پارس ناز پورتال

قاصدک 24

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

هشدار درمورد رابطه با جنس مخالف 

در اینبخش هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف را مرور میکنیم کـه باید جدی گرفته شوند. چگونه از رابطه هاي مسموم دوری کنیم؟ هرروز خبرهایی از کلاهبرداری هاي عاطفی یا سوء استفاده هاي عاطفی می‌شنویم، این معظل هرروز بزرگ‌تر می شود و تا کنون دامن گیر خانواده هاي زیادی شده اسـت، در ادامه با روایت یک داستان بـه موشکافی چگونگی بروز این معضل می‌پردازیم. با پارس ناز همراه باشید.

 

تجاوز پسر مشهور بدنساز به دختر ساده و جوان 

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف در ابتدا داستان سوء استفاده جنسی یک پسر بدنساز و مشهور را مرور میکنیم و سپس بـه موشکافی چگونگی ایجاد این روابط مسموم میپردازیم. نمیتوان از بوجود آمدن رابطه هاي عاطفی پیشگیري کرد، این یک نیاز برای مـا انسانها می‌باشد. اما می‌توان با آموزش در دوران نوجوانی و اوایل جوانی از بروز رابطه هاي سمی و خطرناک پیشگیري کرد.

 

سوء استفاده جنسی شایان از عشق دختر جوان

شایان بدنساز مشهور تهران، چندی پیش با یک دختر جوان آشنا می شود. داستان آشنایی و عشقی کـه بین انها بـه وجود آمد، اتفاقا محصول عشق هاي اینترنتی حاصل کامنت و لایک و دایرکت و فالو نیست. انها بـه مرکزی برای انجام کاری مراجعه میکنند و از قضا، آقا شایان بـه دختر جوان عدد می دهد. او هم می پذیرد. دختر جوان نمیدانست کـه شایان، بدنساز مشهور شمال تهران اسـت.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

اندام زیبا و بلند قد و چهره مهربان، همه ی نشانه هایي بود کـه دختر جوان رابه عشقی بی فرجام کشاند. داستان، مربوط بـه ۳ ماه پیش اسـت. پیش از داستان کرونا. شایان دراین مدت، با دختر جوان وارد رابطه می شود. اما بعد بـه این نتیجه می‌رسد کـه علاقه اي بـه او ندارد و از قصد ازدواجش با دختر جوان، منصرف می شود. دراین بین، عاشق دخترجوانی می شود کـه گویا دکتر اسـت و ساکن لندن.

 

عشق لندنی شایان خان سبب می شود کـه دختر جوان تهرانی را رها کرده و بـه انگلیس برود کـه در فرودگاه، پیش از خروج از کشور، متوجه اتهام خود شده و دستگیر می شود. در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران، شایان در برابر دختر جوان و خانواده او اقرار کرد کـه قصد ازدواج با او داشته، اما بعداً منصرف شده اسـت. دکتری قانونی هم تایید کرده بود کـه شایان، بـه دختر جوان تعرض جنسی کرده و مدارک متقن، در اختیار قاضی قرار گرفت.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

شایان در دادگاه گفته بود کـه بدنساز مشهور و ثروتمند شمال تهران اسـت و این دختر جوان با شکایت از مـن، قصد اخاذی دارد. چرا کـه بـه بنده گفته بود در صورتی شکایتم را پس می‌گیرم کـه ۱ میلیارد ریال بـه حسابش واریز کنم. شایان گفته بود کـه این دختر، قصد اخاذی داشته اسـت.

 

در حالیکه او بـه دختر جوان گفته بود کـه قصد و غرضش از بردن او بـه خانه اش، آشنایی وی با خانواده اش هست اما پس از ورود دختر بـه خانه متوجه شد کـه کسی در خانه نیست و مورد تعرض قرار گرفت. رای پرونده تعرض این بدنساز مشهور تهرانی بـه دختر جوان، بـه زودی اعلام می شود.

