پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نکات خواندنی درباره هروئین که باید بدانید

نکات خواندنی درباره هروئین که باید بدانید

نکات خواندنی درمورد هروئین که باید بدانید 

هروئین ماده مخدر مهلک در تمام جهان مصرف کنندگانی حرفه اي دارد و مافیای بزرگ جهانی از راه فروش این ماده مخدر پول هاي کلانی به جیب مي زنند.مواد مخدر پدیده اي هست که تمام کشورهای جهان با آن درگیر میباشند. تعداد زیادی از دولت ها با این معضل به مبارزه مي پردازند و سعی دارند سردسته باندها و قاچاق چیان را برای همۀ وقت} نابود سازند.

 

در سال هاي نه عمده دور مصرف کنندگان اکثر از مواد سنتی بهره گیری مي کردند، در حالی‌که امروزه مواد خطرناکی مثل کراک و فلاکا رواج پیدا کرده هست. با این حال یک ماده از روزهای قبل تا به حال همواره مورد دقت قرار داشته: هروئین.هروئین یکی از گران ترین و زیان آور ترین مواد مخدر جهان به شمار مي رود و مصرف آن آسیب هاي جدی به همراه خواهد داشت.

 

علی رغم آنکه این ماده تا به حال از جنبه هاي بسیاری مورد بررسی قرار گرفته، اما حقایقی درمورد آن وجود دارد که کمتر کسی انها را شنیده هست. ما در این مطلب قصد داریم ۱۸ حقیقت تکان دهنده درمورد هروئین را به شما اطلاع دهیم. تا پایان همراه باشید.

 

پس از جمع آوری شیره گل خشخاش و پالایش آن، مرفین حاصل مي شود. پس از ترکیب مرفین با «استیک انیدرید» «همان ماده اي که برای ساخت آسپرین بهره گیری مي شود» واکنش رخ مي دهد و به این ترتیب هروئین حاصل مي گردد.

 

هروئین به صورت تزریق، دود کردن و یا استشمام، ماده اي بسیار اعتیاد آور به شمار مي رود. روش مصرف آن تاثیری در موضوع ندارد و این ماده به سرعت وارد مغز خواهد شد. به علاوه مصرف مستمر هروئین باعث مي شود که بدن مقدار بیشتری از آن را بطلبد و پس از گذشت مدت کوتاهی از شروع، میزان عمده تری از آن را برای ایجاد همان تاثیر درخواست نماید. این امر به اعتیاد منجر مي گردد.

 

هنگامی که هروئین در سال ۱۸۹۸ میلادی توسط شرکت آلمانی بایِر به صورت نخست ساخت گشت، بعنوان دارویی برای درمان اعتیاد به مرفین و مبارزه با مریضی سل فروخته شد.

 

این پودر یکی از گران ترین مواد مخدر جهان به شمار مي رود. هزینه مصرف متوسط و هرروز یک شخص مي تواند به ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار «۵۶۰ تا ۹۴۰ هزار تومان» برسد.

 

تقریبا ده سال پیش، قیمت خیابانی یک بسته استاندارد هروئین حدودا ۵۰ تا ۱۵۰ دلار برای خلوص ۲ تا ۳ درصدی بود. در سال ۲۰۱۴ قیمت یک بسته با خلوص ۷ تا ۱۰ درصدی ۱۰ دلار برآورد مي شد. هرچه خلوص هروئین اکثر باشد، راه مصرف آن ساده تر خواهد بود. در خلوص پایین تنها راه برای تاثیر گذاری اکثر تزریق هست.

 

معتادانی که در شهر هاي ساحل شرقی ایالات امریکا مثل نیویورک و فیلادلفیا حضور داشتند، به خاطر خرید و فروش آهن هاي بدون بهره گیری به «به درد نخورها» مشهور شده بودند.

 

دیدنی هست بدانید که هاینریش درسر شیمی دان آلمانی که در راس پروژه هروئین قرار داشت، به این ماده اعتیاد پیدا کرد. دارویی که او گزینه نمود سرانجام به مرگ خودش منجر گشت.

 

از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ میلادی، تعداد نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله اي که به مصرف این ماده روی آوردند، ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

 

ترکیبی از هروئین سیاه مکزیکی و ماده اي به نام «Tylenol PM»، هروئین پنیری را به وجود مي آورد. این ماده بسیار گران و گرچه خطرناک هست. مصرف آن عملکردهای حیاتی بدن مثل تنفس و ضربان قلب را کند مي کند و در نهایت به مرگ منجر مي شود.

 

تنها ۱۲ هفته پس از مصرف، فرد به صورت کامل اعتیاد پیدا مي کند. دقیقا همین مدت نیز طول مي کشد تا مصرف کننده بتواند این ماده را کنار بگذارد. علائم ترک پس از سه روز به بحبوحه خود مي رسند.

 

خارش، تهوع، استفراغ، خشکی دهان، آهسته شدن تنفس، ظاهر کسل و خواب آلودگی، از نشانه هاي اعتیاد به هروئین میباشند. همین طور مردمک چشم مصرف کننده کم کم کوچک تر مي شود.

 

 به گزارش پارس ناز هروئین ماده اي مسکن هست و مي تواند مصرف کننده را به حالت خواب ببرد. خواب عمیق ناشی از مصرف در بعضی موارد به قدری عمیق هست که نمی‌توان فرد را بیدار کرد. شاید خیلی از معتادها دوست داشته باشند به این حالت برسند، اما این مرحله آغاز مصرف بیش از حد خواهد بود.

 

یکی از عوارض شایع مصرف هروئین، خارش بیش از حد بدن هست. مواد مخدر مي تواند در بدن التهاب ایجاد نماید و باعث شود که ماده هیستامین ساخت گردد. این ترکیب در واقع واکنش بدن به حساسیت هست و سوزش پوست را به همراه خواهد داشت. بسیاری گمان مي کنند که خارش در اثر ناخالصی ماده به وجود مي آید، در صورتی که قضیه کاملا برعکس هست و این امر از خلوص هروئین حکایت دارد.

 

در سال هاي نه عمده دور، جنبشی شکل گرفت که در آن مدلهای مشهور خودشان را به شکل یک معتاد در مي آوردند. رنگ پریدگی و دایره هاي سیاه دور چشم ها، از نشانه هاي انها به شمار مي رفت. این جنبش هنگامی فراگیر شد که نوع ارزان تر هروئین از کشور کلمبیا وارد خاک ایالات امریکا گشت. همین امر تعداد مصرف کنندگان را به شدت افزایش داد.

 

یکی از راه هایي که همواره برای قاچاق این ماده مورد بهره گیری قرار گرفته، مخفی کردن آن در بدن هست. اینکار توسط شخصی که به «پِیک» ملقب شده بود، انجام مي گرفت.

 

پژوهش ها نشان داده که اگر نوزاد در شکم مادر در معرض هروئین قرار داشته باشد، این احتمال وجود دارد که بچه به صورت معتاد به جهان بیاید.

 

 به گزارش پارس ناز اگر کسی تصمیم به ترک این ماده داشته باشد، ۷۲ ساعت طول خواهد کشید که نشانه هاي نخست و نقطه بحبوحه ناشی از اینکار ظاهر گردد. پس از این مرحله باید چند ماه بگذرد تا فرد به طور کامل پاک شود.

 

فردی که به طور مداوم این ماده را مصرف کند، به تدریج حواس خود را از دست داده و بدنش نیز بی حس مي گردد. حس بویایی و چشایی تقریبا از بین رفته و قوای دیگر بدن نیز تحلیل مي رود.