیروی کرده و با قیمتی در حدود ۶۸.۰۰۰ دلار «معادل ۲۵۵ میلیون تومان» به فروش میرسد. تیپ SRT از یک موتور بسیار بزرگ و پر قدرت هشت سیلندر خورجینی ۶.۴ لیتر HEMI بهره گیری میکند. برای بهبود قابلیت‌هاي دینامیکی ارتفاع ماشین اندکی کاهش یافته که اندکی قابیلت‌هاي خارج از جاده‌اي «Off Road» را کاهش داده هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

این تیپ از جیپ کرند چروکی پر قدرت ترین نمونه ساخت شده با نشان شرکت جیپ بوده و به صورت استاندارد با سیستم انتقال قدرت به چرخ‌هاي عقبی «RWD» عرضه می گردد.

 

موتور و پیشرانه

برای جیپ گرند چروکی ۲۰۱۷ پیشرانه‌هاي مختلفی قابل سفارش هست. تمامی این پیشرانه‌ها نیروی تولیدی موتور را توسط یک سیستم انتقال قدرت «Transmission» هشت سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ «AWD» منتقل می‌نماید. برای این اتومبیل سه موتور بنزینی و دو موتور دیزل قابل سفارش هست.

 

موتور شش سیلندر ۳.۶ لیتری

پیشرانه پایه موجود برای این اتومبیل یک موتور شش سیلندر خورجینی ۳.۶ لیتری ۲۴ سوپاپه VVT بوده که توانایی ساخت نیرویی معادل ۲۹۵ اسب بخار در دور موتور ۶.۴۰۰ RPM و گشتاور ۲۶۰ پاوند بر فوت «معادل ۳۵۳ نیوتون متر» در دور موتور ۴.۸۰۰ RPM را دارد. این پیشرانه قابلیت نصب در تیپ‌هاي Laredo، Limited، Overland و Summit را دارد.

 

جیپ گرند چروکی با این پیشرانه و سیستم انتقال قدرت به چرخهای عقبی، بر زمینه اعلام EPA «آژانس حفاظت از محیط زیست» مصرفی معادل ۱۷ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۳.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای شهری، ۲۶ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای بزرگراهی بوده و مصرف میانگین آن در سیکل ترکیبی برابر با ۲۱ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۱.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

مصرف گونه چهار چرخ متحرک این اتومبیل نیز بر زمینه اعلام EPA «آژانس حفاظت از محیط زیست» مصرفی معادل ۱۸ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای شهری، ۲۶ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای بزرگراهی بوده

 

و مصرف میانگین آن در سیکل ترکیبی برابر با ۲۱ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۱.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» هست. این موتور جیپ گرند چروکی مدل ۲۰۱۷ را در عرض ۷.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و حداکثر سرعت آن نیز بر زمینه اعلام شرکت سازنده به رقم ۱۱۷ مایل در ساعت «معادل ۱۸۸ کیلومتر در ساعت» محدود شده هست. حجم محفظه سوخت این ماشین نیز ۹۳.۵ لیتر هست.

 

موتور هشت سیلندر ۵.۷ لیتری

دومین موتور در نظر گرفته شده برای این اتومبیل یک نمونه هشت سیلندر خورجینی HEMI به حجم ۵.۷ لیتر هست. این موتور توانایی‌ها بالایی داشته و قادر به ساخت نیرویی معادل ۳۶۰ اسب بخار در دور موتور ۵.۱۵۰ RPM و گشتاور ۳۹۰ پاوند بر فوت «معادل ۵۲۸ نیوتون متر» را در دور موتور ۴.۲۵۰ RPM دارد.

 

مصرف سوخت این موتور نیز بر زمینه اعلام EPA برابر با ۱۴ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» مسیر شهری، ۲۲ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در بزرگراه و ۱۷ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۳.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در سیکل ترکیبی خواهد بود.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

قدرت این موتور به هر چهار چرخ اتومبیل منتقل شده و توانایی یدک کشی باری به وزن ۷.۲۰۰ پاوند «۳.۲۶۵ کیلوگرم» را دارد. این موتور هشت سیلندر HEMI جیپ گرند چروکی را در عرض ۶.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و حداکثر سرعت آن نیز به ۱۲۱ مایل در ساعت «معادل ۱۹۴ کیلومتر در ساعت» محدود شده هست.