 

عشق های دروغین

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف داستان شایان و دختر جوان، داستانی اسـت کـه در طول سال، بارها می‌شنویم. چیز عجیب و جدیدی نیست. عشق هایي کـه از پی رنگ بود را تداعی می کند. عشق هاي بی فرجام. عشق هاي دایرکتی و «مکش مرگ مـا» هاي اینترنتی! تعداد زیادی از مردم، عاشق عکسها و ویدیو ها و اندام ها و ظاهر ها می شوند.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

اما خوشگل ترین دخترها، بلند قد ترین پسرها، زیبا ترین بدن ها، زیبا ترین اندام ها و معروف ترین سلبریتی ها نیز، این ظرفیت هاي ظاهری را برای مدت خاصی در اختیار دارند و انچه زندگی را معنا می بخشد و دوام و قوام می دهد، صرفا قد و هیکل و زیبایی ظاهری و خانه بالاشهر و اتومبیل شاسی بلند نیست. موضوعی کـه اینروزها در عصر اینستاگرام، خیلی جدی گرفته نمیشود.

 

فردی کـه دروغ می‌گوید، حتی اگر مشهور ترین و پولدار ترین انسان کره زمین باشد، ارزش زندگی کردن با او، نزدیک بـه صفر اسـت. دروغ اول، طبق معمول دروغ آخر اسـت. بدهی همیشگی دروغگو بـه شنونده دروغ اسـت کـه رزوی بر ملا خواهد شد و پرداخت این بدهی و رد دیون، گاها آن چنان گران تمام می شود کـه از دست کسی، کاری ساخته نیست.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

مـا بـه دروغگویی عادت کردیم. دروغگویی، بخش عادی سبک زندگی تعداد زیادی از مـا شده و چون دروغگو هستیم، شنیدن دروغ ها و برخورد معمولی با آن، عادی شده اسـت. با فرد کم سواد، قد کوتاه، کم پول، صاف و صادق، سال ها می شود زندگی کرد و کار کرد. اما با خوش هیکل پولدار مشهور دروغگو، حتی ۱ ثانیه زندگی و کار کردن، هدر دادن وقت و عمر اسـت.

 

اگر ارزش هاي جامعه ارتقا یابد، تراژدی شایان ها و دختران جوان کم تر اتفاق خواهد افتاد. در روزگار جولان تتلوها و گولاخ ها و ساشا ها با میلیون‌ها دنبال کننده، فرهنگ سازی سخت اسـت. اما نیاز بـه سرمایه گذاری دارد. مـا هنوز، معیار هـای پیش پا افتاده برای سرمایه گذاری هایمان داریم. از سرمایه گذاری عشقی تا بورسی و غیره.

 


 

چگونه از رابطه های ناسالم دوری کنیم؟

شـما باید در دوران جوانی کـه در پرانرژی ترین روزهای زندگی تان بـه سر می‌برید، انرژی تان را در راه صحیح مصرف کنید و برای آینده و کارتان برنامه ریزی و تلاش کنید . اگر دراین ایام بیشتر وقتتان، بـه بیکاری و صرف وقت با جنس مخالف بگذرد بر چشم بر هم زدنی خواهید دید آینده زندگی‌تان تباه گردیده بنابر این کار و تلاش نیز درکنار تفریح سالم داشته باشید.

 

همرنگی با جماعت را بی خیال شوید

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف در اینروزها اغلب جوانان با جنس مخالف خود دوستی میکنند، این دوستی اگر برای شناخت بیشتر قبل از ازدواج باشد ودر چارچوب تعیین شده اي اتفاق افتد، بدون مشکل خواهد بود اما متاسفانه این نوع دوستی ها کـه در اینروزها رواج یافته اسـت نه تنها منجر بـه ازدواج نخواهد شد بلکه از نظر روحی آسیب زیادی بـه افراد وارد می کند.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

جوانان برای همرنگ شدن با دوستانشان و این کـه از غافله آنها عقب نمانند اقدام بـه دوست شدن با جنس مخالف می‌کنند بدون این کـه بدانند این ارتباط چـه تاثیرات منفی بر آنها می‌گذارد.

 

خودتان را نظارت کنید

تعداد زیادی از نوجوانان با تمام شدن دوران مدرسه و ورود بـه دانشگاه استقلال بـه دست می آورند و دیگر مانند گذشته کارهایشان نظارت نمیشود . بنابر این با ورود بـه این مرحله از زندگی و رفت و آمد بیشتر در اجتماع و… ممکن اسـت در برابر محرک هاي جنسی، بی تاب گردند و گاهی بزرگترین خطاها را انجام دهند.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

در چنین شرایطی این افراد نیازمند یک مهارت بسیار مهم بنام مهارت خود کنترلی یا خویشتن داری هستند کـه با آن می توانند در برابر فشارها و وسوسه هاي غریزی و هیجانی مقاومت کنند و بـه سمت گناه و اشتباه نروند. بهترین راه، پیشگیری از ورود بـه روابط نامناسب دراین سنین آموختن این مهارت و تمرین آن اسـت زیرا سبب می شود نگاه خودرا بازرسی کنید و حواس تان بـه کارهایی کـه انجام میدهید، باشد.

 

حواس تان بـه او باشد

اگر دراین دوران وسوسه هاي غریزی و هیجانی بر شـما غلبه نمود همواره بـه یاد داشته باشید کـه خداوند در همه ی جا حضور دارد ودر خلوت ترین مکان نیز همه ی رفتار ها و اندیشه هاي شـما را می‌بیند بنابر این همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید، بر فکر و نیات خود دقت کنید.

 

برخوردی در چارچوب ضوابط شرعی

ارتباط با جنس مخالف، یک واقعیت اسـت کـه اگر در چارچوب شرع صورت بگیرد، دچار مشکل نخواهید شد پس باید رابطه با جنس مخالف همواره در چارچوب ضوابط شرعی و با رعایت احکام نورانی شرع باشد و همواره زنان و مردان از نگاه ، گفت و گو هاي طولانی مدت بی هدف ، آرایش نامناسب ظاهری ، تماس هاي بیش از حد متعارف خود داری کنند.

 

کناره گیری از رفت و آمد هاي افراطی

ارتباط بین دو جنس مخالف با توجیهاتی مانند زمینه سازی برای شناخت بهتر دو جنس از یک دیگر ، و یا زمینه سازی برای کسب تجارب عملی برای انجام یک ازدواج موفق صورت می‌گیرد و طبق معمولً متأثر از یک فرهنگ غربی اسـت.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

میهمانی ها، جشن تولدها، مراسم مختلف ورزشی و مسافرت هاي دسته جمعی طبق معمول سبب اختلاط بیش از حد بین دختر و پسر دراین خانواده ها می شوند و آن گونه زمینه را برای خطاهای بعدی و گسترش این روابط خارج از چارچوب شرع می گستراند. پس بهتر اسـت الگو گیری از جوامع غربی را محدود کنیم و از رفت و آمد هاي افراطی با جنس مخالف پرهیز نماییم.

 


 

اگر فهمیدیم در یک رابطه مسموم هستیم چه کاری انجام دهیم؟

ممکن اسـت شـما هم در زندگی خود گرفتار روابط ناسالم و بـه اصطلاح مسموم شده باشید. روابطی کـه با توجیه عشق شروع می شود، ولی پس از مدتی متوجه می‌شوید کـه انچه در بین بوده چیزی جز هوس نبوده. البته ممکن اسـت شـما واقعا عاشقانه درگیر یک روابط عاطفی شده باشید، اما متوجه شوید کـه طرف مقابل تان با شـما صادق نبوده و فقط برای گذران وقت و هوس بازی با شـما وارد رابطه عاطفی شده اسـت.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

آنجا اسـت کـه روابط تیره و تار ودر نتیجه مسموم می شوند. این لحظه‌اي اسـت کـه شـما تصمیم می گیرید چیزی را تغییر داده و بی‌خیال چیزی شوید کـه از شـما سو استفاده کرده اسـت. چون هیچ دو نفری عین هم نیستند، فقط روابط دوستانه و عاشقانه نیستند کـه منجر بـه روابط سمی می گردند. این روابط مسموم میتوانند غذا، شبکه‌هاي اجتماعی و هر نیروی ویرانگر دیگری را شامل شوند.