 

موتور شش سیلندر ۶.۴ لیتری

برای تیپ SRT این اتومبیل یک موتور غول آسای ۶.۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی HEMI بوده که توانایی ساخت نیرویی معادل ۴۷۵ اسب بخار را در دور موتور ۶.۰۰۰ RPM و گشتاور ۴۷۰ پاوند بر فوت «معادل ۶۳۷ نیوتون متر» را دارد. این موتور با بهره گیری از سیستم کمکی شروع حرکت «Launch Control» به منظور برترین عملکرد ممکن در شتابگیری،

 

در عرض تنها ۴.۴ ثانیه این خودروی ۳ تنی را از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده که رقمی بسیار مناسب برای یک اتومبیل در این کلاس بدنه به حساب می آید. سرعت جیپ چروکی تیپ SRT نیز به رقم ۱۶۰ مایل در ساعت «معادل ۲۵۸ کیلومتر در ساعت» محدود شده هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

مصرف سوخت این موتور نیز بر زمینه اعلام EPA برابر با ۱۳ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» مسیر شهری، ۱۹ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در بزرگراه و ۱۵ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در سیکل ترکیبی خواهد بود.

 

موتورهای دیزل

برای این اتومبیل یک موتور دیزل شش سیلندر ۳.۰ لیتری توریو دیزل وجود داشته که در دو گونه و پیکربندی گوناگون به مشتریان عرضه میگردد. این موتوز که قابل نصب در تیپ‌هاي Limited، Overland و Summit را داشته توانایی ساخت نیرویی معادل ۲۴۰ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ پاوند بر فوت «معادل ۵۷۰ نیوتون متر» را دارد.

 

این پیشرانه جیپ گرند چروکی را در عرض ۷.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و حداکثر سرعت آن نیز به ۱۱۲ مایل در ساعت «معادل ۱۸۰ کیلومتر در ساعت» محدود شده هست.جیپ گرند چروکی با این پیشرانه و سیستم انتقال قدرت به چرخهای عقبی، بر زمینه اعلام EPA مصرفی معادل ۲۲ مایل با هر گالن سوخت

 

«معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای شهری، ۳۰ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای بزرگراهی بوده و مصرف میانگین آن در سیکل ترکیبی برابر با ۲۵ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

مصرف گونه چهار چرخ متحرک این ماشین نیز بر زمینه اعلام EPA مصرفی معادل ۲۱ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۱۱.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای شهری، ۲۸ مایل با هر گالن سوخت «معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» در مسیرهای بزرگراهی بوده و مصرف میانگین آن در سیکل ترکیبی برابر با ۲۴ مایل با هر گالن سوخت

 

«معادل ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر» هست. جیپ گرند چروکی با بهره گیری از این پیشرانه توربو دیزل ۳.۰ لیتری توانایی یدکی کشی باری به وزن ۷.۴۰۰ پاوند «۳.۳۵۶ کیلوگرم» را خواهد داشت.

 

ایمنی و تجهیزات کمک رانندگی

از تجهیزات ایمنی جیپ گرند چروکی ۲۰۱۷ می توان به ترمزهای ضد قفل «ABS» دیسکی برای هر چهار چرخ، شش عدد ایربگ «دو عدد برای سرنشینان جلو، دو عدد جانبی جلویی و دو عدد پرده‌اي جانبی» ، سیستم بازرسی پایداری «Stability Control»، سیستم نظارت کشش «Traction Control» و دوربین کمکی دنده عقب و همین طور کمربندهای ایمنی سه نقطه‌اي برای سرنشینان صندلی‌هاي عقبی اشاره نمود.

 

تجهیزات کمکی دیگری نیز که برای این اتومبیل در نظر گرفته شده شامل مواردی مثل سیستم نمایش نقاط کور ماشین و سیستم پیشگیري از برخورد در بخش جلو با بهره گیری از رادار، سیستم نمایش فشار باد تایرها «TPMS» و قفل کودک برای صندلی‌ها عقب بوده که در مجموع این ماشین را به نمونه‌اي مجهز و ایمن تبدیل کرده هست.

 

این ماشین در ارزیابی‌هاي NHTSA «سازمان ملی بزرگراه‌ها و ایمنی» در مدل دیفرانسیل عقب «RWD» پیروز به کسب ۴ ستاره از پنج ستاره ممکن در تست‌ها تصادف شده و مدل چهار چرخ متحرک «AWD» با دقت به بازرسی اکثر بر چرخ‌ها بالاترین امتیاز ممکن را کسب نموده هست.

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکیتجربه رانندگی

حرکت جیپ گرند چروکی در سطح جاده نرم بوده و راننده بازرسی کاملی را بر ماشین دارد. هرچند سیستم تعلیق اندکی سفت و اسپرت بوده اما این مساله در حدی نیست که موجب فشار به کابین و سرنشینان گردد. حتی موتور پایه شش سیلندر خورجینی نیز عملکرد بالایی داشته و مدل‌هاي مجهز به پیشرانه‌هاي هشت سیلندر خورجینی و به خصوص تیپ SRT عملکردی بسیار بالا دارند.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

این اتومبیل در تمامی پیشرانه ها توانسته با ایجاد یک ترکیب مناسب بین قدرت تولیدی و چسبندگی به جاده، تجربه‌اي فراموش نشدنی را برای این ماشین بزرگ برای راننده و سرنشینان رقم زند. موتور شش سیلندر خورجینی توربو دیزل موجود برای این ماشین نیز با دقت به ساخت گشتاور در دورهای پایین عملکردی قابل قبول داشته و شتاب مناسبی را برای جیپ گرند چروکی به ارمغان می‌آورد.

 

رقبا

این ماشین همان طور که پیشتر نیز اشاره شد با قیمتی مابین ۳۰.۵۰۰ دلار تا ۶۸.۰۰۰ دلار «مابین ۱۱۴ تا ۲۵۵ میلیون» در تیپ‌ها و سطح تجهیزات گوناگون دارد. جیپ گرند چروکی در کلاس بدنه خود با رقبایی بسیار قدرتمند روبرو بوده که بعضی از این رقبا عبارتند از:

 

دوج دورانگو «Dodge Durango» با قیمت پایه ۳۱.۰۰۰ دلار «معادل ۱۱۶ میلیون تومان»
فورد اج «Ford Edge» با قیمت پایه ۳۰.۰۰۰ دلار «معادل ۱۱۲.۵ میلیون تومان»
کیا سورنتو «Kia Sorento» با قیمت پایه ۲۶.۵۰۰ دلار «معادل ۱۰۰ میلیون تومان»
هیوندای سانتافه اسپورت «Hyundai Santa Fe Sport» با قیمت پایه ۲۶.۵۰۰ دلار «معادل ۱۰۰ میلیون تومان»
نیسان مورانو «Nissan Murano» با قیمت پایه ۳۰.۵۰۰ دلار «معادل ۱۱۴ میلیون تومان»
فولکس واگن توارگ «Volkswagen Touareg» با قیمت پایه ۵۰.۵۰۰ دلار «معادل ۱۸۹ میلیون تومان»
لکسوس «Lexus» مدل RX با قیمت پایه ۴۴.۰۰۰ دلار «معادل ۱۶۵ میلیون تومان»
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

تیپ SRT جیپ گرند چروکی نمونه‌اي متفاوت و بسیار پرقدرت با سرعت و شتاب بالا بوده و با قیمت پایین خود رقبایی مثل نمونه‌هاي زیر را پیش رو دارد:

 

ب ام و X5M با قیمت پایه ۱۰۰.۰۰۰ دلار «معادل ۳۷۵ میلیون تومان»
مرسدس AMG مدل GLE43 با قیمت پایه ۶۸.۰۰۰ دلار «معادل ۲۵۵ میلیون تومان»
پورشه کاین توربو با قیمت پایه ۱۱۸.۰۰۰ دلار «معادل ۴۴۲ میلیون تومان»
لندروور رنجروور اسپرت «Land Rover Range Rover Sport» با قیمت پایه ۸۲.۰۰۰ دلار «معادل ۳۰۷ میلیون تومان»

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکیسخن آخر

در مجموع میتوان گفته که جیپ گرند چروکی مدل ۲۰۱۷ نسبت به نمون‌هاي قبلی دچار پیشرفت شده و اضافه بر ظاهری و کابین بروز، از موتورها و پیشرانه ‌ها قدرتمندی نیز برخودار شده هست. این ماشین نسبت به کلاس بدنه خود از تجهیزات قابل قبولی سود برده و سیستم‌ها و تجهیزاتی مثل روکش‌ها صندلی چرمی و سیستم صوتی با کیفیت بسیار بالا به صورت استاندارد در آن قرار گرفته و تمامی قطعات قابل تنظیم در کابین به صورت الکترونیکی نظارت میشوند.
نگاهی به سیر تکامل خودرو محبوب جیپ گرند چروکی

سواری با این اتومبیل نیز بسیار نرم و راحت بوده و علیرغم بهره گیری از سیستم تعلیق خشک و سخت، سرنشینان حتی در مسیرهای طولانی نیز از راحتی کافی برخوردار بوده و دچار خستگی نخواهند شد. اضافه بر این، جیپ گرند چروکی نمونه‌اي بسیار مناسب برای خوانواده‌ها برای گشت و گذار در جاده‌هاي بین شهری و اتوبان‌ها و همین طور ماجراجویی در مسیرهای فرعی و خاکی خواهد بود.