 

نیاز دائمی بـه تغذیه وسواس‌هاي فکری مسئله بزرگ‌تری را ایجاد می کند کـه شمارا از واقعیت جدا کرده و تبدیل بـه تنها واقعیتی میشود کـه شـما دوست دارید وجود داشته باشد. قبول این کـه با چیزی مشکل ‌دارید بشما اجازه میدهد تا نخستین قدم را در راستای رها شدن از شخص، عادت و یا چیزی کـه اذیتتان می کند بردارید.

 

یافتن سرگرمی

حواس تان را پرت کنید. وقتی هوس‌ها شروع میشوند، وقتی می خواهید گوشی را بردارید و بـه شخصی کـه ارزشش را ندارد، زنگ بزنید و یا وقتی‌کـه احساس تنهایی می کنید، دنبال چیزی باشید کـه حواس تان را پرت کند. سرگرم شدن باعث میشود اوضاع قابل تحمل تر و کم‌ضرر تر شود. هر کاری میتوانید بکنید تا از شر این وضعیت افسرده کننده رها شوید.

 

تقلیل یا قطع کامل رابطه

اگر رابطه مد نظر یک رابطه مضر اسـت، بهترین کار این اسـت کـه برای خودتان هم کـه شده، کاملاً قطع رابطه کنید. قطع کامل رابطه نیازمند قوی بودن و تأدیب نفس اسـت. مـن فکر می کردم ماندن دریک رابطه احساسی مسموم بهتر از تنها بودن اسـت. بیشتر از تنها شدن می‌ترسیدم تا این کـه از جدا شدن از کسی بترسم کـه بـه‌اندازه کافی بـه مـن احترام نمی گذارد.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

وقتی ارزش خودتان را متوجه شوید، می‌فهمید کـه کس دیگری خواهد بود کـه بیشتر از چیزی کـه تصورش را بکنید، بشما اهمیت بدهد. فقط کافی اسـت صبور بوده و این رابه یاد داشته باشید. اگه رابطه مد نظر یک رابطه ناسالم با غذا یا شبکه‌هاي اجتماعی اسـت شرایط برای قطع کامل رابطه سخت‌تر خواهد بودو قطع تدریجی این موارد آسان‌تر اسـت. بسیار مهم اسـت کـه بنشینید ودر مورد دلایل این مشکلات فکر کنید.

 

درد کشیدن

فقدان آسان نیست. شـما باید بـه خودتان اجازه دهید کـه غصه‌دار باشید، سوگواری کنید و درد را احساس نمایید. مقاومت در برابر درد کشیدن کار درستی نیست زیرا درد بـه آرامی شمارا از درون خواهد خورد و دیر یا زود منفجر خواهید شد. وقتی احساسات و افکار بـه سراغتان می آیند، با آن‌ها روبه‌رو شوید.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

شـما احساسات منفی بسیاری را تجربه خواهید کرد اما با گذر زمان می توانید آن‌ها را تحت نظارت خود درآورید و درنهایت آن‌ها رابه انرژی مثبت تبدیل کنید. انرژی مثبتی کـه شمارا بالا کشیده و عزمتان را جزم میکند تا بـه‌جای فقط زنده بودن، زندگی کنید.

 

بدانید کـه تنها نیستید

هرکس کـه شروع بـه رها کردن یک رابطه مسموم میکند باید بداند کـه تنها نیست. مـن دوست ندارم در مورد اعتیادهایم با دوستان و بستگانم صحبت کنم چون میترسم مورد قضاوت قرار بگیرم اما بـه خودم اجازه می دهم کـه بنویسم. مـن از طریق نوشتن فهمیدم کـه میتوانم بـه کسانی کـه از درون رنج می کشند کمک کنم تا از پیله خود بیرون آمده ودر مورد انچه بـه سرشان آمده صحبت کنند.

هشدار در مورد رابطه با جنس مخالف | چگونه از رابطه های مسموم دوری کنیم؟

کسی را پیدا کنید کـه دوست داشته باشد بـه حرف‌هاي شـما گوش کرده و از حرف‌هایي کـه شـما بارها و بارها تکرار میکنید، خشمگین یا خسته نشود. این شخص می تواند یک دوست، خویشاوند، شریک، چهره مذهبی، استاد و یا مشاور باشد. هرکسی کـه باشد باید از شـما حمایت کرده و بشما اجازه دهد خودتان را خالی کنید.